Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Płatności, Prawo, Targi i konferencje-Blockchain szansą dla polskiej gospodarki

Blockchain szansą dla polskiej gospodarki

Czy Polska ma szansę na stanie się drugą Doliną Krzemową? Blockchain to przyszłość – zgodnie przyznają organizatorzy i goście konferencji Blockchain Connect, w której uczestniczyła światowa elita Blockchain i kryptowalut oraz eksperci w dziedzinie nowoczesnych technologii.

Czym jest Blockchain? To największa innowacja od czasu internetu, która zmieni świat finansów. Dzięki zdecentralizowanemu rejestrowi danych zapewnia pełną transparentność dot. przypływów kapitałowych i brak pośredników. System powstał do obsługi kryptowalut. Jednak coraz więcej światowych instytucji finansowych oraz rządowych inwestuje w rozwój Blockchain.

Takie nowoczesne rozwiązania są przyszłością finansów i powinniśmy się im przyglądać. Musimy poszerzać swoją wiedzę na ten temat – powiedział Bogdan Szafrański z Polskiego Funduszu Rozwoju, który realizuje tzw. „Plan Morawieckiego”.
Jeśli nasz kraj otworzyłby się na inwestorów technologii Blockchain moglibyśmy stworzyć w Polsce coś na kształt Doliny Krzemowej lub szwajcarskiej doliny kryptowalutowej” – podkreśla Krzysztof Piech z Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

źródło: x-newsAutor |2018-01-22T20:24:16+02:0022 stycznia 2018 13:23|Kategorie: Internet, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Płatności, Prawo, Targi i konferencje|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.