Firma Lava Mobile, przedstawiła smartfon XOLO A1000 – praktyczny i wielofunkcyjny 5-calowy telefon oparty na systemie operacyjnym 4,1 Jelly Bean. XOLO A1000 jest propozycją dla młodych ludzi, którzy zaczynają swoją przygodę z telefonami typu smartfon.

Lava Mobile XOLO A1000
Lava Mobile XOLO A1000

Wyświetlacz IPS telefonu, wykonany w technologii One Glass Solution, o przekątnej 5.0” i rozdzielczości HD (720p) pikseli zapewnia użytkownikom łatwą nawigację oraz wygodę podczas obsługi. W porównaniu do szeroko stosowanej w smartfonach technologii Glass on Glass (G+G) ekrany OGS są lżejsze, cieńsze, bardziej czułe oraz lepiej przepuszczają światło. Smartfon oferuje połączenie internetowe oraz swobodne przeglądanie stron WWW, dzięki wbudowanemu Wi-Fi oraz wygodnej przeglądarce. Wyposażony jest również w moduł Bluetooth 4.0, umożliwiający wymianę danych z innymi urządzeniami oraz aparat fotograficzny o rozdzielczości 8MPix z czujnikiem BSI – nagrywanie wideo 720p. Drugi aparat z przodu do rozmów wideo ma kamerkę 1,3MPix. Za pracę XOLO A1000 odpowiada dwurdzeniowy procesorMediaTek MT6577 o taktowaniu 1GHz, wspomagany przez 1 GB pamięci RAM i PowerVR SGX531 GPU. Telefon posiada 4 GB pamięci wbudowanej i umożliwia zainstalowania karty pamięci microSD/ microSDHC do 32GB. Zasilanie ma zapewniać akumulator o pojemniości 2100mAh.

Na uwagę zasługuje solidna i elegancka obudowa, dostępna w kolorach białym i czarnym, a także opływowy kształt urządzenia, które dobrze leży w dłoni. Urządzenie Lava XOLO A1000 wyceniono w Indiach na 259 dolarów, na razie nie wiadomo, czy pojawi się w Europie.

źródło: softpedia.com

Kan