Jesteś tutaj:-, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Samsung, Sprzęt, Telewizja-Projektor The Premiere – wrażenia do potęgi

Projektor The Premiere – wrażenia do potęgi

Projektor czy telewizor? Tu nie ma uniwersalnej odpowiedzi, ale jedno jest pewne – najnowsze produkty, takie jak projektory The Premiere, przełamują stereotypy i stanowią realną alternatywę dla widzów, którzy nie korzystają z telewizora, ale potrzebują jakościowej, wręcz kinowej rozrywki w domu.

 

The Premiere Product 3

 

Koniec kompromisów

Wraz z wprowadzeniem linii projektorów laserowych The Premiere, która obejmuje dwa modele – 130-calowy LSP9T i 120-calowy LSP7T – Samsung zaproponował nowe spojrzenie i podejście do tej kategorii produktów. Do tej pory wielu użytkownikom projektor kojarzył się z urządzeniem, które wyciągają z kartonu za każdym razem, gdy chcą coś obejrzeć. W teorii miało to być centrum domowej rozrywki, ale codzienność wyglądała inaczej – znalezienie odpowiedniego miejsca, podłączenie, ustawienie proporcji obrazu, ostrości itp., to sporo czynności poprzedzających wieczorny relaks. Z kolei The Premiere działa zaraz po włączeniu – w ciągu 10-20 sekund można rozpocząć kinowy seans, rozsiadając się wygodnie w ulubionym fotelu.

Projektory The Premiere łączą zalety telewizorów, w tym m.in. Smart TV, rozdzielczość 4K, piękne kolory i kontrast dzięki HDR10+ z elastycznością i wielkim ekranem. Tym samym stanowią realną alternatywę dla telewizorów – bez kompromisów względem doświadczeń z oglądania i łatwości użytkowania.

 

Mocne zaplecze technologiczne

Projektory laserowe The Premiere wyświetlają obraz w rozdzielczości 4K ze wsparciem standardu HDR10+. W połączeniu z wysoką jasnością – 2800 ANSI lumenów w LSP9T oraz 2200 ANSI lumenów LSP7T – poziom odwzorowania i nasycenia kolorów będzie zachwycał. Przy okazji warto także wspomnieć, że dzięki wysokiej jasności projektory z powodzeniem sprawdzą się także w niezaciemnionych pomieszczeniach.

W modelu LSP9T Samsung zastosował Technologię Potrójnego Lasera, która przekłada się m.in. na jeszcze bardziej rzeczywiste i intensywne kolory. Pokrycie palety barw DCI-P3 wynosi w tym przypadku 147%, co jest wartością praktycznie nieosiągalną dla telewizorów.

Oba projektory oferują cztery tryby wyświetlania: standardowy, dynamiczny, filmowy oraz Filmmaker Mode. Ten ostatni zadba o ustawienia, jakie dla filmu wymarzyli sobie jego producenci. W połączeniu z dużym ekranem – do 130 cali z modelem LSP9T i do 120 z LSP7T – kinowe wrażenia w domowym salonie staną się rzeczywistością.

The Premiere to projektory o Ultra Krótkim Rzucie, co oznacza, że stawiamy je blisko ściany – nie ma potrzeby tworzenia instalacji pod sufitem czy szukania dodatkowego stolika pomocniczego, który w klasycznych rozwiązaniach zapewne stanąłby na środku salonu. I tak na przykład, aby uzyskać 100-calowy obraz w modelu LSP9T projektor powinien znajdować się zaledwie 11,3 cm od ściany czy ekranu.

Mówiąc o możliwościach projektorów na specjalną uwagę zasługuje także dźwięk. Dodając dobry system audio Samsung zaproponował kompletne rozwiązanie do kina domowego. W modelu LSP9T znajdziemy 40-watowe głośników w formacie 4.2 i wbudowane głośniki niskotonowe. Wrażenia potęguje technologia Samsung Acoustic Beam, która wzmacnia dźwięk z lewej i prawej strony. Natomiast model LSP7T wypełni przestrzeń potężnym dźwiękiem, dzięki 30-watowym głośnikom w formacie 2.2.

 

The Premiere

 

Projektor jak telewizor

Bez wątpienia dużym atutem projektorów The Premiere jest łatwość ich obsługi. Samsung wykorzystał tu system operacyjny Tizen i tym samym przeniósł doświadczenia Smart TV na gigantyczny ekran. Znane z telewizorów menu daje dostęp do telewizji na żywo (projektory mają wbudowany tuner telewizyjny DVB-T2 ), aplikacji, popularnych serwisów VOD i ustawień projektora. Sterowanie oczywiście odbywa się za pomocą Jednego Pilota.

Projektor działa na zasadzie Plug&Play, czyli wystarczy go podłączyć do zasilania i można zacząć korzystać. Oprócz łączności Wi-Fi znajdziemy tu także standardowe gniazda, w tym HDMI, LAN, optyczne wyjście audio oraz gniazda tunerów.

Samsung nie zapomniał o graczach i zastosował szereg udogodnień dla tej grupy użytkowników. Mogą oni liczyć m.in. na Tryb Gry, niski input lag, a także funkcję Game Enhancer, która wybiera właściwe ustawienia i zapewnia optymalizację gry.

 

The Premiere Interior 2 1

 

 

Kropka nad „i”

The Premiere Interior mail

Projektory The Premiere nie tylko oferują świetną jakość obrazu i dźwięku, ale jednocześnie dają elastyczność w sposobie instalacji. Ich kompaktowe wymiary w połączeniu z pięknym minimalistycznym wykończeniem to swoista kropka na „i”. Zaokrąglone krawędzie, wysokiej jakości tkaniny i nowoczesny design nadają projektorom wymiaru wręcz dekoracyjnego.

 

Podsumowując, najważniejsze jest to, że na rynku pojawiły się projektory, które stanowią realną alternatywę dla telewizorów, bez kompromisów. A na pytanie: „projektor czy telewizor?” widzowie muszą już sobie odpowiedzieć sami.Autor |2021-09-06T10:31:43+02:006 września 2021 10:30|Kategorie: Newsy, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Samsung, Sprzęt, Telewizja|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.