Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Poradniki-Na jakich portalach Twoje dziecko może paść ofiarą cyberprzemocy?

Na jakich portalach Twoje dziecko może paść ofiarą cyberprzemocy?

Portale społecznościowe to miejsca, w których możemy nie tylko tworzyć sieć własnych kontaktów, ale również doświadczyć cyberprzemocy. Według badań przeprowadzonych przez firmę Bitdefender („Teens and online Threats”), trzech na dziesięciu nastolatków doświadczyło nękania w sieci przynajmniej raz. Połowa z nich natomiast posiada przyjaciół, którzy stali się ofiarami przemocy online. Z tym, że młodzi w wieku 14-16 cierpią na wskutek dręczenia w o wiele większym stopniu.

Warto interesować się tym, na jakie strony wchodzą nasi podopieczni oraz uczulić ich na podawanie informacji o sobie.” – komentuje Piotr Borkowicz z firmy Marken, „Pomocne w tym zakresie są programy, które filtrują niepożądane treści oraz obserwowanie na co dzień zachowania dziecka. Nastolatkowie często bywają bezwzględni w dręczeniu i wyśmiewaniu za pomocą Internetu.” – dodaje.

Statystyki pokazują, że Instagram (40%) przewyższył Facebooka (31%) jeśli chodzi o częstotliwość spotykanej przemocy. Na pozostałych miejscach jest Snapchat (31%), Kik (27%) i YouTube (21%) . Kik ma większy współczynnik incydentów spośród 14 i 16 latków. Podczas gdy Facebook, Live.ly, WhatsApp i Pinterest są używane do nękania 12 i 13-latków.

Wiadomość o tym, że dziecko doświadczyło cyberprzemocy, jest dla jego rodziców bardzo trudna. Oto, konkretne kroki, jakie należy podjąć, aby zmniejszyć ryzyko podobnych przypadków:

  1. Włącz prywatny charakter profilu na Instagramie, aby uniknąć komentarzy od nieznajomych

  2. Nie zamieszczaj swoich zdjęć z hasztagami #rateme, #hotornot, #cutesttteen, etc.

  3. Blokuj i zgłaszaj każdego internetowego agresora na Facebooku

  4. Nie odpowiadaj na żadne wiadomości wysyłane przez prześladowców

  5. Nie przekazuj żadnych komunikatów mających na celu zastraszanie czy nękanie

źródło: Bitdefender

Autor |2018-06-20T06:21:58+02:0020 czerwca 2018 15:17|Kategorie: Bezpieczeństwo, Inne, Newsy, Poradniki|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.