Start › Forum › Operatorzy › Operatorzy komórkowi › Play przegrywa w wojnie cenowej w pre?
-
AutorWpisy
-
-
Ostatnie podsumowania wojny cenowej w sektorze pre:
Tak Tak, Heyah, Orange i Plus odnotowały przyrost prepaidowców. Play jeszcze nie opublikował swoich rocznych zestawień, ale jeczcze daleko im do 3mln uzytkowników w ogóle. A każdy z prepaidów W3 ma ok. 7mln użytkowników pre. Czyżby Play poległ w prepaidowej walce?
Stawkę 29gr/min do wszystkich mają już wszyscy. Play ruszył z kolejną edycją reklam porównawczych, ale wychodzi na to, że W3 ciągle jest na plusie. -
Anonimowy
Gość18 sierpnia 2009 o 09:56Liczba postów: 139184dokładnie, z jednej strony ludzie troszczą się o bliskich i nie chcą by było strasznie drogo do nich a z drugiej te podwójne doładowania robią swoje, sieci coś dają od siebie klientom co jak dla mnie przekonuje do pozostania. Na przykładzie orange i ich 2×2 widać że ludzie mocno się zaangażowali w to podwójne doładowanie bo na wielu forach szukają par.
-
Anonimowy
Gość21 sierpnia 2009 o 10:27Liczba postów: 139184Widać zaangażowanie, bo żeby dostać doładowanie trzeba mieć parę, inaczej się nie da, a każdemu przecież przyda się podwojenie, nawet jeśli można wykorzystać je tylko na konkretne usługi. A teraz, gdy u wszystkich stawki są takie same to czynnikiem decydującym mogą być właśnie bonusy.
-
Anonimowy
Gość24 sierpnia 2009 o 15:38Liczba postów: 139184Dobieranie par może być dla wielu kłopotliwe, ale ogólnie każda promocja dająca ekstra kasę jest w miarę ciekawa. Szkoda tylko, że Orange daje ekstra kasę do wykorzystania tylko w sieci. Zresztą wszyscy operatorzy dają tylko w sieci. Pod tym względem podwójne w Tak Tak czy Heyah nie mają konkurencji.
-
Anonimowy
Gość28 sierpnia 2009 o 12:49Liczba postów: 139184[quote="Bajadurka":3v74y631]ograniczeń tak na prawdę jest więcej :] chociażby smsy specjalne czy roaming…[/quote:3v74y631]
No i jeszcze bonus ograniczony czasowo. Liczę, że podwójne w TT pojawi się na jesieni, wyliczyłem, że pod koniec września zasoby mojego konto mogą zbliżać się do 0 zł, ale na razie jest jeszcze dobrze
-
Anonimowy
Gość2 września 2009 o 17:09Liczba postów: 139184[quote="Boca":sswjo1os]Poprzednie podwójne w Orange były do wykorzystania tylko w sieci, 2×2 jest prawie na wszystko, z tym, że jest ograniczenie- trzeba mieć parę.[/quote:sswjo1os]
Doładowanie 2X2 jest do wykorzystania tylko wewnątrz sieci, na telefony stacjonarne i transmijsę danych. Czyli ciągle nie można wykorzystać tek kwoty na połączenia do wszystkich sieci, smsy do wszystkich sieci, ani nie można zakupić z tej kwoty żadnych usług, np. pakietów bądź taryf. Wszystkie promocje Orange zostały ostatnio rozszerzone tylko o rozmowy na telefony stacjonarne i transfer danych, czyli nie można na "prawie wszystko"
Jeśli chodzi o aferę z Play…kto o zdrowych zmysłach podpisuje taką umowę, w której wysokość kary za niedotrzymanie warunków zależy od widzimisię operatora? 2 tyś zł- ładnie Play pojechał po kieszeni klientów. Wg mnie to nonsens.
-
Anonimowy
Gość4 września 2009 o 11:43Liczba postów: 139184[quote="Bajadurka":2k5q8vfn]a ta promocja orange to jeszcze trwa?[/quote:2k5q8vfn]
To podwojenie jeszcze w ogóle obowiązuje? Na stronie Orange zupełnie nic nie piszą.
[quote="bruno":2k5q8vfn]Jeśli chodzi o aferę z Play…kto o zdrowych zmysłach podpisuje taką umowę, w której wysokość kary za niedotrzymanie warunków zależy od widzimisię operatora? 2 tyś zł- ładnie Play pojechał po kieszeni klientów. Wg mnie to nonsens.[/quote:2k5q8vfn]
Z artykuły jaki czytałem na necie jasno wynika, że zapis o tej karze był podany zupełnie nie precyzyjnie i Play ma być za to ukarany.
-
Anonimowy
Gość10 września 2009 o 14:45Liczba postów: 139184 -
Anonimowy
Gość11 września 2009 o 12:05Liczba postów: 139184Dziwna polityka, nie sądzicie? Zamiast od samego początku proponować racjonalną ofertę zdecydowali się na zaproponowanie czegoś kompletnie dla operatora nie opłacalnego, teraz będą odbierać darmowe smsy swoim użytkownikom, a ci nie będą z tego zadowoleni. Dlatego też chwalę politykę TT – być może nie mam po doładowaniu darmowych esów, ale oferta jest ulepszana i nic nie jest mi odbierane.
