Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Sprzęt sieciowy-FRITZ!Box 4080 na targach Cebit 2014

FRITZ!Box 4080 na targach Cebit 2014

W czasie targów Cebit 2014 AVM prezentuje „Gigabitową Generację” nowych produktów z rodziny FRITZ! przeznaczonych dla najszybszych łączy i udostępniających gigabitową prędkość transferu danych w domowej sieci. FRITZ!Box 4080 dla łączy światłowodowych jest nowym modelem w bogatej palecie szerokopasmowych routerów marki AVM, przygotowanym na szybko rozwijający się rynek dostępu światłowodowego i aplikacji wymagających dużych szybkości przesyłu danych, opartych na protokole IP.

Nowoczesny wygląd oraz różnorodność funkcji routera FRITZ!Box 4080 umożliwia jego przyszły, nieograniczony rozwój o nowe funkcjonalności, a FRITZ!WLAN Stick AC 860 oraz FRITZ!WLAN Repeater 1750E zapewniają większą prędkość przesyłu danych i lepszy zasięg domowej sieci. FRITZ!WLAN Repeater i FRITZ!WLAN Repeater DVB-C korzystają równocześnie z pasma 5 GHz (Wireless AC o szybkości do 1300 Mbit/s) oraz 2,4 GHz (Wireless N z transferem do 450 Mbit/s). FRITZ!WLAN Repeater DVB-C łączy w sobie funkcje tunera DVB-C ze wzmacniaczem sygnału Wi-Fi w standardzie Wireless AC. Ogólnodostępne programy telewizji kablowej mogą być streamowane bezpośrednio do sieci domowej i odbierane za pomocą tabletów, notebooków i smartfonów. Urządzeniem FRITZ!Powerline 1000E, AVM prezentuje gigabitową technologię przesyłu danych za pośrednictwem sieci elektrycznej, wykorzystującą technikę MIMO (Multiple Input Multiple Output) i zapewniającą maksymalną przepustowość przesyłu danych w istniejącej instalacji elektrycznej.


FRITZ!Box 4080: turbodoładowanie dla gigabitowych łączy światłowodowych

FRITZ!Box 4080 jest pierwszym produktem AVM z rodziny FRITZ!Box przeznaczonym do pracy z łączami światłowodowymi FFTH (Fiber To The Home). FRITZ!Box 4080 może być podłączony do sieci światłowodowej za pomocą gigabitowego, ethernetowego portu WAN, podłączanego do modułu abonenckiego (ONU) lub bezpośrednio za pomocą modułu SFP (Small Form-factor Pluggable). FRITZ!Box 4080 jest wyposażony w gigabitowy port WAN i cztery porty LAN o takiej samej przepustowości oraz obsługuje transmisję 3 x 3 MIMO równocześnie w paśmie 2,4 i 5 GHz, zachowując zgodność ze standardami, odpowiednio Wireless N i AC. Nowy FRITZ!Box oferuje najwyższą, gigabitową wydajność zarówno po stronie dostępu do internetu, jak i w sieci lokalnej. Dwa analogowe porty telefoniczne, wbudowana baza DECT, wewnętrzny port ISDN i dwa gniazda USB 3.0 uzupełniają listę funkcjonalności routera FRITZ!Box. Najnowsza wersja systemu operacyjnego FRITZ!OS umożliwia korzystanie z licznych funkcjonalności sieciowych, np. bezprzewodowego dostępu dla gości, kontroli rodzicielskiej i technologii Smart Home, również za pomocą sieci światłowodowych. Nowe wzornictwo FRITZ!Box 4080: pionowa orientacja obudowy oraz jej biały kolor, oddają dynamizm wydajnej platformy sprzętowej, umożliwiającej dalszy, nieograniczony rozwój funkcji w przyszłości, co czyni urządzenie doskonałym rozwiązaniem do obsługi opartych na protokole IP pakietów usług złożonych z szybkiego dostępu do internetu, funkcji głosowych i telewizji. Rynkowa premiera urządzenia FRITZ!Box 4080 planowana jest na drugą połowę 2014.

