Jesteś tutaj:-, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Top7-Systemy Smart Home w Polsce – znane, ale nieużywane

Systemy Smart Home w Polsce – znane, ale nieużywane

Według badania serwisu Oferteo.pl, przeprowadzonego wśród osób, które w 2017 roku budowały dom, rozwiązania Smart Home są znane, ale rzadko stosowane. 62% ankietowanych przyznało, że słyszało o takich systemach, ale z nich nie skorzystało. Natomiast 15% badanych nigdy nie spotkało się wcześniej z takim pojęciem.

Na wdrożenie rozwiązań z zakresu Smart Home w swoim nowo budowanym domu zdecydowało się 23% uczestników badania.

Jakie kategorie urządzeń inteligentnego domu są wykorzystywane w Państwa domu

Jakie kategorie urządzeń inteligentnego domu są wykorzystywane w Państwa domu

Jakie urządzenia wybierają Polacy?

Spośród urządzeń, które wchodzą w skład systemów Smart Home, budujący dom najczęściej wybierali sterowanie ogrzewaniem, alarmy, czujniki oraz systemy oświetlenia.

Co ciekawe, badani przez Oferteo.pl stosunkowo rzadko na tle innych rozwiązań sięgali po inteligentne zamki – były one montowane tylko przez co czwartego ankietowanego. Wśród rozwiązań bezpieczeństwa popularniejsze były alarmy oraz kamery monitoringu. – Wynikałoby z tego, że wciąż nie jesteśmy mocno przekonani do inteligentnych zamków i nawet korzystając z urządzeń Smart Home, decydujemy się na bardziej tradycyjne rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo – komentuje Karol Grygiel z zarządu Oferteo.pl, największego polskiego serwisu typu lead generation.

Czy zdecydowali się Państwo na skorzystanie z rozwiązań inteligentnego domu

Czy zdecydowali się Państwo na skorzystanie z rozwiązań inteligentnego domu

Ankietowani przez Oferteo.pl, którzy wdrożyli u siebie Smart Home, najczęściej używali systemów centralnego sterowania Fibaro oraz Apple HomeKit.

W dalszej kolejności wskazywane były systemy Google Home, Samsung SmartThings, Xiaomi Mi Smart Home oraz Amazon Alexa. Jednak co najciekawsze, 23% osób odparło, że nie wie, jaki system Smart Home jest obecny u nich w domach.

Wyniki badania pokazują, że największe centralizujące systemy Smart Home od technologicznych gigantów, Google’a, Apple’a i Amazona, są wciąż słabo rozpoznawalne przez użytkowników. Co więcej, konsumenci mają jeszcze niewielką świadomość tego, co dokładnie wchodzi w skład systemu inteligentnych domów i które urządzenia są „smart”, a których nie można do tego grona zaliczyć – podsumowuje Karol Grygiel.

Czym są systemy Smart Home?

Systemy inteligentnego domu (ang. Smart Home) pozwalają na zdalne sterowanie różnego rodzaju urządzeniami podłączonymi do domowej sieci internetowej. Dzięki nim za pomocą aplikacji zainstalowanej na smartfonie lub tablecie można kontrolować np. oświetlenie czy ogrzewanie. Smart Home pozwala też mieć zdalny dostęp do podglądów z kamer monitoringu czy pomiarów temperatury, jakości powietrza, ruchu w pomieszczeniach itp. Systemy te pozwalają również tworzyć automatyzacje na bazie określonych warunków, np. „obniż temperaturę ogrzewania, jeśli nikogo nie ma w domu”.

Metodologia badania

Przedstawione dane pochodzą z ankiety przeprowadzonej w lutym i marcu 2018 roku wśród 1082 osób, które budowały dom w 2017 roku.

Jak działa Oferteo.pl?

Za pośrednictwem www.oferteo.pl zarejestrowani w serwisie Wykonawcy usług i Dostawcy produktów mają możliwość dotarcia do nowej grupy Klientów poszukujących konkretnej usługi lub produktu. Pozwala to zaoszczędzić cenny czas związany z poszukiwaniami i obsługą klientów.

Klienci poszukujący konkretnej usługi lub produktu mogą w jednym miejscu bezpłatnie złożyć zapytanie o oferty. Konsultanci pracujący w serwisie wyselekcjonują dla nich odpowiednie firmy, które zostaną powiadomione o zapytaniu z ich branży, by spośród nadesłanych ofert Klienci mogli wybrać najlepszą dla siebie.

źródło:Oferteo.plAutor |2018-05-29T15:14:31+02:0029 maja 2018 13:46|Kategorie: Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Top7|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.