Jesteś tutaj:---Ferguson obejmuje udziały w Treesat.io

Ferguson obejmuje udziały w Treesat.io

Ferguson, producent urządzeń szeroko pojętego RTV oraz domu inteligentnego, zainwestował w technologiczny Start-up Treesat.io, gdzie objął 50% udziałów.

Treesat.io to technologiczna spółka specjalizująca się w softwarowych i hardwarowych nowych technologiach, posiadająca bogate portfolio rozwiązań wypracowanych w drodze współpracy z wieloma partnerami z różnych branż: od energetycznej, po motoryzacyjną.

Nowa spółka Treesat została właścicielem oprogramowania komputerowego tworzonego w technologii Erlang stanowiącego element Chmury serwerowej Treesat.io. Jednocześnie Treesat stał się też właścicielem praw do rozwoju kilku zaawansowanych projektów innowacyjnych opierających się na komunikacji właśnie z tą Chmurą. Przejęte technologie tworzą zaawansowaną infrastrukturę do dalszego rozwoju możliwości i funkcji projektu Smart Home Fergusona oraz umożliwiają integrację w Chmurze rozwiązań inteligentnego domu innych producentów. Możliwość integracji różnych rozwiązań pozwoli na rozpoczęcie prac na nowych polach technologii IoT (Internet of Things), takich jak szeroko pojęte zastosowania inteligentnego miasta, inteligentnych systemów energetycznych czy inteligentnych systemów pomiarowych.

Technologie oparte na Chmurze są podstawą rozwiązań programowych projektu Smart Home Fergusona. Dzięki dostępowi do nowych rozwiązań informatycznych, Ferguson zamierza znacząco wzbogacić swoją technologię domu inteligentnego rozszerzając jego funkcjonalności o kolejne pola zastosowań. Scenariusze rozwoju obejmują rozwój inteligentnej ochrony mienia oraz różnego rodzaju urządzeń pomiarowych w rozproszonej sprzętowo i scentralizowanej programowo formie, dzięki której użytkownik w prosty i intuicyjny sposób będzie mógł sterować wszystkimi elementami swojego domu lub mieszkania, mając wpływ nie tylko na kontrolę zużycia mediów i inne typowe funkcje domu inteligentnego ale także na szeroko pojęte bezpieczeństwo majątku trwałego jak i ruchomości. Możliwość obsługi urządzeń innych producentów dodatkowo uelastyczni ofertę Fergusona i pozwoli na rozbudowę dotychczasowych systemów o elementy oferowane przez producenta systemu Smart Home.

źródło: FergusonAutor |2018-02-01T10:44:50+02:001 lutego 2018 10:39|Kategorie: Newsy|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.