Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia, Zdrowie-Zdalne stetoskopy od TUW PZUW dla poznańskiego szpitala

Zdalne stetoskopy od TUW PZUW dla poznańskiego szpitala

Nowoczesne zdalne stetoskopy pomogą w opiece nad pacjentami Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi w Poznaniu. Ofiarował je szpitalowi TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych. Urządzenia umożliwiają zdalne badanie płuc i serca. Zapewniają stałą kontrolę stanu zdrowia, a jednocześnie zwiększają bezpieczeństwo lekarzy i personelu medycznego w przypadku podejrzenia zakażenia COVID-19 u pacjenta.

 

– W wyjątkowym czasie sięgamy po wyjątkowe rozwiązania. Dzięki innowacyjnym technologiom chcemy pomagać chorym oraz wspierać lekarzy i personel medyczny. Idea ubezpieczeń wzajemnych polega na ofiarności i pomocy, a w krytycznym okresie pandemii ta pomoc jest szczególnie potrzebna. Dlatego regularnie wspomagamy szpitale nowoczesnym sprzętem i środkami ochrony – mówi prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.

 

Zdalne stetoskopy od TUW PZUW sprawdziły się już w praktyce. – Zdały egzamin w szpitalach w Małopolsce i na Śląsku. Skutecznie służą też zakażonym koronawirusem pacjentom tymczasowego szpitala MSWiA na Stadionie Narodowym w Warszawie – dodaje prezes Kiliński.

Nowatorskie zdalne stetoskopy pozwalają na łatwe, szybkie i dokładne badanie bezpośrednio i na odległość. – Pacjent może sam przykładać urządzenie we wskazane punkty na ciele, a przebywający z dala od niego lekarz za pośrednictwem internetowej platformy dostanie natychmiastowy odczyt. Wyniki badań są w każdym miejscu i czasie dostępne online dla lekarza – wyjaśnia Dyrektor ds. Medycznych TUW PZUW Piotr Daniluk.

W związku z pandemią COVID-19 TUW PZUW przeznaczył prawie połowę swojego funduszu prewencyjnego na środki ochrony i materiały sanitarne dla należących do Towarzystwa szpitali. Do wielu trafiły też zakupione przez PZU tzw. opaski życia, które umożliwiają zdalne monitorowanie parametrów życiowych pacjentów. TUW PZUW sfinansował ponadto zakup aparatu USG do monitorowania postępu porodu dla Uniwersyteckiemu Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

TUW PZUW, należący do Grupy PZU, działa na zasadzie non-profit. Jest największym w Polsce towarzystwem ubezpieczeń wzajemnych i drugim na świecie, według rankingu Global 500, pod względem dynamiki rozwoju.

Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu jest jedną z najnowocześniejszych placówek tego typu w Polsce. Szczyci się innowacyjnymi metodami leczenia i zespołem specjalistów o kwalifikacjach na najwyższym światowym poziomie. Nowoczesność łączy z ponad 150-letnią tradycją i doświadczeniem.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.