FRITZ!Box 3490: najlepsza gigabitowa wydajność w dwóch niezależnych sieciach bezprzewodowych
Wydajny procesor i obsługa szybkiego standardu Wireless AC czynią z FRITZ!Box 3490 idealną platformę do przesyłu danych. Router współpracuje z dowolnym łączem, obsługuje technikę vectoringu i najszybsze łącza internetowe. Zastosowania takie jak telewizja IP, wideo na żądanie i streaming mediów w sieci lokalnej, działają lepiej dzięki dwóm, szybkim równocześnie używanym sieciom bezprzewodowym. FRITZ!Box 3490 transmituje dane w obu zakresach: 5 GHz (w standardzie Wireless AC) osiągając prędkość do 1300 Mbit/s oraz w 2,4 GHz (Wireless N) oferując transfery do 450 Mbit/s. Dwa porty USB 3.0 routera FRITZ!Box 3490 i rozbudowane funkcjonalności NAS ze zintegrowanym serwerem mediów i funkcją magazynu danych dostępnego w internecie, otwierają nowe możliwości sieci. FRITZ!Box 3490 wyposażony jest w najnowszy system operacyjny FRITZ!OS, oferując użytkownikom maksymalną wygodę, włącznie z funkcją hotspotu Wi-Fi i łatwą w konfiguracji siecią VPN. Router FRITZ!Box 3490 ma trafić do sklepów w drugim kwartale tego roku.

FRITZ!WLAN Repeater 1750E: duży zasięg, jednoczesna praca w zakresie 2,4 GHz oraz 5 GHz

FRITZ!WLAN Repeater 1750E to premierowe urządzenie AVM będące wydajnym wzmacniaczem sygnału sieci bezprzewodowej, pracującym równocześnie w dwóch zakresach radiowych. Wykorzystuje ono zalety standardu Wireless AC, oferując przepustowość do 1300 Mbit/s (5 GHz) oraz Wireless N z prędkością do 450 Mbit/s (2.4 GHz) i pozostaje kompatybilne również z niższymi standardami WLAN 802.11g/a/b. FRITZ!WLAN Repeater 1750E idealnie nadaje się do zwiększania zasięgu sieci bezprzewodowych, gdyż obsługuje wszystkie popularne, stosowane w nich standardy. Za pomocą wbudowanego, gigabitowego portu LAN nawet urządzenia sieciowe niewyposażone w interfejs bezprzewodowy mogą być włączone do domowej sieci. Dzięki niewielkiej obudowie, nowy FRITZ!WLAN Repeater 1750E, wetknięty do gniazdka elektrycznego, nie rzuca się w oczy. Funkcja WPS sprawia, iż wzmacniacz sygnału może być błyskawicznie, za naciśnięciem jednego przycisku, zintegrowany z domową siecią, podczas gdy szyfrowanie WPA2 zapewnia maksymalne bezpieczeństwo transmisji w sieci bezprzewodowej. Pięć diod LED, wskazujących moc sygnału sieci radiowej, ułatwia znalezienie optymalnej lokalizacji dla repeatera. Rynkowa premiera FRITZ!WLAN Repeater 1750E jest zaplanowana na drugi kwartał 2014.

