Jesteś tutaj:-, Rynek, Tablety, Top30-Systemy alarmowe GSM – Polacy wolą GSM

Systemy alarmowe GSM – Polacy wolą GSM

Zdecydowana większość Polaków wybiera korzystanie z systemów alarmowych na kartę SIM. Może być ku temu kilka powodów.


Wybierając system alarmowy kluczową kwestią jest wybór czy będziemy obsługiwać go za pomocą Wi-Fi czy GPRS (czyli używając karty SIM). Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy.

Stosunkowo niski koszt

Przy ofertach operatorów komórkowych dostępnych na rynku, korzystanie z karty SIM zamiast WiFi jest zdecydowanie tańszą opcją. Mamy pełną kontrolę nad kwotą, którą przeznaczamy na ten cel, wykupując abonament lub doładowując konto kartami prepaid.

Niskie ryzyko awaryjności

W przypadku dostępu poprzez WiFi może zdarzyć się sytuacja, gdzie sieć zostanie odłączona od systemu lub nastąpi jej chwilowa awaria. Sieci komórkowe są pod tym względem bardziej niezawodne, przez co pewniejsze. Ostatnie czego chcemy to awaria połączenia, gdy w naszym domu pojawi się intruz.

Łatwość kontroli

System alarmowy korzystający z karty SIM możemy bez problemu kontrolować używając telefonu komórkowego, za pomocą wiadomości tekstowych SMS. Większość z nas prawie zawsze ma przy sobie telefon, natomiast dostęp do Internetu czasem bywa problematyczny. Używając karty SIM masz pewność, że zawsze i wszędzie będziesz mieć dostęp do Twojego systemu alarmowego.

Szeroki wybór systemów alarmowych

Chuango ma w ofercie różnorodne systemy alarmowe, zarówno obsługujące WiFi jak i GPRS. Niektóre z możliwości to:

źródło: Chuango Polska

KanAutor |2018-01-06T08:35:03+02:006 stycznia 2018 08:35|Kategorie: Newsy, Rynek, Tablety, Top30|Tagi: , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. Greg 7 stycznia 2018 w 10:57 - Odpowiedz

    System alarmowy na GSM to brzmi dumnie. Wystarczy Jammer do zagluszania i całe gsm, wifi jest psu na bude. Prawdziwy system alarmowy powinien miec syreny zewn i wewn, a gsm to tylko uzupełnienie. Do tego powinien zglaszac sie sam do stacji monitoringu co okreslony czas, brak zgloszenia statusu, jedzie ochrona albo Policja. Tyle w temacie, zabawki alarmowe na wifi to dobre dla studentów do doswiadczen a nie do zabezpieczenia mieszkania, albo ichrony życia.

  2. Michal 9 lutego 2021 w 22:48 - Odpowiedz

    Niedawno przyjrzałem się cenom alarmów programów https://securglobal.pl/systemy-alarmowe/ i okazuje się, że to nie jest takie drogie, więc sam też planuję kupić alarm.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.