Bankowość mobilna rośnie w siłę
Bankowość mobilna – wygoda, która wchodzi w nawyk. 36% użytkowników nie wyobraża sobie już bez niej życia - pokazują wyniki badania przeprowadzonego z inicjatywy Getin Banku, przez TNS Polska.
Bankowość mobilna – wygoda, która wchodzi w nawyk. 36% użytkowników nie wyobraża sobie już bez niej życia - pokazują wyniki badania przeprowadzonego z inicjatywy Getin Banku, przez TNS Polska.
Mobilomat to nowoczesne rozwiązanie, które umożliwia klientom m.in. doładowanie baterii telefonu, skorzystanie z darmowego WIFI, pobranie aplikacji mobilnych ING BankMobile na smartfony oraz ING BankMobile HD na tablety.
Klient posiadający Eurokonto może już je podłączyć do aplikacji PeoPay i płacić, przelewać, wypłacać pieniądze używając swojego konta bankowego, bez potrzeby korzystania z karty.
Do grona użytkowników ING BusinessMobile, bankowości mobilnej ING Banku Śląskiego dla firm, dołączyli posiadacze telefonów z systemem operacyjnym BlackBerry 10.
Ponad 60 tysięcy aktywowanych aplikacji IKO w 7 miesięcy, 60 tysięcy terminali płatniczych akceptujących transakcje mobilne, dostępność IKO na niemal wszystkie telefony na rynku. Dzięki dynamicznie rozwijającej się sieci akceptacji i rosnącej liczbie klientów, za pomocą IKO dokonano już 150 tysięcy transakcji na kwotę 40 milionów złotych.
Promocyjna stawka 19 gr/min za rozmowy do wszystkich sieci w mBank mobile została przedłużona do 15 stycznia 2014 roku.
ING Bank Śląski wyposażył w tablety ponad 420 placówek dla klientów detalicznych oraz Private Banking. Na urządzeniach została zainstalowana aplikacja mobilna ING BankMobile, z którą klienci mogą na miejscu zapoznać się i przetestować.
ATM, zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, przystąpiła w dniu dzisiejszym do sprzedaży posiadanych akcji spółki mPay.
Za pomocą SkyCash można już kupować bilety komunikacji miejskiej w pięciu największych pod względem liczby ludności aglomeracjach Polski. Do korzystających już z rozwiązania Poznania, Łodzi, Wrocławia i Warszawy dołączył właśnie Kraków.
1 października br. w Poznaniu wystartował nowy operator płatności mobilnych, firma mPay S.A. Od tej pory bilety komunikacji miejskiej można kupić za pośrednictwem wszystkich telefonów komórkowych.