FRITZ!WLAN Repeater DVB-C: telewizja na żywo w całym domu

FRITZ!WLAN Repeater DVB-C łączy w sobie funkcje tunera DVB-C ze wzmacniaczem sygnału Wi-Fi w standardzie Wireless AC . Za pomocą tego innowacyjnego produktu, AVM bezproblemowo udostępnia nadawany na żywo sygnał telewizyjny dla domowej sieci. Nowy wzmacniacz sygnału z tunerem DVB-C służy do streamowania ogólnodostępnych w telewizji kablowej kanałów wprost do sieci domowej, by mogły być odbierane na notebookach, tabletach lub smartfonach. Sygnał telewizyjny z kablówki jest dystrybuowany bezprzewodowo w całej sieci domowej. Do odbioru sygnału służyć ma nowa aplikacja FRITZ!App TV, która będzie dostępna dla urządzeń z systemem iOS i Android. Programy telewizyjne będą mogły być również odbierane na komputerach PC czy notebookach za pomocą popularnego programu VLC player. FRITZ!WLAN Repeater DVB-C jest również pełnowartościowym wzmacniaczem sygnału sieci bezprzewodowej w standardzie Wireless AC, umożliwiającym równoczesną transmisję w paśmie 5 GHz (Wireless AC) i 2,4 GHz (Wireless N), zapewniając gigabitową wydajność całej sieci lokalnej. Większa prędkość transmisji danych w sieci domowej jest szczególnie korzystna dla bezprzewodowego przesyłania sygnału telewizji, streamowanego w jakości HD. Zintegrowany z urządzeniem, dwuzakresowy tuner TV, pozwala na uruchomienie dwóch, równoległych strumieni mediów. W razie potrzeby, do wbudowanego portu LAN można podłączyć dodatkowe urządzenia. Zgodnie z planem, FRITZ!WLAN Repeater DVB-C pojawi się w sprzedaży na początku trzeciego kwartału tego roku.

FRITZ!WLAN Stick AC 860: szybka sieć bezprzewodowa dla każdego notebooka i komputera PC

FRITZ!WLAN Stick AC 860 to nowy, wydajny produkt AVM z rodziny FRITZ!WLAN, obsługujący najnowszy standard bezprzewodowy AC. Dzięki nowemu urządzeniu FRITZ!WLAN Stick nawet notebooki i komputery PC, nieobsługujące jeszcze standardu Wireless AC, będą mogły korzystać z transmisji sygnału z prędkością do 866 Mbit/s. Mały adapter bezprzewodowy jest również zgodny ze standardem Wireless N w paśmie 2,4 GHz, osiągając transfer do 300 Mbit/s. Standardowa funkcja WPS oraz technologia Stick & Surf firmy AVM, zapewniają wyjątkowo łatwą instalację i bezpieczną, szyfrowaną transmisję bezprzewodową. FRITZ!WLAN Stick AC 860 działa na systemach Windows 8.1, 8, 7, Vista oraz XP (SP 3). Premiera rynkowa FRITZ!WLAN Stick AC 860 planowana jest na drugi kwartał tego roku.

FRITZ!Powerline 1000E: maksymalny transfer danych za pomocą domowej instalacji elektrycznej

AVM prezentuje urządzenie FRITZ!Powerline 1000E, nowy produkt z rodziny powerline, umożliwiający transfery rzędu 1 Gbit/s za pomocą sieci elektrycznej. Gigabitowa technologia powerline bazuje na specyfikacji HomePlug AV2. Aby jeszcze dodatkowo zwiększyć prędkość przesyłu danych, wykorzystuje również technikę MIMO, opracowaną dla bezprzewodowych sieci LAN. Szybkość przesyłu danych osiągana przez FRITZ!Powerline 1000E jest od 60 do 80 procent wyższa, niż w przypadku urządzeń klasy 500 Mbit/s. Transmisja jest również stabilniejsza, mimo jednoczesnego mniejszego zużycia energii elektrycznej. Wysoki przesył danych to mile widziana zaleta ze względu na zastosowania, które jej wymagają, np. serwery danych NAS, czy udostępnianie wielu strumieni HD w domowej sieci. Dzięki zastosowaniu techniki MIMO, połączenia realizowane nawet przy większych odległości (np. z urządzeniami wpiętymi do bardziej oddalonych części instalacji elektrycznej) są wyraźnie stabilniejsze. Podobnie do reszty produktów z rodziny FRITZ!Powerline, nowe, gigabitowe urządzenie korzysta z bezpiecznego szyfrowania realizowanego za pomocą unikalnego, fabrycznie zapisanego klucza. Nowy gigabitowy sprzęt jest również kompatybilny z adapterami klasy 200 i 500 Mbit/s. FRITZ!Powerline 1000E ma pojawić się na półkach w drugim kwartale bieżącego roku.

źródło: AVM

KanAutor |2014-03-10T15:02:26+02:0010 marca 2014 15:02|Kategorie: Inne, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Sprzęt sieciowy|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.