Sony Mobile informuje dziś o dodaniu dwóch nowych produktów do oferty SmartWear: SmartBand Talk i SmartWatch 3. Oba urządzenia współpracują z popularną Lifelog ‒ aplikacją zaprojektowaną do pomocy w zrozumieniu indywidualnego stylu życia każdego z nas, tzw.dziennika dobowej aktywności.

Sony SmartWatch 3
‒ Życie jest podróżą, a podróże składają się z historii i doświadczeń, które definiują każdego z nas ‒ to podstawowa zasada aplikacji Android Lifelog, w samym sercu naszego SmartWear Experience. Wychodzimy poza zwykłe zapisy fitness i czasochłonne obliczenia, by pomóc każdemu posiadaczowi naszej inteligentnej galanterii logować się do życia po nowemu, zachowywać te emocjonalne momenty, które mają znaczenie i są naprawdę ważne dla naszego stylu, zainteresowań i zdrowia ‒ powiedział Kunimasa Suzuki, Prezes i Dyrektor Generalny Sony Mobile Communications Inc. ‒ SmartBand Talk, SmartWatch 3 i Lifelog występują w pionierskich rolach inteligentnej technologii i potwierdzają światowy prymat Sony w tej kategorii. Te urządzenia udowadniają jednocześnie, że jesteśmy innowatorami, którzy mają odwagę tworzyć dzieła nietuzinkowe ‒ zapewniając światu wybór produktów i usług, których inni nie oferują.

SmartBand Talk
SmartBand Talk to idealny lifelogging, stworzone dla użytkowników którzy w pełni korzystają z życia i nadal chcą czerpać zeń pełnymi garściami, w nieco uporządkowany, świadomy sposób. Dzięki wbudowanemu mikrofonowi i głośnikowi, SmartBand Talk jest wyposażony w funkcję rozmów telefonicznych. Można dzięki temu rozmawiać przezeń i słyszeć rozmówcę. Wsparcie HD Voice sprawia, że SmartBand Talk jest idealny w tych chwilach, gdy jesteś w ruchu w dowolnym miejscu. Poprzez zintegrowaną technologię Sony Voice Control1, można również przypisać własne dźwięki do zakładek life i używać głosu do inicjowania określonych operacji smartfonu.
SmartBand Talk posiada wygięty w łuk 1,4-calowy wyświetlacz w technologii e-paper. Nasz pomysł zastosowania tego rozwiązania to wynik kreatywnego podejścia do licznych sugestii i opinii użytkowników. Wyświetlacz proponowany przez nas ma niskie zużycie energii, ale równocześnie jest bardzo dobrze widoczny i czytelny, możesz w nim przeglądać wszelkie formy aktywności w aplikacji Lifelog, czytać powiadomienia oraz sprawdzać godzinę ‒ jednym spojrzeniem.
Nowy wbudowany akcelerometr i wysokościomierz rozpoznaje sposób poruszania użytkownika ‒ intensywność, tempo, położenie względem poziomu morza ‒ zapewniając maksymalnie dokładny przegląd codziennej aktywności fizycznej. Urządzenie rozróżnia aktywności takie jak: bieganie, chodzenie, wspinanie się, jeżdzenie rowerem, ale też skalę podejmowanego wysiłku oraz częstotliwość i sposób komunikowania się ze światem. Urządzenie pobiera wszystkie informacje ze smartfonu, a następnie wyświetla je na swoim ekranie e-paper, gdziekolwiek i kiedykolwiek chcesz – na przestrzeni całego dnia, tygodnia czy roku.
Jak można było się spodziewać, SmartBand Talk jest wodoodporny (ocena IP68).
Występuje w kolorze czarnym i białym; kolejne kolory będą dostepne jeszcze w tym roku. Każdy zatem znajdzie taki kolor opaski, która odpowiadać będzie najpełniej jego osobowości, podkreśli indywidualny styl. Można używać SmartBand Talk jako zabawne, kolorowe akcesorium, uzupełniające stylistykę ‒ albo jako stonowany, dyskretny gadżet, który ma spełniać właściwą rolę i nie rzucać się w oczy. Wszystko zależy od odbiorcy, wszystko jest dopasowane do jego potrzeb.

