Jesteś tutaj:-, Google, Inne, Newsy, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Top7-Blaupunkt HOS 1800 – sprawdzi się jako narzędzie do monitoringu domu

Blaupunkt HOS 1800 – sprawdzi się jako narzędzie do monitoringu domu

Bezprzewodowy system monitorujący Blaupunkt HOS 1800 jest dostępny w Polsce. Kamera automatycznie zapisuje obraz w formacie Full HD, gdy zostanie uruchomiony alarm – syrena o natężeniu 85 dB. Urządzenie oferuje nie tylko ochronę w przypadku niepożądanej próby wtargnięcia do domu, ale także umożliwia obustronną komunikację z domownikami za pośrednictwem dedykowanej aplikacji mobilnej.

Jest to kolejny produkt marki Blaupunkt z kategorii Smart Home Security. W zestawie znajduje się panoramiczna kamera IP Full HD (1920×1080) o kącie widzenia 360 stopni. Na system HOS 1800 składają się również: bezprzewodowy czujnik ruchu, czujnik na drzwi lub okna oraz pilot. Zastosowane technologie gwarantują niezrównaną jakość i niezawodność działania. Montaż i obsługa zestawu są intuicyjne, dzięki czemu każdy może w prosty sposób zadbać o swój dom, a użytkownicy systemu mogą czuć się dużo bezpieczniej.

Dostępna jest również funkcja streamingu. Za pośrednictwem aplikacji mobilnej OMGuard (dostępna w App Store i Google Play) możliwe jest obracanie i przechylanie kamery, by na żywo obserwować co dzieje się w zasięgu pola widzenia urządzenia.

Zestaw sprawdzi się jako narzędzie do kontaktu z domownikami. Użytkownik w każdej chwili może uruchomić aplikację OMGuard, zyskując tym samym dostęp do możliwości rozmów i monitoringu na żywo. Jest to istotna funkcja, jeśli w domu przebywają osoby starsze lub małe dzieci.

„Polski rynek rozwiązań Smart Home Security rozwija się coraz prężniej. Cieszymy się, że możemy aktywnie uczestniczyć w tym procesie, wprowadzając na polski rynek zestaw HOS 1800. Dzięki niemu użytkownicy będą mogli kompleksowo i bezprzewodowo zadbać o bezpieczeństwo. Nasze rozwiązania są zaprojektowane w taki sposób, aby można było nimi płynnie sterować z poziomu komputera lub smartfona. Istotnym atutem jest również korzystna cena systemu.” – powiedział Marcin Harasim, Country Manager Blaupunkt Mobile & Smart Home Polska.

Blaupunkt HOS 1800 3

Blaupunkt HOS 1800

Sposób działania zestawu

Kamera automatycznie zapisuje obraz, gdy zostanie uruchomiony alarm. W przypadku otwarcia drzwi, lub wykrycia ruchu, natychmiast zostaje aktywowana wbudowana syrena o natężeniu dźwięku 85 dB. Dzieje się tak również jeśli zostanie wykryte siłowe usunięcie któregokolwiek z elementów systemu oraz podczas próby zakłócenia połączenia bezprzewodowego. Jednocześnie system uruchamia nagrywanie, dzięki czemu użytkownik otrzyma niepodważalny dowód zaistniałego zdarzenia. Ponadto HOS 1800 wysyła powiadomienie o zajściu w formie wiadomości tekstowej lub głosowej na podany numer telefonu. Możliwość rozbudowania systemu o dodatkowe 8 czujników ruchu lub czujników na drzwi/okna pozwala na dokładną obserwację wybranej powierzchni. Systemy Blaupunkt są zabezpieczone przed próbami manipulacji z zewnątrz.

Dystrybucją produktów Blaupunkt z segmentu Smart Home Security zajmuje się firma NTT System S.A.

Główne zalety i funkcje modelu zestawu Blaupunkt HOS 1800:

  • Blaupunkt HOS 1800 to system monitoringu za rozsądną cenę
  • Security Monitoring: każde zdarzenie aktywuje powiadomienia, nagrywanie wideo i syrenę 85db.
  • Możliwość rozbudowania system: możesz dodać do 8 czujników ruchu, czujników na drzwi/okna lub pilotów.
  • Zaawansowane funkcje kamery: maskowanie ruchu, tryb nocny
  • Wbudowana syrena o głośności 85 dB
  • Rozdzielczość FullHD 1080p w streamingu i nagrywaniu.
  • Połączenie przez Ethernet i Wi-Fi dla ułatwienia instalacji.
  • Inteligentne nagrywanie: gdy czujnik uruchomi alarm, kamera włącza się automatycznie, by zarejestrować zdarzenie

Zestaw Blaupunkt HOS 1800 jest dostępny w sklepach: Komputronik.pl oraz Technikalia.pl w cenie 999 PLN.

źródło: BlaupunktAutor |2018-06-06T07:15:51+02:006 czerwca 2018 07:15|Kategorie: Bezpieczeństwo, Google, Inne, Newsy, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Top7|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.