Jesteś tutaj:-, Newsy, Samsung, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Telefony-Samsung planuje uniezależnić się od Qualcomm

Samsung planuje uniezależnić się od Qualcomm

Samsung jest największym na świecie producentem pamięci. Teraz już mu to nie wystarcza – chce opierać przyszłe konstrukcje na własnych chipsetach oraz produkować i sprzedawać chipy innym producentom. Na początek planuje uniezależnić się od Qualcomm.

logo Qualcomm
logo Qualcomm

Technicy Samsunga są zdania, że firma dokonała znacznego postępu w produkcji chipsetów dla zaawansowanych smartfonów i tabletów, i że jest gotowa do spróbowania własnych sił na tym polu.

Dodatkowo Samsung płaci Qualcomm krocie za możliwość używania ich rozwiązań opartych na jednym chipsecie, a przewaga w/w rozwiązań nad konkurencją spada. Stąd takie a nie inne decyzje.

Samsung planuje sprzedać 250 milionów smartfonów w bieżącym roku, co stanowi podniesienie poprzeczki o 25% w stosunku do poprzednich założeń – 200mln.

Szef oddziału mobilnego Shin Jong-kyun przeznacza większe środki na rozwój własnych chipsetów i tak komentuje całą sprawę:
„Nasz oddział będzie nie tylko produkował smartfony i tablety. Aby zdywersyfikować nasze porfolio skupimy się również na chipsetach.”

Wiemy już, że w drodze są nowe Exynosy wykonane w procesie technologicznym 32nm i ich wydajność może zagrozić pozycji największych producentów, jak: Qualcomm, TI czy NVidia.

Czekamy na rozwój wypadków i oczywiście na oficjalną informację o chipsecie użytym w Galaxy SIII.

za: engadget.com

Pozdrawiam
Jarek Świerczewski

Autor |2012-03-20T01:27:26+01:0020 marca 2012 01:27|Kategorie: Android, Newsy, Samsung, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Telefony|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile