Jesteś tutaj:-, Inne, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Sprzęt sieciowy-Asus DSL-N16U: router 300Mbit/s z wbudowanym modemem

Asus DSL-N16U: router 300Mbit/s z wbudowanym modemem

W ofercie firmy ASUS dostępne będzie nowe urządzenie sieciowe ADSL DSL-N16U – w pełni funkcjonalny bezprzewodowy router 802.11n z wbudowanym modemem ADSL/ADSL2+. Oferuje on prędkość Wi-Fi na poziomie 300Mbit/s w paśmie 2.4GHz oraz sprzętową akcelerację NAT. Dzięki dwóm portom WAN użytkownicy mogą łączyć się z Internetem za pomocą linii telefonicznej obsługującej ADSL lub połączenia Gigabit Ethernet poprzez istniejący modem zewnętrzny.

Asus DSL-N16U
Asus DSL-N16U

Większość routerów wykorzystuje oprogramowanie do wykonywania funkcji NAT (Network Address Translation) podczas transferu danych pomiędzy lokalnymi połączeniami Gigabit Ethernet z Internetem, co może spowalniać działanie urządzenia. DSL-N16U eliminuje ten problem dzięki sprzętowemu przyspieszeniu NAT. Pozwala osiągnąć prędkości transferu WAN-LAN rzędu 900Mbit/s – to 4,5 razy szybciej, niż standardowy router z programową obsługą NAT. Jest to istotny czynnik, który pozwala na maksymalne wykorzystanie możliwości współczesnych, szybkich połączeń internetowych.

DSL-N16U posiada dwa porty USB 2.0, które mogą działać niezależnie podczas udostępniania drukarek i skanerów w sieci. Wykorzystamy je również do przekształcenia DSL-N16U w urządzenie NAS (Network-Attached Storage) i serwer multimedialny. Wystarczy, że podłączymy dowolne urządzenie magazynujące USB, a zintegrowana aplikacja Download Master umożliwi pobieranie plików nawet, gdy wszystkie podłączone komputery będą wyłączone. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić czas i zmniejszyć koszty energii, a duże pliki mogą się pobierać bez potrzeby ciągłego nadzoru.

DSL-N16U współpracuje z ASUS AiCloud. To wbudowana aplikacja, która zmienia każdy router firmy ASUS w nią wyposażony w potężny, prywatny serwer chmury. Pliki przechowywane w sieci, na podłączonych urządzeniach magazynujących lub na ASUS WebStorage mogą być łatwo synchronizowane dzięki funkcji ASUS Smart Sync lub udostępniane innym poprzez linku przesłanego pocztą elektroniczną, wiadomością SMS lub poprzez serwis społecznościowy. Dostęp do danych mamy z dowolnego miejsca, po zalogowaniu się do AiCloud z przeglądarki internetowej lub za pomocą darmowej aplikacji AiCloud dla urządzeń Android i iOS.

Konfiguracja DSL-N16U zajmuje zaledwie 30 sekund — wystarczy podłączyć go do sieci i otworzyć przeglądarkę, aby uruchomić kreator Quick Internet Setup. Nie trzeba podawać żadnych ustawień ISP. Użytkownicy otrzymują również do dyspozycji intuicyjny interfejs graficzny ASUSWRT wzbogacony o narzędzie mierzące stosunek sygnału do szumu (SNR), które umożliwia użytkownikom monitorowanie stabilności połączenia ADSL. Aplikacja monitorująca ruch pokazuje ile danych jest przesyłanych i pobieranych poprzez sieci WAN, przewodowe i bezprzewodowe, a narzędzie raportujące umożliwia wysyłanie informacji dotyczących problemów z połączeniem bezpośrednio do zespołu wsparcia technicznego, automatycznie dołączając przy tym wszelkie logi.

DSL-N16U jest będzie dostępny w Polsce pod koniec kwietnia br.

źródło: Asus

KanAutor |2014-03-19T14:34:14+02:0019 marca 2014 14:34|Kategorie: Asus, Inne, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Sprzęt sieciowy|Tagi: , , , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. gosciu 19 marca 2014 w 19:19 - Odpowiedz

    kolejny kotlet, kazda nowa konstrukcja powinna wspierac VDSL te aspirujace cena do wyzszej klasy powinny wspierac dodatkowo WiFi AC i VPN

  2. kilors 15 kwietnia 2014 w 21:21 - Odpowiedz

    Jak te słynne routery, nie powiem jakiej firmy, które mają problem z dotrwaniem do gwarancji, a po kilku miechach zaczynają urywać zasięg? To jednak chyba wolę to.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.