Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Oprogramowanie-Amazon Web Services wprowadza darmowe szablony blockchain

Amazon Web Services wprowadza darmowe szablony blockchain

Blockchain to technologia umożliwiająca budowanie aplikacji w których wiele podmiotów może rejestrować transakcje bez potrzeby posiadania zaufanego, centralnego organu do zapewnienia  weryfikowalności i bezpieczeństwa transakcji. Jest to możliwe dzięki sieci peer-to-peer, w której każdy jej uczestnik ma dostęp do wspólnej księgi, gdzie zapisywane transakcje są zgodne z projektem, niezmienne i weryfikowalne.

Szablony blockchain AWS pomagają w szybki i łatwy sposób tworzyć i wdrażać bezpieczne sieci blockchain przy użyciu frameworków open source. To rozwiązanie umożliwia wdrażanie frameworków Ethereum i Hyperledger Fabric przy użyciu zarządzanych i certyfikowanych szablonów AWS CloudFormation. Ułatwienie te pozwala skoncentrować się na budowaniu aplikacji, eliminując konieczność poświęcania czasu i energii na ręczną konfigurację sieci.

Korzystając z AWS Blockchain Templates można wdrożyć wybrany framework jako kontener w klastrze usługi Amazon Elastic Container Service (ECS) lub bezpośrednio do instancji EC2 z uruchomioną aplikacją Docker. Sieć blockchain jest tworzona w usłudze VPC Amazon, umożliwiając korzystanie z podsieci VPC i list kontroli dostępu. Za pomocą AWS IAM (Identity and Access Management), można przypisywać dokładne uprawnienia, aby ograniczyć zasoby do których dostęp ma klaster Amazon ECS lub instancja Amazon EC2.

Za szablony blockchain w AWS nie ma dodatkowej opłaty. Płaci się tylko za usługi potrzebne do ich uruchomienia, na przykład za wcześniej wspomniane EC2 czy za VPC. Z tej usługi można korzystać z dowolnego publicznego Regionu AWS.

źródło: Amazon

Autor |2018-05-10T20:12:12+02:0010 maja 2018 08:38|Kategorie: Bezpieczeństwo, Inne, Newsy, Oprogramowanie|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.