Jesteś tutaj:-, Sprzęt, Telefony, Testy i opinie, Top7-Test Maxcom MK241 – klasyczny telefon z funkcjami smartfona

Test Maxcom MK241 – klasyczny telefon z funkcjami smartfona

Menu obrazkowe jest konfigurowalne i dosyć standardowe. Nawigacja po menu telefonu została maksymalnie uproszczona. Jeśli ktoś zmieniał kilkakrotnie modele różnych producentów – szybko połapie się w obsłudze. Producent umożliwia dostosowanie zawartości menu telefonu do potrzeb używającej go osoby. Opcja ta jest wybawieniem dla wszystkich, dla których natłok funkcji jest problemem – można schować wiele nieużywanych opcji i maksymalnie uprościć menu.

Dzięki KaiOS telefon Maxcom MK241 wyposażony jest w sklep KaiStore z bazą aplikacji, w tym w aplikacje od Social Media, gry oraz wiele innych. Asystent Google na featurephonie to prawdziwa rewolucja. Poza zwykłymi funkcjami takimi jak pytanie o pogodę czy przepis na ciasto Google Assistant jest związany z funkcjami Maxcom MK241, dzięki czemu można głosowo zadzwonić do kontaktu, kazać wł/wył funkcje, wyciszyć dźwięki i wykonać wiele, wiele innych czynności bez dotykania klawiatury. Jak zapewnia producent, w niedalekiej przyszłości zostanie także dodane głosowe pisanie SMS-ów. Szkoda tylko, że jeszcze nie działa na nim wersja po Polsku. Warto dodać, że Maxcom MK241 pozwala na szeroką integrację z naszym kontem Google. W kilku kliknięciach możemy zaimportować swoją listę kontaktów powiązanych z kontem Google, włączyć obustronną synchronizację ze swoim kalendarzem lub wygodnie używać usługi Gmail.

Z bardziej zaawansowanych funkcjach, jak Internet, czy wideo w telefonie znajdziemy, dostępne do tej pory tylko na urządzeniach typu smart, obsługę sieci 4G/LTE oraz Wi-Fi. Chipset Qualcom 205 pozwala osiągnąć prędkość pobierania danych do 150 Mbps oraz przesyłania do 50 Mbps. Systemowa przeglądarka Internetowa może posłużyć do przeglądania witryn mobilnych. Z serwisami WWW telefon radzi sobie zupełnie dobrze. Ładowanie stron trwa krótko, a ich zawartość jest poprawnie wyświetlona.

Telefon wspiera także technologię VoLTE oraz VoWiFi. Dodatkowa funkcja szybkiego wybierania, sprawia, że bez problemu za pomocą jednego klawisza telefon połączy się ze zdefiniowaną wcześniej osobą. Telefon oferuje także łączność Bluetooth 4.1, którą można wykorzystać do obsługi bezprzewodowego zestawu słuchawkowego lub wygodnego pobrania listy kontaktów z innego urządzenia np. na synchronizację z systemem multimediów w samochodzie. MK241 może z powodzeniem służyć też, jako router WiFi LTE. Google Maps w połączeniu z wbudowanym GPSem uzupełniają jedną z podstawowych funkcji dostępnych tylko na smartfonie jaką jest użycie nawigacji. Latarka LED z pewnością przyda się w nagłych sytuacjach życia codziennego – poszukiwanie zagubionych kluczy, awaria elektryczności w domu itp. Ponadto, urządzenie wyposażone jest w odtwarzacz multimediów pozwalający na odtwarzanie muzyki MP3 oraz plików wideo. Funkcjonalność telefonu uzupełniają takie aplikacje jak kalendarz, alarm, kalkulator i stoper.Autor |2019-01-28T10:08:26+02:0028 stycznia 2019 10:08|Kategorie: Artykuły, Sprzęt, Telefony, Testy i opinie, Top7|Tagi: , , , |5 komentarzy

5 komentarzy

 1. Ted 29 stycznia 2019 w 01:23 - Odpowiedz

  W tym telefonie brakuje obsługi HD Voice
  Jak prezentują się kąty widzenia wyświetlacza? Działa opcja videorozmowy ze smartfonem?
  Na plus nowość KaiOS

 2. głodek 31 stycznia 2019 w 09:59 - Odpowiedz

  Czy to możliwe że ten telefon jest tak tani czy to jakiś błąd?
  Byłby to chyba najtańszy samodzielny router lte.
  https://www.mediaexpert.pl/telefony-komorkowe/telefon-maxcom-mk241-czarny,id-1301564

 3. Media 2 lutego 2019 w 09:21 - Odpowiedz

  Już poprawili i jest w cenie 349 a było 149 🙂

 4. sylwia 28 lutego 2019 w 15:18 - Odpowiedz

  A czy jest w tym telefonie notatnik?

 5. Olek 25 kwietnia 2019 w 13:54 - Odpowiedz

  W tym telefonie nie działa WiFi Calling (Voice over WiFi). Sklep jest de facto pusty – żadnych aplikacji typu Skype czy WhatsApp, wyłącznie parenaście gier, nikt tego kompletnie nie rozwija… YouTube przygotowany w taki spsób, że nie da się ergonomicznie i normalnie używać. Asystent Google’a nadal po angielsku, brak polskiego. Telefon kupiony w styczniu – ani razu nie pobrałżadnych aktualizacji, co świadczy że nikt nad rozwojem oprogramowania nie pracuje.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.