Jesteś tutaj:-, Internet stacjonarny, Newsy, Rynek, Sprzęt sieciowy-Technologie i urządzenia, dzięki którym internet dostępny jest wszędzie

Technologie i urządzenia, dzięki którym internet dostępny jest wszędzie

Popularność urządzeń wykorzystujących łączność przewodową i bezprzewodową spowodowała, że z dostępu do szybkiego internetu chcemy korzystać nie tylko w domu i w pracy, ale również w pojazdach, na koncertach, na terenach instytucji, galerii handlowych i wielu innych lokalizacjach skupiających duże grupy ludzi. Jakie urządzenia i technologie wykorzystywane są w realizowaniu takiej możliwości?

Zewnętrzna sieć WiFi na dużym dystansie

Dostęp do sieci bezprzewodowej na otwartych przestrzeniach często realizowany jest poprzez specjalne urządzenia, które zasadą działania przypominają routery LTE – wyposażone są w kartę SIM zyskując w ten sposób dostęp do szybkiej sieci komórkowej, a następnie udostępniając ją użytkownikom za pomocą standardu WiFi. W przeciwieństwie do routerów LTE są to urządzenia o bardzo dużym zasięgu i specjalnej budowie pozwalającej działać w trudnych warunkach środowiska – podczas burzy, ulew, a także niskich temperatur, zniszczeń i zabrudzeń.


AirLive AirMax 4GW

Jednym z takich urządzeń jest AirLive AirMax 4GW – więcej na ten temat informowaliśmy w artykule: AirLive AirMax 4GW – udostępniaj sieć WiFi z technologią 4G LTE

Szybki Internet w środkach transportu

Dostęp do sieci w środkach transportu spełnia wiele funkcji, a wszystkie one sprowadzają się do większego komfortu pasażerów.


Możliwości, które zapewnia dostęp do sieci w środkach transportu:

  • Dostęp do sieci WiFi dla pasażerów
  • Obsługa płatności bezgotówkowych
  • Zaawansowane funkcje lokalizacji
  • Systemy informacji pasażerskiej

Urządzenia dedykowane do tych zastosowań posiadają specjalną budowę i możliwości zasilania (tak, aby nie było potrzeby wykorzystywania dodatkowych urządzeń).


Rozwiązanie firmy AirLive (model VH-4GW) posiada dodatkowo wbudowany moduł GPS, który pozwala wdrożyć zaawansowane funkcje lokalizacji pojazdów.

Punkty dostępu


Punkty dostępu często posiadają specjalną konstrukcje pozwalającą na instalację na suficie, dzięki czemu są praktycznie niezauważalne dla klientów. Pozwalają na obsługę dużej ilości użytkowników bez strat jakości sygnału. Często wykorzystują technologię PoE, dzięki której zasilanie i dane mogą być przesyłane za pomocą tylko jednego kabla (skrętki). Takie rozwiązanie pozwala na instalację w miejscach oddalonych od gniazdka elektrycznego.


AirLive AC.TOP to sufitowy punkt dostępowy zgodny ze standardami MIMO 802.11 a/b/g/n/ac oferujący maksymalną prędkość transmisji do 1200 Mb/s.

Więcej informacji dotyczących kompleksowych rozwiązań dla sieci bezprzewodowych znajdziecie na stronie internetowej pl.airlive.comAutor |2016-09-29T07:29:54+02:0029 września 2016 07:29|Kategorie: Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Rynek, Sprzęt sieciowy|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.