Jesteś tutaj:-, Apple, Bezpieczeństwo, Inne, Newsy, Sprzęt, Top7-Apple UseCrypt – aplikacja oferująca pełną poufność rozmów dostepna dla polskich użytkowników

Apple UseCrypt – aplikacja oferująca pełną poufność rozmów dostepna dla polskich użytkowników

WhatsUp, Signal, Telegram – to niektóre z listy aplikacji uznawanych dotychczas za bezpieczne komunikatory, a podsłuchiwane przez służby wybranych państw. Ostatnie miesiące pokazały, że musiały one, zgodnie z prawem, przekazywać klucze deszyfrujące lokalnym wywiadom. Niedawno amerykańska firma Continental zakazała pracownikom korzystanie z aplikacji WhatsUp na służbowych telefonach – z powodu troski o bezpieczeństwo danych.

Przełomem jest najnowsza aplikacja UseCrypt, dostępna od kilku miesięcy na AppStore. Polska, obok 191 innych krajów, znalazła się na mapie oferty amerykańskiego giganta. Już dziś UseCrypt uznany został za najbardziej popularną aplikację wśród polskich użytkowników serwisu.

Zaletą UseCrypt jest system poufności, tworzący klucz kryptograficzny dostępny tylko dla tego jednego użytkownika telefonu. Oznacza to, że nawet jeśli ktoś dotrze do zaszyfrowanej wiadomości, to odczytać będzie ją mógł tylko na jednym komputerze lub telefonie – należącym do użytkownika aplikacji. UseCrypt Messenger zapewnia realizację szyfrowanych połączeń głosowych w standardzie HD Voice, a także na bezpieczną wymianę treści, w tym multimediów. Dane z UseCrypt nie przenikają do urządzenia użytkownika, aplikacja nie prowadzi bowiem żadnych archiwów rozmów.

– Całość prowadzonej przez użytkowników komunikacji jest szyfrowana w trybie end-to-end, co oznacza, że operacje kryptograficzne wykonywane są po stronie klientów. Połączenia są zestawiane poprzez serwer pośredniczący, który nie uczestniczy w żadnych operacjach kryptograficznych, co gwarantuje pełną anonimowość użytkownikom. Dodatkowo jest to jedyna aplikacja pozwalająca sprawdzić, czy telefon nie jest obiektem inwigilacji – powiedział mgr inż. Kamil Kaczyński, ekspert ds. kryptologii.

Usecrypt Messenger sprawdza przed każdym połączeniem, czy telefon użytkownika nie jest podsłuchiwany. Jeśli zachodzi taka sytuacja nie realizuje połączenia. Nowy komunikator może być przydatny przede wszystkim przedsiębiorcom, którzy nie chcą, aby komunikacja wewnętrzna w firmie, która coraz powszechniej odbywa się poprzez komunikatory internetowe, została podsłuchana przez niepowołane do tego osoby. Miesięczna opłata i ochrona prywatności to ograniczenie kosztów spotkań, podróży – uzasadniają eksperci.

źródło: Business News

 

Autor |2018-08-02T16:57:40+02:002 sierpnia 2018 16:57|Kategorie: Aplikacje, Apple, Bezpieczeństwo, Inne, Newsy, Sprzęt, Top7|Tagi: |5 komentarzy

5 komentarzy

 1. Koras 6 sierpnia 2018 w 15:18 - Odpowiedz

  To jest przełom! W końcu usługa, która nie zapisuje niczego na swoich serwerach. Testuje i jest super!

 2. Bernard 7 sierpnia 2018 w 11:50 - Odpowiedz

  Ja też jestem mega zadowolony. Nie zdawałem sobie wcześniej sprawy jak niebezpieczne są darmowe aplikacje w stylu Signal czy FB Messenger

 3. Pawel 12 marca 2019 w 16:44 - Odpowiedz

  Także używam. Dodatkowy plus za interfejs apki. Polecam

 4. Miłosz Warowicki 13 marca 2019 w 15:08 - Odpowiedz

  Fajne rozwiązanie, mnóstwo funkcjonalności. Wielka idea. Mi się podoba 🙂

 5. Tomasz 16 października 2019 w 12:46 - Odpowiedz

  Usecrypt jest krokiem milowym w technologii ! Gwarantuje to, co najważniejsze – bezpieczeństwo.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.