Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Top7-Symantec pomaga wykrywać malware VPNFilter w routerach

Symantec pomaga wykrywać malware VPNFilter w routerach

Symantec wprowadza narzędzie dla użytkowników indywidualnych i firm, które pomaga wykrywać malware VPNFilter w routerach. Bezpłatne narzędzie wykrywa zainfekowane routery i urządzenia IoT, a także dostarcza wskazówki pozwalające natychmiast rozwiązać problem

Symantec, firma specjalizująca się w cyberbezpieczeństwie, zapowiedziała VPNFilter Check, bezpłatne narzędzie, które pomaga użytkownikom indywidualnym i organizacjom ustalić, czy ich routery zostały zainfekowane złośliwym malware VPNFilter.

VPNFilter stanowi bardzo poważne zagrożenie zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i dla firm, prowadząc do kradzieży haseł i innych poufnych danych – powiedział Greg Clark, Dyrektor Generalny firmy Symantec. Podejrzewa się, że przez VPNFilter zostało zainfekowanych ponad pól miliona routerów. Zachęcamy zatem do podjęcia kroków, które pozwolą sprawdzić czy nie dotyczy to naszych, domowych routerów.

VPNFilter, po raz pierwszy opisany w maju, atakuje urządzenia IoT, takie jak routery oraz sieciowe pamięci masowe (NAS). VPNFilter instaluje wtyczkę, która monitoruje i modyfikuje dane przesyłane przez zainfekowany router, umożliwiając cyberprzestępcom implementowanie złośliwej treści, zakłócanie działania routera, kradzież haseł i innych wrażliwych informacji. Symantec VPNFilter Check ustala, czy ruch w domu lub firmie użytkownika jest modyfikowany przez malware.

To złośliwe oprogramowanie różni się od większości innych zagrożeń IoT, ponieważ pozostaje obecne
w zainfekowanym urządzeniu nawet po ponownym uruchomieniu
– powiedział Stephen Trilling, Starszy Wiceprezes i Dyrektor Generalny, Security Analytics and Research, Symantec. Narzędzie Symantec VPNFilter Check zapewnia użytkownikom indywidualnym i organizacjom prosty sposób sprawdzenia, czy ich routery zostały zainfekowane oraz radzi, co zrobić w przypadku infekcji.

Wiadomo, że VPNFilter potrafi infekować zarówno routery w korporacjach, jak i te używane
w małych i domowych biurach. Pełną listę zagrożonych urządzeń można znaleźć tutaj. Aby sprawdzić, czy router jest zainfekowany przez VPNFilter można skorzystać z bezpłatnego narzędzia Symantec VPNFilter Check dostępnego tutaj.

Norton Mobile Security, Norton Core Secure WiFi Router i Symantec Endpoint Protection Mobile zapewniają ochronę przed VPNFilter. Zdolność VPNFilter do monitorowania i zmieniania ruchu w sieci zwiększa ciągłe obawy o ochronę prywatności, które są coraz bardziej widoczne po niedawnym wdrożeniu nowych przepisów dotyczących GDPR. Firma Symantec oferuje także szeroką gamę rozwiązań zapewniających prywatność, w tym Symantec VIP i Norton WiFi Privacy.

źródło: SymantecAutor |2018-07-06T05:27:46+01:006 lipca 2018 07:24|Kategorie: Bezpieczeństwo, Inne, Newsy, Top7|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.