Start › Forum › Operatorzy › Internet mobilny › Mobilny dostęp do Internetu › Odpowiedz na: Mobilny dostęp do Internetu
Witam, Sam od kilku miesięcy przymierzam sie do zakupu jednej z ofert mobilnego internetu. Jak na razie przetestowałem Bluconnect z ERY. Sytuacje wyglada tak,że realnya prędkość jest 10X mniejsza od tej reklamowanej. mam modem Huawei E220 z uaktualizowanym firmwarem do 7,2 Mb/s jednakże nigdy pedkość to nie przekroczyła 1 Mb/s a często wahała sie w granicach 400-800 kb/s (!). Dodam, że pomiary robiłem w kilku punktach 9 nawetr w salonie ERY). A mioeszkam w dużym miescie. Często zdarza sie tak , że mimo dobrego sygnału modem przechodzi na UMTS a nawet kiedy sygnalizyje HSPDA nie poprawia to jego osiągów. Dużą jego wadą jest brak wyjścia na antweną zewnątrzną. Być może to by poprawiło jego osiągi. Również nic nie pomaga róznież zmiana ustawienia transmisji modemu ( takie jak , np kompresja sprzętowa czy programowa). Prawdą jest natomiast, że istnieją potężne dziury w zasiegu działanie poszczegółnych technologii. Bolączką wszystkich są wysokie opłaty abonamentowe i długoterminowe umowy 24 i 36 mies( brak np 12 mies i czy bez terminowych. Oferta ERY w wersji podstawowej wydaje sie byc najteńsza ale i limit najmniejszy ( 50 żł i 500 MB !) . Orange za to posiada tylko 2 abonamenty standard i premium ( 1G i 4/5Gb) to już coś. za 60zł/ mies. Mając swoją kartę można ten abonament obniżyć do 110 zł ( Orange Premium) dodatkowo przedłużając można zaoszczędzic 50% taryfy ale na jak długo? ( tutaj reklamy wprowadzają w błąd potencjalnych klientów. Owszem sa rabaty ale z ostrymi warunkami.Za to przedłużajac umowę z Plusem można postarac sie o podwojony transfer. czyli 2x1G=2G za 60zł.