Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek, Top7-Accenture i Google Cloud utworzyły wspólnie grupę biznesową

Accenture i Google Cloud utworzyły wspólnie grupę biznesową

Accenture wspólnie z Google Cloud uruchomiło grupę biznesową, która ma za zadanie pomagać firmom wykorzystać technologię Google Cloud w celu przyspieszenia ich cyfrowej transformacji. Obecnie Accenture zatrudnia ponad 1000 specjalistów od Google Cloud, a w ciągu roku zamierza podwoić tę liczbę.

Połączenie rozległej wiedzy branżowej Accenture z mocą technologii Google Cloud pozwoli obu firmom opracować inteligentne rozwiązania wykorzystujące informacje oparte na danych. Nowo utworzona grupa składa się ze specjalistów z obu firm i początkowo będzie się koncentrować na tworzeniu rozwiązań dla klientów z różnych branż z Ameryki Północnej, Europy i Japonii.

W pierwszej fazie nacisk zostanie położony na takie branże jak handel detaliczny, towary konsumpcyjne i przemysł zdrowotny, zaś główne obszary aktywności grupy biznesowej to m.in.:

  • tworzenie procesów biznesowych nowej generacji za pomocą metod opartych na sztucznej inteligencji (AI) i uczeniu maszynowym
  • modernizowanie infrastruktury przedsiębiorstw poprzez przeniesienie ich zasobów pracy do chmury
  • dostarczanie rozwiązań na skalę ogólnoświatową klientom korzystającym z SAP poprzez oferowanie usług zarządzanych SAP za pośrednictwem platformy Google Cloud
  • połączenie danych z platformy marketingowej Google z innymi źródłami danych znajdującymi się w posiadaniu przedsiębiorstwa w celu wyciągnięcia bardziej trafnych wniosków i zwiększania zaangażowania klientów.

– Przykładamy dużą wagę do współpracy i wspólnych inwestycji realizowanych z Google Cloud, gdyż chcemy dostarczać klientom najlepszych rozwiązań, których potrzebują, by stawić czoła wyzwaniom biznesowym i stać się liderami pod względem wdrażania cyfrowych rozwiązań – powiedział Gene Reznik, starszy dyrektor zarządzający w Accenture.

 

– Stworzenie grupy biznesowej Accenture Google Cloud pomoże nam jeszcze bardziej zintensyfikować nasze wysiłki w czasach, gdy firmy na całym świecie poszukują sposobów na modernizację swoich systemów komputerowych, by dostosować je do rosnących wymagań współczesnego cyfrowego świata – powiedział Kevin Ichhpurani, wiceprezes ds. rozwoju biznesu w Google Cloud.

 

Accenture zostało uhonorowane tytułem Partnera Roku Google Cloud 2017. Firma ma około 1000 praktyków przeszkolonych w zakresie technologii Google Cloud i zamierza zwiększyć tę liczbę ponad dwukrotnie w roku finansowym 2019.

źródło: AccentureAutor |2018-08-10T17:39:24+01:0010 sierpnia 2018 17:39|Kategorie: Finanse, Newsy, Rynek, Top7|Tagi: |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.