-
Anonimowy
Gość14 września 2009 o 14:49Liczba postów: 139184 -
Anonimowy
Gość15 września 2009 o 07:23Liczba postów: 139184zypolek może play łudził się, że konkurencja nie będzie próbowała ich prześcigać ze stawkami, a przynajmniej nie tak szybko… dla nich to byłoby korzystne – zaproponowali by wtedy coś znacznie lepszego, w krótkim czasie zdobyliby rzeszę klientów i potem by ich na dalsze obniżanie stawek mogło już stać. a że inni błyskawicznie zareagowali to klienci nie zdążyli się zdecydować na przejście do playa
-
Anonimowy
Gość17 września 2009 o 11:33Liczba postów: 139184Ale oferty podstawowe są podobne i zazwyczaj opierają się na stawce 29gr/min do wszystkich sieci. I to usługi dodatkowe mogą przesądzić o atrakcyjności oferty, np. podwójne doładowanie w Heyah, w sierpniu było w Orange, potrójne doładowanie w Tak Tak. Play, jako jedyny, pogarsza ofertę. Na dobrą sprawę- chyba niepotrzebnie, bo z tych smsów, które wcześniej proponowali, nieliczni byli w stanie skorzystać.
-
Anonimowy
Gość18 września 2009 o 09:31Liczba postów: 139184Te smsy były i są przeznaczone dla młodzieży szkolnej, bo tylko oni przy takich cenach połączeń z nudów wysyłają smsy. Podobnie nie wierzę, aby dorosła osoba zmieniła sieć na Play ze względu na 60 zł bonusu na starcie. Na tapecie jest pogarszanie przez nich oferty pakietowej, a to zapewne bardziej wpłynie in minus niż te bonusy in plus.
-
Anonimowy
Gość24 września 2009 o 13:56Liczba postów: 139184 -
Anonimowy
Gość25 września 2009 o 08:28Liczba postów: 139184Czy oni ten bonus 60 zł dodają wszystkim bez żadnych wymogów? To jest niesamowite, bo kolejne ich kroki wskazują, że prowadzą politykę posiadania jak największej ilości statystycznych użytkowników. 5 zł doładowanie konta na rok i 60 zł po przenosinach. Z pewnością dużą grupa klientów(zwłaszcza młodych) przenosić się będzie wyłącznie dla bonusu, wykorzystają go, a później dalej. Play nie prowadzi jakich kolwiek działań, które miałyby przytrzymać klientów przy sieci. Racjonalnie zostało to rozwiązane w TT – 10 zł premii za każde kolejne doładowanie po przeniesieniu numeru, z biznesowego punktu widzenia to ma sens.
-
Anonimowy
Gość25 września 2009 o 10:58Liczba postów: 139184 -
Anonimowy
Gość26 września 2009 o 13:44Liczba postów: 139184[quote="bruno":3g2nlda1]Też nie wierzę w kontynuację wojny cenowej w sektorze pre. Play nie obniży kosztów połączeń. Nie tylko pogarszają swoją ofertę, ale też czytałem, że UKE planuje szybciej znieść asymetryczne MTRy do Play.[/quote:3g2nlda1]
To plotki czytałeś. Plan obniżania stawek MTR będzie realizowany zgodnie z założeniami, a jeśli już dojdzie do ewentualnych zmian (co jest bardzo wątpliwe), to nie będą to zmiany polegające na przyspieszeniu obniżek
-
Anonimowy
Gość28 września 2009 o 10:44Liczba postów: 139184[quote="Kimono":3onti5jh][quote="bruno":3onti5jh]Też nie wierzę w kontynuację wojny cenowej w sektorze pre. Play nie obniży kosztów połączeń. Nie tylko pogarszają swoją ofertę, ale też czytałem, że UKE planuje szybciej znieść asymetryczne MTRy do Play.[/quote:3onti5jh]
To plotki czytałeś. Plan obniżania stawek MTR będzie realizowany zgodnie z założeniami, a jeśli już dojdzie do ewentualnych zmian (co jest bardzo wątpliwe), to nie będą to zmiany polegające na przyspieszeniu obniżek [/quote:3onti5jh]
te stawki mieli zmienić już kupę czasu temu i jakoś po dziś dzień się nie doczekaliśmy… -
Anonimowy
Gość7 października 2009 o 17:31Liczba postów: 139184Oferty się powoli pogarszają. Na korzystną zmianę w pre Play’a nie ma co liczyć. A niskie stawki to był jedyny atut tej oferty, który zresztą został zbity przez innych operatorów. I przebity przez dodatkowe bonusy, typu podwójne doładowanie w Heyah, czy potrójne doładowania w Tak Taku.
-
Anonimowy
Gość8 października 2009 o 10:44Liczba postów: 139184 -
Anonimowy
Gość9 października 2009 o 17:09Liczba postów: 139184[quote="zypolek":frljzppo]Może nie największych, ale najmocniej promowanych w mediach. Gdzie tam im do udziału na poziomie Ery, Orange czy Plusa. Teraz organizują jakąś promocję z internetem, ale wątpię, aby na to akurat polecieli klienci.[/quote:frljzppo]
Ale Play ma bardzo słaby jakościowo i ilościowo Internet, więc nawet promocje tu nie pomogą.
-
-
AutorWpisy