O wydajność Xiaomi Mi 8 dba Procesor Qualcomm Snapdragon 845 z technologią Artificial Intelligence Engine i grafiką Adreno 630 oraz  6 GB pamięci RAM. Dzięki temu osiąga imponujący wynik AnTuTu 300tys pkt.

 

Spowolnień nie odczujemy nawet grając w najbardziej wymagające gry mobilne. Wadą zastosowanego procesora jest jego wysoka temperatura pracy. Przy wymagających grach skutkowało, to dość intensywnym nagrzewaniem obudowy.  Na szczęście nie wpływa to na działanie telefonu.  Telefon działa w oparciu o system Android 8.1 Oreo, który został zmodyfikowany nakładką NFUI Global 9.6.

Dla lubiących cyferki – wyniki popularnych benchmarków:

 

Modem 4G, zastosowany w smartfonie Xiaomi Mi 8, obsługuje częstotliwości LTE B1/3/4/5/7/20/38/40. Szczególnie ważne jest LTE B20 z pasmem 800 MHz, bo to dzięki niemu połączymy się z szybkim internetem daleko poza miastem, odpoczywając w plenerze, w górach albo na plaży. Jakość rozmów przeprowadzanych przez telefon jest bez zastrzeżeń. Rozmówcy nie uskarżali się na jakiekolwiek zakłócenia podczas rozmowy, nawet na hałaśliwej ulicy. Nie powinniśmy też narzekać na siłę wibracji i na głośność dzwonków. Telefon nieźle radzi sobie z utrzymywaniem połączeń w miejscach, gdzie występuje słaby zasięg sieci.

DSCF5254

Mi 8 jest pierwszym na świecie smartfonem z GPS o podwójnej częstotliwości, wykorzystujący zarówno pasma L1 jak i L5, co skutkuje znacznym ulepszeniem dokładności nawigacji.  Moduł GPS Mi 8  szybciej i dokładniej określił moją lokalizację na obszarze zabudowanym, niż robiły to flagowce konkurencji.  Podczas testów nawigacyjnych, nawet w dużej aglomeracji, jak m.in. Katowice nie zauważyłem żadnych opóźnień czy błędów.

Wbudowane, podwójne (2.4GHz, 5GHz ) Wi-Fi obsługuje sieci w standardzie 802.11ac. Wi-Fi podczas naszych testów sprawdzało się w 50-metrowym mieszkaniu bez zarzuceń. Szybko i stabilnie zestawiało połączenie z routerami, także po wybudzeniu urządzenia.