Sony SmartWatch 3
SMARTWATCH 3 ‒ NAJNOWSZA GENERACJA „SMARTWATCH BY SONY ANDROID WEAR”
SmartWatch 3 jest najnowszą generacją SmartWatch Sony, ale pierwszą specjalnie zaprojektowaną przy bliskiej współpracy z Google do najnowszej wersji Android Wear. To partnerstwo łączące pozycję Sony jako lidera w dziedzinie inteligentnych produktów wearable z doświadczeniem i oprogramowaniem Google, służy w pierwszej kolejności temu, by udowodnić, że można stworzyć unikalne urządzenie technologiczne ale odpowiadające najwyższym wymaganiom współczesnego konsumenta. Dla obu partnerów ważne jest, by innowacyjne było zarówno oprogramowanie, jak i klasa sprzętu.
Android Wear organizuje Twoje informacje, sugeruje czego potrzebujesz i pokazuje… zanim o to poprosisz. Możesz dostać wiadomości od znajomych, powiadomienia o spotkaniach i aktualizacje pogodowe w mgnieniu oka. Może to być informacja o zaplanowanej godzinie lotu, mogą to być wskazówki wiążące się Twoimi zainteresowaniami lub wiadomości dowolnego rodzaju. Zaangażowanie użytkownika rzadko jest konieczne: system pracuje za Ciebie. Ale gdy tylko chcesz wchodzić w interakcję z systemem Android Wear, głos jest najprostszym do tego sposobem.
Nawet bez smartfonu z Androidem, SmartWatch 3 to pełne fantazji i przydatne akcesorium z imponującą samodzielną funkcjonalnością. Wbudowany mikrofon, akcelerometr, kompas, czujnik żyroskopowy i GPS oznaczają jeszcze dokładniejsze rejestrowanie danych i lifelogging.
SmartWatch 3 jest produktem znacznie bardziej zaawansowanym w stosunku do swojego poprzednika, SmartWatch 2. Wyświetlacz 1.6” 320×320 TFT LCD Transflective, zapewniający doskonałą widoczność nawet w ostrym słońcu połączono z tylnym panelem ze stali nierdzewnej, dającym luksusowy wygląd i odbiór. Jest oczywiście wodoodporny (oceniono tę cechę na poziomie IP683 ) – i ładuje się poprzez standardowy mikroport USB.
SmartWatch 3 posiada wbudowane 4 GB pamięci lokalnej, co oznacza, że można na przykład synchronizować z nim listy odtwarzania i po prostu połączyć się z zestawem słuchawkowym Bluetooth, by słuchać ulubionej muzyki. Można to zrobić przed joggingiem, zostawiając w domu smartfon i wciąż słuchać świetnej muzyki w trybie offline ‒ ale można też śledzić bieg z GPS i aplikacją Lifelog. Urządzenie będzie dostępne w wersjach klasycznej (kolor czarny) i sportowej (limonkowy) oraz dodatkowymi kolorami (biały i różowy) pasków.
LIFELOG. OSOBISTA aplikacja ANDROID. REJESTRUJE I OPOWIADA TWOJĄ HISTORIĘ
Do pobrania z Google Play Store. Lifelog to sprytna i zabawna aplikacja Android, zbudowana w taki sposób, by umożliwić Ci ustanawianie i realizację kolejnych celów osobistych, zapamiętywanie ważnych chwil i ponowne przeżywanie wspomnień w każdym czasie. To dobowy pamiętnik aktywności, nie tylko sportowych ale też tych związanych z komunikacją, przeżyciami, robieniem zdjęć i kręceniem filmów.
Oba urządzenia, SmartBand Talk i SmartWatch 3, pokazują aktywności i dane lifelogging na nadgarstku, ale również łączą się z aplikacją na Twoim smartfonie oraz z systemem Android przez Bluetooth i NFC, po podłączeniu do konta Sony Entertainment Network.
Sony zaprezentuje nowy interfejs logowania dla Lifelog, dostępny ze strony internetowej Sony Mobile w kolejnych miesiącach tego roku. Będzie on tak zaprojektowany, aby dać użytkownikom jeszcze większą przejrzystość i kontrolę nad ich danymi dotyczącymi stylu życia. Jeszcze w 2014 roku, Sony otworzy API dla partnerów umożliwiając im tworzenie kolejnych doświadczeń w ramach Lifeloggingu.
Sony podkreśla że razem z akcesoriami marki Proporta, wkrótce udostępni kolekcję SmartBand SWR10 cechującą się licencjonowanym designem wiodących marek Ted Baker i Barbour.
Sony informuje również o rozpoczęciu współpracy ze znaną i popularną marką lifestyle ‒ Roxy, marką kobiecego surfingu, snowboardu, odzieży i akcesoriów. Wszystko po to, by zaproponować naszym klientom limitowane edycje SmartWear jeszcze w tym roku.
SmartBand Talk i SmartWatch 3 – modne nowe dodatki do gamy Sony SmartWear Experience będą miały premierę jesienią 2014 roku. W Polsce póki co dostępny będzie jedynie SmartBand Talk w cenie 699 zł.
źródło: Sony
Kan
Zostaw komentarz