Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Tablety, Telefony-Smartfony Blu zbierały dane o użytkownikach bez ich wiedzy

Smartfony Blu zbierały dane o użytkownikach bez ich wiedzy

Jak donosi zajmująca się bezpieczeństwem firma Kryptowire, przez lukę w zabezpieczeniach aplikacji odpowiedzialnej za aktualizacje telefonów Blu ponad 120 tysięcy użytkowników mogło paść ofiarą wykradzenia danych takich jak wiadomości tekstowe, historia połączeń czy lista kontaktów.


Odkryto, że tworzona przez inną chińską firmę apka Wireless Update zawarta w smartfonach marki Blu przesyłała wspomniane dane o użytkownikach do zdalnego serwera w Państwie Środka. Według rzecznika prasowego Blu problem dotyczy małej ilości urządzeń, bowiem 120 tysięcy to jedynie skromna część łącznej sprzedaży szacowanej na 35 milionów egzemplarzy w 40 krajach.

Blu należy się pochwała za szybkie rozwiązanie tej niezręcznej sytuacji – gdy tylko odkryto lukę w zabezpieczeniach, problematyczna aplikacja została zaktualizowana. Nowa wersja nosi numerek 5.3.x, zaś zagrożeni są użytkownicy posiadający Wireless Update wciąż w wersji 5.0.x, którzy proszeni są o bezpośredni kontakt z producentem swego smartfona.

Źródło: Kryptowire

TomaszAutor |2016-11-16T13:44:39+02:0016 listopada 2016 13:44|Kategorie: Android, Newsy, Sprzęt, Tablety, Telefony|Tagi: , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. Ver 17 listopada 2016 w 04:45 - Odpowiedz

    A kto nie zbiera? Tylko jak winda, czy Office wysyła do hameeryki to jest ok. Ale jak smartfon do Chin to ci sami Amerykanie krzyczą, że to zło 😉

  2. Petro 17 listopada 2016 w 06:34 - Odpowiedz

    Operatora MVNO mają obecnie najlepszą ofertę na rynku, przykład a2mobile! Polecam szczerze!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.