Jesteś tutaj:-, Gadżety, Huawei, Newsy, Sprzęt, Testy i opinie, Top7-Test Huawei Watch GT – elegancki smartwatch dla miłośników sportowego życia

Test Huawei Watch GT – elegancki smartwatch dla miłośników sportowego życia

Rola opisywanego urządzenia nie tym się nie kończy. Czy to nie będzie dobry dzień, jeśli zaczniemy go od odrobiny ruchu? Urządzenie posiada, bowiem szereg zaawansowanych funkcji, a te umożliwiają dbać o zdrowie. Mamy tutaj  wiele trybów sportowych dla różnego rodzaju aktywności – zewnętrznych i wewnętrznych. Huawei Watch GT to urządzenie, które z powodzeniem może pełnić rolę trenera i wspomagać nas w uprawianiu sportu. Smartwatch współpracuje z systemami satelitarnymi GPS, GLONASS i GALILEO, co przekłada się na w marę wierne informacje o pozycjonowaniu i wiarygodne zapisy ćwiczeń. Sensory rejestrują szereg danych, takich jak prędkość i długość pokonanego dystansu, trasę, puls, liczbę kroków, rodzaj chodu i spalane kalorie. Huawei Watch GT wyposażony jest w technologię monitorowania tętna TruSeen oraz Huawei TruSleep 2.0, który monitoruje jakość naszego snu. Przetwarzając te wszystkie informacje, smartwatch proponuje nam trening dopasowany do założonego celu.

Głównym wyróżnikiem zegarka jest „Funkcja Trenera”. Łączy ona dane dotyczące naszej sprawności fizycznej, schematy z poprzednich sesji ćwiczeń i osiągnięte wyniki, tworząc na ich podstawie osobiste rekomendacje treningowe. Są one częścią długofalowych planów treningowych, które mają na celu poprawę naszej kondycji, polepszenie umiejętności biegowych, wzmocnienie gorsetu mięśniowego czy zwiększenie wydolności tlenowej organizmu. Zegarek oferuje ciągły monitoring aktywności, w tym statystyki liczby kroków i liczby godzin spędzanych na stojąco i siedząco. Zapisuje umiarkowany i intensywny czas aktywności w ciągu dnia, aby zapewnić nam najbardziej optymalny i efektywny trening.

Huawei Watch GT oferuje ciągły monitoring tętna TruSeen. Ta wyjątkowo dopracowana funkcja zapewnia dokładniejsze, ciągłe monitorowanie pracy serca – zapewnia producent. Niestety muszę wierzyć na słowo, bo nie dysponuję specjalistycznym sprzętem do sprawdzenia. Jednak przyglądałem się wskazaniom zegarka np. podczas pobytu w saunie, czy też relaksując się w jacuzzi – wyniki zapewniam Was były bardzo interesujące, o czym może zaświadczyć prezentowany poniżej screen.

Huawei TruSleep 2.0 może monitorować jakość naszego snu przez całą dobę, analizując częstość akcji serca i zmienność rytmu serca (HRV). W zamian, w połączeniu z monitorowaniem pozycji nadgarstka, oferuje dokładną analizę czasu i struktury snu (głęboki sen, lekki sen, fazy snu). Ponadto, wspierany przez technologię Huawei AI, dostarcza nam informację, jak rozwiązać 6 typowych problemów ze snem (trudność w zasypianiu, nadmierna lekkości snu, czuwanie, wczesne przebudzenie, senność i nieregularny harmonogram snu).

DSCF5654

Huawei Watch GT

Ładowanie odbywa się bezprzewodowo, w połączeniu z magnetyczną stacją ładującą. Po przyłożeniu smartwatcha, przełączy się on w tryb ładowania, o czym poinformuje nas stosowny komunikat na zegarku. Po naładowaniu baterii do pełna zegarek, w zależności od intensywności jego użytkowania, może wytrzymać na jednym ładowaniu nawet 30 dni. Pobiera jedynie 1/6 mocy przy wygaszonym wyświetlaczu i aktywuje tryb intensywny przy włączonej tarczy AMOLED HD. Przy regularnym użytkowaniu z uruchomionym GPSem, aktywną funkcją pulsometru, monitorowania snu, ćwicząc 90 minut w ciągu całego tygodnia i z włączoną opcją powiadomień, smartwatch GT wytrzyma na jednym cyklu ładowania nawet do 2 tygodni. Przy włączonych wszystkich funkcjach smartwatcha i bardzo aktywnym trybie pracy, na przykład podczas maratonu, gdy użytkownik ma uruchomiony tryb z GPS non stop, aktywne funkcje pulsometru, monitorowania częstotliwości oddechów oraz monitorowanie parametrów w trybie biegania, maksymalny czas pracy to 22 godziny.  Podczas testu Huawei Watch GT mógł odbyć się bez doładowania ponad tydzień. W tym czasie pływałem, spacerowałem, czytałem wiadomości, a do tego cały czas monitorowałem stan mojego serca. Akumulator zostanie całkowicie naładowany w czasie 2-2,5 godziny.

<!–nextpage–>

Podsumowanie

Huawei Watch GT spełnia deklarowane obietnice. Funkcjonalność smartwatcha przypadnie do gustu osobom, które lubią aktywnie spędzać czas. To tak naprawdę dwa w pełni funkcjonalne urządzenie zamknięte w jednej obudowie. W tym przypadku mniej znaczy więcej – przede wszystkim wygody. Z jednej strony to sprytne urządzenie może mierzyć parametry zdrowia i treningu, a z drugiej utrzymuje nas w ciągłym kontakcie ze światem: pozwala odbierać powiadomienia, SMS-y, wiadomości czy odrzucić połączenia bezpośrednio na zegarku. Fizyczne połączenie telefoniczne odbywa się na smartfonie, a nie na zegarku. Sprzęt charakteryzuje elegancki design i nienaganna estetyka wykonania. Najważniejsze są jednak funkcje, które oferuje produkt. Urządzenie daje nam możliwość aktywnie spędzać czas i zadbać o nasze zdrowie. Jest wodoodporny, można go używać w basenach (sprawdzone podczas 2-godzinnego pobytu, zarówno w basenie, jak i saunie). Co więcej, smartwatch ma pojemną baterię, która powinna wytrzymać do 30 dni bez ładowania. Urządzenie jest spore, ale jednocześnie wygodne i proste w obsłudze, działa tak jak powinno. Jest jeszcze mały szczegół, łyżka dziegciu w beczce miodu – niestety, brak NFC nie pozwala robić przy jego pomocy zakupów. Muszę przyznać, że testowałem świetny gadżet, o którym wielu z nas nawet nie marzyło w dzieciństwie. Dzięki nadgarstkowemu pomiarowi tętna i wbudowanym aplikacjom sportowym, sprzęt jest w stanie sprostać każdemu wyzwaniu, jakie stawia aktywny tryb życia. Wiele zainteresowań? Żaden problem! Bieganie w poniedziałek, trening kardio we wtorek i zajęcia jogi w środę? Ten smartwatch to potrafi. Dlatego nie dziwcie się, że niedługo zawita na mój nadgarstek już na stałe. Zegarek Huawei Watch GT kosztuje około 999 zł, ale w efekcie kupujemy produkt, który da nam zarówno motywację do cięższego wysiłku, jak i odpowiedniego wypoczynku

Andrzej Kisiała TECHNOSeniorAutor |2018-11-25T15:29:54+02:0024 listopada 2018 09:02|Kategorie: Artykuły, Gadżety, Huawei, Newsy, Sprzęt, Testy i opinie, Top7|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.