Jesteś tutaj:-, Gadżety, Newsy, Poradniki, Sprzęt, Top7-Smart pomocnicy każdej mamy – opiekunka na miarę XXI wieku

Smart pomocnicy każdej mamy – opiekunka na miarę XXI wieku

Zbliżający się Dzień Matki jest świętem, podkreślającym jakim wysiłkiem jest wychowanie dziecka, zwłaszcza w początkowym okresie jego życia. Każda mama doskonale wie, jakie wyzwanie stanowi opieka nad niemowlakiem. Dziecko wymaga nieustannej uwagi i jest oczkiem w głowie każdego rodzica. Pozostawienie go na dłużej samemu jest dla wielu z nich niekomfortową sytuacją, dlatego często czuwają w jego pobliżu, nie podejmując się bardziej angażujących aktywności.

Świeżo upieczona mama jest zmuszona do nadwyrężania uszu, gdyż każdy głośniejszy dźwięk może zagłuszyć płacz malucha – przykładowo mogą to być odgłosy smażenia czegoś w kuchni czy wirująca pralka. Nie może pozwolić sobie na wyjście do pobliskiego sklepu lub pracę w ogrodzie, ponieważ wymaga to chwilowego oddalenia się od dziecka. Zdarzają się sytuacje, w których maluch rodzi się z pewnymi dolegliwości i wymaga intensywniejszej niż zwykle opieki – taka sytuacja bardzo ogranicza rodziców i często nie pozwala im na wykonanie nawet podstawowych domowych obowiązków.

Jeśli urlop macierzyński dobiega końca i mama postanawia wrócić do pracy, rodzi to kolejny problem. Kiedy nie znajdzie się nikt z bliskiej rodziny, kto mógłby pomóc w opiece nad dzieckiem, konieczne będzie powierzenie go obcej osobie. W takich przypadkach pojawia się brak stuprocentowego zaufania i wątpliwości dotyczące kompetencji opiekunki. Niania może wydawać się sympatyczna i doświadczona, jednak zdarzały się sytuacje, w których takie osoby krzywdziły dzieci, a rodzice przez dłuższy czas nie byli tego świadomi.

Pojawienie się nowego członka rodziny to wiele problemów, którym trzeba sprostać. Wszystkie wymienione powyżej mogą zostać rozwiązane przez niezwykle inteligentnego pomocnika, który powinien być na wyposażeniu każdej nowoczesnej mamy.

Opiekunka na miarę XXI wieku

Nasz świat nieustannie pędzi do przodu. Powstają nowe technologie i urządzenia, których zadaniem jest ułatwianie naszego życia. To właśnie za ich sprawą rozwija się koncepcja “smart home”, czyli domu, który za sprawą automatyzacji wykonuje wiele zadań samemu, bez naszej ingerencji, aczkolwiek zgodnie z wolą właściciela. W ten sposób lodówka sama zamówi jedzenie, a temperatura wewnątrz mieszkania zostanie odpowiednio uregulowania dokładnie kilka minut przed naszym przyjściem. Technologiczny rozwój przychodzi z pomocą także rodzicom – specjalne kamery, czuwające nad bezpieczeństwem dziecka, stają się coraz popularniejsze. Zasadę ich działania wyjaśnił Tomasz Kowalewski, specjalista do spraw systemów wizyjnych w firmie EZVIZ.

Kamery, które służą do czuwania nad dzieckiem nazywane są wirtualnymi nianiami. Urządzenia tego typu są wyposażone w szereg funkcji, dzięki którym rodzic ma bieżący podgląd na aktualny stan swojego dziecka za sprawą specjalnej aplikacji przeznaczonej na smartfony. Przykładowo sprzęt, taki jak Ezviz C6T, umożliwia śledzenie ruchu i pozwala na obrót w zakresie 340 stopni, dzięki czemu rodzice mogą obserwować swoją pociechę w trakcie zabawy. Dziecko jest doskonale widoczne również w ciemności za sprawą trybu nocnego, a dwukierunkowa komunikacja pozwala na porozumiewanie się w zasadzie z dowolnego miejsca na świecie. Taka kamera może zostać połączona z różnorodnymi czujnikami i wraz z specjalnym urządzeniem centralnym, np. EZVIZ Alarm Hub, stworzyć inteligentny system dbający o bezpieczeństwo dziecka i całego domu.

Czuwanie nad dzieckiem w każdej sytuacji

Nowoczesne technologie potrafią błyskawicznie rozwiązać wiele problemów. Dzięki wirtualnym nianiom, każda mama może mieć pod kontrolą sen lub zabawę swojego dziecka w zasadzie z dowolnego miejsca. Specjalna aplikacja powiadomi ją, jeśli tylko wykryje jakikolwiek ruch lub dźwięk, dzięki czemu natychmiast będzie wiadomo o przebudzeniu malucha. Pozwoli to jej na chwilę wytchnienia, a czynności takie jak praca w ogrodzie czy odkurzanie nie będą problemem. Tego typu kamera to także doskonałe rozwiązanie w przypadku rozstrzygnięcia, czy wybrana przez nas opiekunka jest odpowiednia. Nagrany materiał zapisuje się na karcie pamięci i może zostać bez problemu odtworzony, dzięki czemu możemy mieć pełen wgląd w to, w jaki sposób niania obchodzi się z maluchem i w razie potrzeby szybko zareagować.

Dwustronna komunikacja oferowana przez takie urządzenia sprawia, że jeśli czeka nas dłuższe rozstanie z maluchem, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaśpiewać mu kołysankę nawet na drugim końcu świata. Ponadto zakup odpowiednich czujników, pozwoli jeszcze lepiej zabezpieczyć środowisko, w którym porusza się dziecko. W ten sposób zostaniemy poinformowani np. o otwarciu drzwi czy szafki z nieodpowiednimi dla malucha przedmiotami.

Nowoczesne technologie to temat, którym warto się interesować. Nigdy nie wiadomo, kiedy pojawi się nowość znacznie ułatwiająca nam codzienne życie. Zwykłe kamery, które wyposażono w inteligentne funkcje, stały się pomocnikami każdej mamy, odrobinę zmniejszając brzemię, jakim jest wychowywanie dzieci. Czas pokaże, gdzie jeszcze koncepcja “smart home” diametralnie zmieni oblicze codziennych czynności.

źródło: EZVIZAutor |2018-05-21T15:42:53+02:0021 maja 2018 15:42|Kategorie: Bezpieczeństwo, Gadżety, Newsy, Poradniki, Sprzęt, Top7|Tagi: , , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. freecell solitaire game 10 grudnia 2018 w 07:01 - Odpowiedz

    There are the great blog here it is the most amazing you have to find the latest freecell solitaire online card game and start to join the great fun forever thanks for the update.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.