Jesteś tutaj:-, Gadżety, Sprzęt, Testy i opinie, Top7-Test Jabra Sport Pulse Special Edition – słuchawki z pomiarem tętna

Test Jabra Sport Pulse Special Edition – słuchawki z pomiarem tętna

Po pierwszym włączeniu, w tym celu naciskamy przycisk wielofunkcyjny na pilocie, aż wskaźnik na prawej słuchawce dousznej zacznie błyskać na niebiesko, zestaw słuchawkowy  automatycznie spróbuje połączyć się z dostępnym telefonem komórkowym z włączoną funkcją Bluetooth. Aby połączyć się z telefonem komórkowym, postępujemy zgodnie z poleceniami głosowymi. Wystarczy otworzyć na wybranym telefonie komórkowym menu Bluetooth i wybrać z listy urządzeń pozycję Jabra Pulse Smart. W przypadku żądania kodu dostępu lub PIN należy wprowadzić kod 0000 (cztery zera). Po sparowaniu do zestawu słuchawkowego, przycisk wielofunkcyjny pozwala sterować podłączonym telefonem (pauza/odtwarzanie muzyki i odbieranie/kończenie połączenia). Po podłączeniu do telefonu możemy dodatkowo skonfigurować nasz profil w aplikacji Jabra Sport. Bezpłatna aplikacja, dla systemu Android – Google Play i  iOS – App Store, umożliwia m.in. tworzenie, śledzenie i personalizację treningów, słuchanie komunikatów o bieżącym stanie treningu oraz, między innymi, monitorowanie tętna. Korzystając z aplikacji Jabra Sport Life (lub własnej aplikacji sportowej), można kontrolować trening, monitorować tętno oraz słuchać komunikatów o bieżącym stanie, które będziemy otrzymywać podczas wykonywania aktywności. Czujnik tętna znajduje się w lewej słuchawce. W celu uzyskania precyzyjnych pomiarów słuchawki należy prawidłowo założyć i używać dopasowanych do uszu wkładek i zaczepów EarWing. Technologia monitorowania pracy serca mierzy tętno w uchu wewnętrznym. Funkcja treningu głosowego jest zintegrowana z informacjami o tętnie i powiadamia, kiedy możemy dać z siebie więcej, a kiedy lepiej ograniczyć wysiłek. Porównując kilka wyników tętna mierzonego poprzez słuchawki, z pomiarem za pomocą smartwatcha otrzymałem zgodność na poziomie 97-98%. Taki wynik pozwala mi stwierdzić, że pomiar tętna z ucha, za pomocą słuchawek Jabra Sport Pulse możemy uznać za prawidłowy.

Na przewodzie łączącym słuchawki znajduje się pilot do regulacji głośności, funkcji, odbierz/zakończ, play/pause, następna/poprzednia ścieżka i mikrofon. Dodatkowo na lewej słuchawce znajduje się przycisk „Sport”.

Połączenia i muzyka – Funkcja Działanie

  • Włączanie/wyłączanie: Naciśnij i przytrzymaj (3 s) przycisk wielofunkcyjny aż wskaźnik zacznie błyskać
  • Odtwarzanie/wstrzymywanie odtwarzania: dotknij przycisku wielofunkcyjnego
  • Odbieranie/kończenie połączenia: dotknij przycisku wielofunkcyjnego
  • Odrzucanie połączenia: dwukrotnie dotknij przycisku wielofunkcyjnego
  • Ponowny wybór ostatniego numeru: dwukrotnie dotknij przycisku wielofunkcyjnego, gdy nie prowadzisz rozmowy
  • Regulacja głośności: dotknij przycisku zwiększania głośności lub zmniejszania głośności
  • Wyciszanie: dotknij jednocześnie przycisków zwiększania głośności i zmniejszania głośności
  • Przewijanie utworów: naciśnij i przytrzymaj (2 s) przycisk zwiększania głośności lub zmniejszania głośności
  • Stan baterii: dotknij przycisku zwiększania głośności lub zmniejszania głośności, gdy nie prowadzisz rozmowy i nie słuchasz muzyki

Na co komu jednak piękny sprzęt, jeśli nie będzie sobie dobrze radził z dźwiękiem? Dlatego kilka słów o podstawowych funkcjach. Podczas połączenia bezprzewodowego dźwięk jest czysty i wyraźny zarówno po stronie rozmówcy jak i odbiorcy. Przeprowadzone testy wykazały, że zestaw oferuje bardzo dobrą jakość dźwięku w jakości Dolby i trening głosowy w czasie rzeczywistym. Nie boję się polecić je, jako przenośnego odtwarzacza audio nawet osobom, dla których odsłuchiwanie ulubionych kawałków, przy pomocy maleńkich głośników jest niczym innym, jak popełnianiem na nich zbrodni. Słuchawki odtwarzają zarówno dynamiczne basy, jak i wyraźne dźwięki o wyższych częstotliwościach. Wysokie tony są naturalne i pozwalają czerpać przyjemność z odtwarzanego dźwięku.  Jednak warunkiem dobrego dźwięku jest dopasowanie odpowiedniej wkładki, lub pianki Comply do ucha. Aby zapewnić optymalną jakość dźwięku, warto wypróbować wszystkie rozmiary wkładek do ucha i pianek Comply. Tutaj mała uwaga, pianki Comply przed włożeniem ich do uszu należy ścisnąć i pozostawić na 10-15 s, aby się rozprężyły, wypełniając kanał słuchowy. A żeby nasze wrażenia podczas słuchania były jeszcze bogatsze, producent dołączył aplikację Jabra Sound App, która posiada teraz opcję transmisji danych z YouTube. Dzięki niej muzyka w słuchawkach może być odtwarzana w pełnym spektrum dźwięku Dolby Digital Plus. Aplikacja Jabra Sound zapewnia kontrolę nad sposobem odtwarzania muzyki. Można tworzyć i udostępniać listy odtwarzania oraz zmieniać ustawienia korektora graficznego, aby uzyskać odpowiednie brzmienie.

Podsumowanie

Nowe preferencje klientów oraz zmieniający się styl życia na bardziej aktywny, zachęcają producentów elektroniki konsumenckiej do wprowadzania innowacji. Idą one w kierunku zapewnienia użytkownikowi maksymalnej swobody. Mobilna inwazja kreuje popyt na urządzenia wykorzystujące bezprzewodowe standardy. Kable, choć nie odejdą do lamusa, będą powoli znikać z biur i domowych salonów. Ale taka jest cena mobilnej rewolucji.

Jabra Sport Pulse Special Edition to propozycja dla wszystkich osób, które chcą prowadzić zdrowy tryb życia, a jednocześnie chcą mieć możliwość posłuchania muzyki w każdym momencie i miejscu. Za kilkaset złotych dostajemy bardzo dobrej jakości sprzęt, wyposażony w funkcje treningowe oraz pomiar tętna, VO2max. Pomiar tętna jest teraz tak prosty jak włożenie słuchawek do uszów. Sport Pulse zapewnia, że zawsze będziecie ćwiczyć na odpowiednim poziomie intensywności, aby poprawić swoje wyniki. Jeżeli chcecie uzyskać większą motywację, aby ćwiczyć w odpowiedniej strefie tętna, a jednocześnie słuchając swoich ulubionych piosenek z imponującym dźwiękiem Dolby, to te słuchawki są dla Was.

TECHNOSenior

 

 Autor |2019-03-20T09:39:11+02:0020 marca 2019 09:39|Kategorie: Artykuły, Gadżety, Sprzęt, Testy i opinie, Top7|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.