Jesteś tutaj:-, Sprzęt, Sprzęt sieciowy-FIBARO ożywia starszą elektronikę i przewodowe rozwiązania

FIBARO ożywia starszą elektronikę i przewodowe rozwiązania

FIBARO ogłosiło premierę nowego produktu – UBS 2. Jest to rozwiązanie kierowane przede wszystkim do profesjonalnych instalatorów smart home.

23 kwietnia, na targach Securex, FIBARO ogłosiło premierę nowego produktu – UBS 2. Jest to rozwiązanie kierowane przede wszystkim do profesjonalnych instalatorów smart home. Głównym zadaniem UBS 2 jest ułatwianie zdalnego zarządzania przewodowymi instalacjami. W praktyce oznacza to, że użytkownik może np. sterować domowym alarmem, piecem lub odczytywać stan czujników wilgotności z poziomu telefonu.

UBS 2

UBS 2

Nowe rozwiązanie kierowane jest także do miłośników elektroniki oraz kolekcjonerów urządzeń retro. UBS 2 pozwala na zdalne sterowanie starszymi urządzeniami elektronicznymi – daje to możliwość ożywienia np. wiekowego amplitunera.

– Pierwsza wersja UBS była rozwiązaniem dedykowanym głównie dla instalatorów, którzy wykorzystywali ten produkt do specjalistycznych rozwiązań. UBS 2 kierowany jest także dla fanów nowych technologii i majsterkowiczów, którzy chcieliby ożywić swoje retro urządzenia
i przenieść je do świata IoT. Łącząc nasze rozwiązanie ze starym amplitunerem możemy przenieść nasz ulubiony system audio do telefonu i nim w ten sposób zarządzać
 – mówi Krzysztof Banasiak, wiceprezes FIBARO.

UBS 2 jest w stanie sterować urządzeniami za pomocą dwóch wyjść bezpotencjałowych oraz odczytywać stan czujników binarnych (przekazujących informacje w trybie zero-jedynkowym) lub pracujących w trybie 0-10V. Sam produkt jest kompaktowy i w odróżnieniu od poprzednika posiada obudowę. Co więcej, umożliwia pomiar temperatury z 6 zewnętrznych czujników oraz posiada specjalne zabezpieczenia przed skutkami niewłaściwej instalacji.

Premiera UBS 2 przewidziana jest na trzeci kwartał 2018. Cena produktu będzie Zbliżona do poprzedniej wersji urządzenia.

źródło: FIBAROAutor |2018-04-23T13:35:32+01:0023 kwietnia 2018 13:35|Kategorie: Newsy, Sprzęt, Sprzęt sieciowy|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.