Jesteś tutaj:-, Bezpieczeństwo, Newsy, Oprogramowanie-Firefox Quantum – lepsza ochrona prywatności w ramach Opt-in Tracking Protection

Firefox Quantum – lepsza ochrona prywatności w ramach Opt-in Tracking Protection

Coraz częściej rzeczy, których nie zaakceptowalibyśmy w świecie fizycznym, akceptujemy w świecie on-line. Na przykład, jak byście się poczuli, gdybyście zajrzeli na chwilę do sklepu, po czym przez kolejny miesiąc otrzymywalibyście pocztą ulotki z jego ofertą, mimo że nic tam nie kupiliście? Strony, które odwiedzamy w Internecie często nas śledzą, chociaż nie jest do końca jasne, kiedy i w jaki sposób wykorzystują zebrane na nasz temat informacje. Aby dolać oliwy do ognia, warto wspomnieć o tym, że proces ten dodatkowo spowalnia pracę naszych przeglądarek.

Międzynarodowy Dzień Ochrony Danych Osobowych, który obchodzimy 28 stycznia, jest więc doskonałą okazją, aby porozmawiać o jednej z najpotężniejszych funkcji Firefox Quantum, a mianowicie o Opt-in Tracking Protection. Ochrona przed śledzeniem została uruchomiona w trybie przeglądania prywatnego dwa lata temu jako coś zupełnie nowego na rynku. Użytkownicy mogli swobodnie przeglądać strony internetowe w trybie prywatnym, bez obawy przed śledzeniem i zalewem niechcianymi reklamami. Mozilla dokładnie przyjrzała się tej opcji i odkryła, że oprócz ochrony prywatności, pozwala użytkownikom szybciej i sprawniej przeglądać witryny w Internecie, gdy strony ładują się bez trackerów. Dlatego też w listopadzie dodano w Firefox Quantum opcję, która oferuje użytkownikom możliwość włączenia ochrony śledzenia 24/7. Wyniki testu znajdziesz tutaj.

Jedną z najważniejszych zalet włączonego Tracking Protection było szybsze i sprawniejsze przeglądanie stron internetowych. A przecież każdy lubi szybką przeglądarkę. Zobacz wideo:

<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/pDZXaegVuUE” frameborder=”0″ allow=”autoplay; encrypted-media” allowfullscreen></iframe>

Aby włączyć ochronę przed śledzeniem, wystarczy otworzyć folder „Preferencje” i kliknąć opcję „Prywatność i bezpieczeństwo”. Przewiń w dół, aby przejść do „Ochrona przed śledzeniem,” i kliknij „Zawsze”. Opcja Tracking Protection właśnie została uruchomiona.

Jest również dostępna na urządzeniach mobilnych. Aby zobaczyć, jak uruchomić ją w swoim telefonie, kliknij w linki  Firefox for iOS lub Android.

Nowe funkcje w najnowszej wersji Firefoksa

Najnowsza wersja bazuje na mocnych fundamentach, zapewnionych przez Firefox Quantum i oferuje nowe możliwości i funkcje w przeglądarce Firefox na Androida.

Szybszy i bardziej płynny dostęp do Internetu dzięki lepszej grafice

Każdy z Was na pewno czekał kiedyś cierpliwie aż dana strona się załaduje. Rozmazane zdjęcia i tekst, wszystko jeszcze bardziej spowalnia, a w końcu strona się zawiesza. Zapewniamy, że robimy wszystko, aby zminimalizować liczbę takich sytuacji w Firefoksie. Aby pomóc zredukować nieprawidłowości, Firefox Quantum wprowadza ulepszony silnik, wykorzystujący dedykowany procesor CPU. Efektem tej poprawy jest fakt, że Firefox Quantum jest teraz jeszcze szybszy, a na wielu stronach internetowych – znacznie bardziej płynny. Skąd to wiemy? Nasi inżynierowie stworzyli test, który symuluje działanie ciężkiego JavaScriptu. Podczas wykonywania tego testu, szybkość odświeżania Firefoksa poprawiła się o 30% (z 31 do 40 klatek na sekundę).  Tutaj możesz przeczytać więcej na ten temat.

Nowe funkcje Firefox for Android

  • Udoskonalone Zakładki – poprawiliśmy naszą funkcję zakładek, aby pomóc użytkownikom szybko dotrzeć do stron, które chcą odwiedzić. Zamiast okna dialogowego pojawi się pełny ekran, w którym w łatwy sposób, można utworzyć, uporządkować i wyświetlić foldery oraz umieścić zakładki w odpowiednich miejscach.
  • Wsparcie dla zaawansowanych aplikacji internetowych – usprawniliśmy również Firefoksa dla systemu Android, aby lepiej obsługiwał tzw. PWAs (Progressive Web Apps Support) – czyli typ stron internetowych, które mogą pojawić się jako aplikacja mobilna w telefonie. Gdy użytkownik korzysta z Firefoksa dla systemu Android i natknie się na stronę internetową, która jest PWA, zobaczy w pasku adresu przycisk w kształcie domu. Aby dodać tę stronę internetową jako aplikację, wystarczy nacisnąć przycisk, a na ekranie głównym pojawi się ikona strony. W tym momencie, użytkownik może odwiedzić portal, dotykając jego ikony. Więcej informacji na ten temat można uzyskać tutaj.
  •  najnowsze wersje do pobrania:

źródło: MozillaAutor |2018-01-24T09:25:17+02:0024 stycznia 2018 09:11|Kategorie: Android, Bezpieczeństwo, Newsy, Oprogramowanie|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.