Jesteś tutaj:-, Targi i konferencje, Telewizja-CES TCL – telewizor X2 z Quantum Dot, HDR 10 oraz designem Super Slim

CES TCL – telewizor X2 z Quantum Dot, HDR 10 oraz designem Super Slim

TCL, The Creative Life, na zorganizowanej w Las Vegas światowej konferencji prasowej pod hasłem „To jest Smart TV”, podało nowe rozumienie tego, czym jest smart TV. Podczas konferencji, która odbyła się 4 stycznia, podczas targów CES, został również przedstawiony najnowszy flagowy produkt z technologią smart, o smukłym wzornictwie oraz jakości obrazu premium. Mowa o kolejnym członku rodziny X, nowym modelu X2 wyposażonym w technologię wyświetlania Quantum Dot (QD), technologię HDR 10, nagłośnienie JBL Harman, o oraz ultra-cienkim wzornictwie i konstrukcję bez ramy.

TCL X2
TCL X2

X2 proponuje niesamowitą jakość obrazu, którą zawdzięcza technologii wyświetlania QD oraz HDR 10. QD wykorzystuje związek nieorganiczny jako materiał emitujący światło, który nie tylko jest stabilny i niweluje problemy takie jak przebarwienia i nierówność jakość obrazu, ale co najważniejsze, może nawet przebić OLED, proponując niespotykanie szeroką gamę kolorów 110% NTSC.

TCL X2
TCL X2

X2, najnowszy model serii X, to ultra cienki model bez ram, o całkowitej grubości wynoszącej zaledwie 7,9mm oraz najnowszej technologii wyświetlania Quantum Dot, jak również zastosowanych najbardziej zaawansowanych materiałach QD. Efektem jest wysokie podświetlenie do 600 nitów, oraz gama kolorów o 52,7% większa niż ta dostępna na zwykłych telewizorach LED. X2 bazuje na sukcesie poprzednich modelów z technologią QD, nagłośnieniem JBL od Harman, oraz dodaje zaawansowaną technologię, konfiguracje premium, artystyczny wygląd i niepowtarzalny styl. X2 jest o 60% cieńszy od swojego poprzednika X1, a jego ultra cienkie krawędzie to zaledwie 5,5 mm, dzięki czemu ekran zmieści się w małych pomieszczeniach, a wyświetlane obrazy są jasne i gwarantują najlepsze doświadczenie podczas oglądania.

TCL X2
TCL X2

Poza studyjną jakością dźwięku gwarantowaną przez JBL od Harman, X2 posiada również Bluetooth Audio.

TCL X2 działa w oparciu o najnowszą wersję oprogramowania Google Cast, wyszukiwanie głosowe oraz możliwość wyświetlania treści Netflix w 4K oraz Youtube w 4K.

X2 istnieje w dwóch rozmiarach: 55″ i 65″ i będzie dostępny w Europie od trzeciego kwartału 2017 roku.

Firma TCL inwestuje w futurystyczne technologie, a na targach CES ogłosiła, że w niedalekiej przyszłości wypuści na rynek pierwszy na świecie TV LED QD na chip, z jeszcze bardziej olśniewającą jakością obrazu. TCL pracuje również nad designem, dla osiągnięcia wyjątkowych wymiarów – 65-calowy zakrzywiony QD TV będzie miał zaledwie 3,9 mm grubości, wyznaczając tym samym nowe standardy w swojej kategorii.

źródło: TCL Multimedia Technology

KanAutor |2017-01-07T08:39:38+01:007 stycznia 2017 08:39|Kategorie: Newsy, Targi i konferencje, Telewizja|Tagi: , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. Wiedzacy 7 stycznia 2017 w 08:14 - Odpowiedz

    Wszystko niby pięknie świeci, ale zapomnieli dodać, że przełączaniem widzianego obrazu nadal zajmują się ciekłe kryształy. Co umożliwia przenikania światła do sąsiednich punktów obrazu oraz znane od lat smużenie. Jednak kryształów już znacznie przyśpieszyć się nie da, gdyż muszą zmienić swoją orientacje w przestrzeni pod wpływem podanego napięcia, a kilowoltów tam nie będą wytwarzać ;).

    • LesH 11 stycznia 2017 w 20:00 - Odpowiedz

      Słusznie. Ekran TFT/LED/IPS z podświetlanych ciekłych kryształów nie może nawet zbliżyć się do OLED jakością, o ‚przebiciu’ OLED-ów nawet nie wspominając. No chyba, że ktoś mocno rzuci ekranem LED w ‚OLED-a’, :lol wtedy tak, może go nawet przebić. 😎

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.