Jesteś tutaj:-, Newsy, Tablety-W lipcu w Biedronce zapłacimy kartą

W lipcu w Biedronce zapłacimy kartą

Według kilku niezależnych źródeł, do których dotarł Dziennik Gazeta Prawna, już w lipcu Biedronka wprowadzi długo oczekiwane zmiany. W wyniku obniżenia prowizji interchange największa sieć detaliczna w Polsce ma umożliwić płatności za pomocą karty.


Od dłuższego czasu przedstawiciele Biedronki informowali, że obsługa transakcji kartą zostanie wprowadzona dopiero wtedy, gdy koszty z nią związane nie wpłyną na wzrost kosztów dla klientów. Za rozliczenia transakcji kartami detaliści muszą płacić bankom prowizję interchange, która do niedawna wynosiła w Polsce średnio 1,6 proc. i była najwyższa w Europie. W ubiegłym roku MasterCard i Visa obniżyły te stawki do poziomu 1,3 proc.

1 lipca w życie wchodzi jednak nowa ustawa przyjęta przez polski parlament, która wprowadza limit na interchange w wysokości 0,5 proc. Biedronka może liczyć na jeszcze niższe stawki ponieważ największym graczom MasterCard zaoferował obniżkę tej opłaty do poziomu 0,3 proc. Również stawki od transakcji kartami Visa dla dużych sieci handlowych od przyszłego roku wyniosą 0,2 i 0,3 proc., odpowiednio dla kart debetowych i kredytowych.


Na początek terminale do obsługi kart pojawią się w kilku sklepach Biedronki a wszystkie sklepy obejmą w ciągu 3 miesięcy. Terminale obsługiwać będzie Bank Pekao, który zaoferuje również linię kredytową oraz kartę lojalnościową dla klientów sklepu. Producentem terminali ma być firma Ingenico a umowy w tej sprawie są już na etapie akceptacji przez strony.

Na razie przedstawiciele Biedronki i innych firm nie chcą potwierdzić tych informacji.

Źródło: Forsal, Dziennik Gazeta Prawna

SewixAutor |2014-05-26T22:17:50+02:0026 maja 2014 22:17|Kategorie: Inne, Newsy, Tablety|Tagi: , , , , , |10 komentarzy

10 komentarzy

 1. Adam 26 maja 2014 w 21:28 - Odpowiedz

  No to będzie IKO, jak takie terminale

  • Lucek 26 maja 2014 w 21:54 - Odpowiedz

   IKO jest aplikacją własną innego banku – PKO BP – który póki co nie ma i nie będzie miał nic wspólnego z Biedronką . Mobilną aplikacją własną Banku Pekao , służącą m/i do płatności telefonem jest PeoPay . Już dzisiaj można przy jej pomocy płacić w Biedronce .

 2. JM 27 maja 2014 w 05:51 - Odpowiedz

  Płacenie kartami trwa 1,5 do 2 razy dłużej / jak płaci ktoś niedowidzący ,który
  kilka razy wbija PIN/. Jest to duże uniedogodnienie dla płacących pieniędzmi ,
  którzy już są gorzej traktowani . Nie ludzie , a banki dyktują swoje warunki.

  • mirosaw 27 maja 2014 w 06:22 - Odpowiedz

   chyba wręcz przeciwnie!
   Panie w biedronce zawsze proszą by płacić drobniej i ludzie grzebią w portfelu i szukają tych klepaków i to dłuugo trwa.
   a teraz wbiją pin, albo paypass, powinno być szybciej. oczywiście zależy od człowieka

  • Fawu 27 maja 2014 w 06:34 - Odpowiedz

   Co jest jak osoba niedowidząca szuka drobnych? Zastanów się co piszesz :lol

  • Lucek 27 maja 2014 w 12:00 - Odpowiedz

   ~~JM Wolisz gotówkę pozostań przy niej, choć nie musisz tego motywować tak nieprawdziwymi argumentami . Pisałem już że , nudząc się w długich kolejkach , liczyłem ze stoperem średni czas operacji gotówkowych i za pomocą kart płatniczych . ZAWSZE średni czas dla transakcji bezgotówkowych był krótszy . Potwierdzają to liczne badania na całym świecie . Potwierdzają to w praktyce zwłaszcza wielkie sieci handlowe wprowadzając już dawno płatności bezgotówkowe . Biedronka w swojej wielkiej pazerności zrozumiała to dopiero wtedy , gdy zaczynają jej siadać obroty . Nie rozumiem więc takich jak Ty . Pozwólcie innym na wybór sposobu płatności , przecież nie ma obowiązku płacenia kartą .

 3. Fawu 27 maja 2014 w 06:36 - Odpowiedz

  [quote] IKO jest aplikacją własną innego banku – PKO BP – który póki co nie ma i nie będzie miał nic wspólnego z Biedronką . Mobilną aplikacją własną Banku Pekao , służącą m/i do płatności telefonem jest PeoPay . Już dzisiaj można przy jej pomocy płacić w Biedronce . [/quote]
  Co jest jak osoba niedowidząca szuka drobnych? Zastanów się co piszesz :lol

  • Lucek 27 maja 2014 w 11:47 - Odpowiedz

   ~Fawu Widać , że ten wpis to pomyłka , ale chyba powinieneś załatwić jego anulowanie .

 4. Mar 27 maja 2014 w 07:07 - Odpowiedz

  W końcu! Oby zagościły również terminale zbliżeniowe.

 5. franek milion 27 maja 2014 w 07:21 - Odpowiedz

  Skończy się złote żniwo. Z „może być bez grosika?” już niejedną chałupę postawili 😉

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.