UKE: Jesteśmy gotowi na wyłączenie pierwszych nadajników analogowych

W siedmiu województwach sygnał z cyfrowych multipleksów bez problemu odbiera 98 proc. miejscowości – wynika z badania przeprowadzonego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Pierwsze nadajniki telewizji analogowej zostaną wyłączone już w przyszłym miesiącu.

By |2012-10-03T07:32:27+02:003 października 2012 07:32|Kategorie: Newsy, Prawo, Rynek, Telewizja, Wywiady|Tagi: , , , , , |3 komentarze

M.Gaj: chcę zagwarantowania użytkownikom jakości usług telekomunikacyjnych (wideo)

Jakość usług telekomunikacyjnych jest przedmiotem stałego zainteresowania Prezesa UKE. Chcemy i będziemy robić wszystko, by nasi klienci nie musieli kupować kota w worku, połączenia szerokopasmowe były tak szybkie, jak wynika to z reklam – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Magdalena Gaj, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

M. Olszewska: w przyszłym roku każdy z nas powinien mieć dostęp do szerokopasmowego internetu

Według Europejskiej Agendy Cyfrowej, do 2013 roku wszyscy będziemy mieli dostęp do szerokopasmowego internetu, a do 2020 roku w naszym zasięgu pojawią się łącza o wysokiej prędkości transmisji danych (30 Mb/s i więcej). Wiceminister Małgorzata Olszewska ma nadzieję, że uda się dotrzymać tych terminów.

By |2012-09-24T07:27:08+02:0024 września 2012 07:27|Kategorie: Internet stacjonarny, Newsy, Rynek, Wywiady|Tagi: , , , |1 komentarz

MAiC: sygnał cyfrowy nie wszędzie będzie docierał (wideo)

Od końca lipca 2013 roku naziemną telewizję będą mogli oglądać tylko widzowie posiadający telewizor z obsługą DVB-T MPEG-4. W innym wypadku potrzebny będzie tuner (tzw. set-top-box). Kwestia dostępności tych urządzeń nie powinna być problemem. Może się okazać, że sygnał cyfrowy nie wszędzie będzie docierał - mówi Michał Boni Agencji Informacyjnej Newseria.

By |2012-09-21T07:48:21+02:0021 września 2012 07:48|Kategorie: Newsy, Rynek, Telewizja, Wywiady|Tagi: , , |2 komentarze

Emitel: na razie nie złożył UKE swojej oferty w przetargu na 1800 MHz (wideo)

Właściciel infrastruktury radiowo-telewizyjnej jest zainteresowany nową częstotliwością, choć na razie nie złożył UKE swojej oferty. Emitel potrzebuje częstotliwości z pasma 1800 MHz, by oferować usługi jak np. mobilny internet innym uczestnikom rynku: sieciom komórkowym i kablówkom. W planach Emitela są również usługi multimedialne – mówi Przemysław Kurczewski, prezes Emitela.

By |2012-09-19T07:06:30+02:0019 września 2012 07:06|Kategorie: Newsy, Rynek, Wywiady|Tagi: , , , |0 komentarzy

MAiC: Internet w każdym nowym domu (wideo)

Opracowaliśmy zmiany dotyczące tego, że każdy budynek wielorodzinny w kraju powinien już na etapie budowy być wyposażony w instalację światłowodową, w infrastrukturę telekomunikacyjną w pełnym tego słowa znaczeniu – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Małgorzata Olszewska, wiceminister administracji i cyfryzacji.

By |2012-09-13T09:20:27+02:0013 września 2012 09:20|Kategorie: Internet, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Rynek, Wywiady|Tagi: , , , |1 komentarz

Artur Sadowski: Nowoczesna gmina SMS-em ostrzega, informuje i przypomina

Gminy w Polsce coraz chętniej udostępniają swoim mieszkańcom systemy powiadamiania SMS. Obserwujemy, że stopień zainteresowania mieszkańców systemem powiadomień SMS jest uzależniony od działań promocyjnych, jakie podejmuje gmina, aby rozpropagować numer wśród potencjalnych odbiorców - mówi w wywiadzie dla Telix.pl Artur Sadowski, Menadżer ds. Rozwoju, Platforma SerwerSMS.pl.

By |2012-09-13T08:55:31+02:0013 września 2012 08:55|Kategorie: Artykuły, Operatorzy, Rynek, Wywiady|Tagi: , , |1 komentarz

5 pytań do Tomasza Millera z Jabra o Unified Communications

Szybszy przepływ informacji, oszczędność czasu oraz bardziej nowoczesny biznes to jedynie część korzyści, jakie czekają na użytkowników technologii komunikacji zintegrowanej (Unified Communications, UC). Kiedy i czy Polskę czeka „boom” komunikacyjny oraz jakie firmy mogą skorzystać na UC najwięcej – odpowiada Tomasz Miller, Menedżer ds. produktu w Jabra.

By |2012-09-12T10:55:24+02:0012 września 2012 10:55|Kategorie: Gadżety, Internet mobilny, Newsy, Rynek, Sprzęt, Wywiady|Tagi: , , , |0 komentarzy

P. Muszyński: Orange nie będzie oszczędzać na wdrażaniu nowoczesnych technologii

Wyzwaniem jest rosnąca grupa użytkowników, korzystających z dostępu do Internetu, zarówno stacjonarnego, jak i mobilnego. Podobne narzędzie bilingowe obsługiwać będzie także klientów indywidualnych. Prace nad nim trwają i zakończą się w przyszłym roku - mówi Agencji Informacyjnej Newseria Piotr Muszyński, wiceprezes Orange Polska.

By |2012-09-12T07:09:44+02:0012 września 2012 07:09|Kategorie: Newsy, Orange, Rynek, Wywiady|Tagi: , |3 komentarze
Przejdź do góry