Jesteś tutaj:-, Finanse, Newsy, Rynek, Sprzęt, Telefony-Smartfony Meizu oficjalnie wracają do Polski z Maxcom

Smartfony Meizu oficjalnie wracają do Polski z Maxcom

Są takie marki, za którymi użytkownicy tęsknią, gdy te z różnych przyczyn znikają z rynku. Za sprawą umowy Maxcom, z jednym z największych chińskich producentów smartfonów, telefony Meizu znowu pojawią się w oficjalnej dystrybucji w Polsce. 

Maxcom, jeden z czołowych producentów i dystrybutorów telefonów komórkowych w Europie, nawiązał współpracę z Meizu Telecom Company Limited jednym z największych chińskich producentów smartfonów. Polska firma będzie jedynym na rynku dystrybutorem chińskiej spółki w Polsce.

– Z początkiem drugiego kwartału w naszej ofercie pojawi się nowa marka telefonów komórkowych. Początkowo smartfony Meizu będą dostępne w sieciach handlowych oraz sklepach telekomunikacyjnych. Z czasem trafią one też do oferty operatorów komórkowych, a w przyszłości na rynki zagraniczne – mówi Arkadiusz Wilusz, Prezes Maxcom.  Do końca 2018 r. planujemy  sprzedać ponad 100 tys. smartfonów nowej generacji marki Meizu – dodaje Arkadiusz Wilusz.

 Marka smartfonów, która zagości w ofercie spółki Maxcom praktycznie nie jest jeszcze obecna na polskim rynku. Meizu w 2017 r. sprzedał 20 mln telefonów, z czego ponad 100 tys. smartfonów znalazło nabywców w Hiszpanii. Wynik ten potwierdza, że urządzenia trafiły w gust europejskich klientów.

Maxcom zdecydował się zastąpić będące dotychczas w ofercie tradycyjne smartfony nową generacją produktów. Smartfony marki Maxcom dedykowane osobo starszym oraz modele wzmocnione pozostaną w sprzedaży.

– Nowa marka telefonów komórkowych w naszej ofercie pozwoli nam na skokowy wzrost skali działalności. Dzięki telefonom Meizu dotrzemy do grup odbiorców, którzy dotychczas nie korzystali z naszych produktów. Wierzymy, że wysoka jakość i nowoczesny design pozwoli telefonom Meizu powtórzyć na polskim rynku sukces marek Huawei i Xiaomi – mówi Andrzej Wilusz, Wiceprezes Maxcom. – Dzięki bardzo atrakcyjnemu współczynnikowi jakości do ceny jesteśmy przekonani, że nowe smartfony w naszej ofercie odniosą rynkowy sukces – dodaje.

 Meizu działa od 2003 r., a od 2008 r. spółka jest obecna na rynku smartfonów. Obecnie spółka jest jednym z największych producentów smartfonów na świecie. Jednym z akcjonariuszy Meizu jest chiński holding Alibaba.

źródło: Maxcom

Czytaj też: Meizu M6 Note i Pro7 w oficjalnej dystrybucji Nelro DataAutor |2018-03-07T08:55:12+01:007 marca 2018 07:10|Kategorie: Android, Finanse, Newsy, Rynek, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. Nika 7 marca 2018 w 09:36 - Odpowiedz

    Świetne smartfony, super że będą oficjalnie dostępne. Zawsze to łatwiej z gwarancją

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.