Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Płatności, Samsung-Powerbanki Samsunga na pomoc smartfonom i zagrożonym zwierzętom (wideo)

Powerbanki Samsunga na pomoc smartfonom i zagrożonym zwierzętom (wideo)

Samsung wprowadza limitowaną serię powerbanków, które mają szansę nie tylko uratować baterie naszych urządzeń mobilnych w sytuacjach kryzysowych, ale także zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt. Akumulatory zewnętrzne „Animal Edition” przyczyniają się do budowania świadomości na temat czterech zagrożonych gatunków zwierząt.

Samsung wprowadza na Google Play i Samsung Galaxy Apps, będzie wyświetlać zadowolonego zwierzaka w miarę postępu ładowania baterii.

Prezentacja aplikacji:

Informacje na temat zagrożonych gatunków:

Panda mała

Pandy małe ważą ok. 5 kg. Ich ciała o długości ok. 1 m zakończone są długim puszystym ogonem. Na świecie występuje mniej niż 10 000 dorosłych osobników, dlatego gatunek został wpisany do Czerwonej Księgi IUCN [Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody i Jej Zasobów] jako „narażony” na wyginięcie.

Fenek

Fenki to małe nocne ssaki z rodziny psowatych zamieszkujące Saharę w Afryce Północnej. Zostały one wpisane do Czerwonej Księgi Gatunków Zagrożonych IUCN jako zwierzęta „najmniejszej troski”.

Panda wielka

Pandy wielkie należą do najbardziej popularnych zwierząt i są uważane za skarb narodowy Chin. Na wolności żyje mniej niż 2000 pand wielkich, dlatego gatunek znalazł się w Czerwonej Księdze IUCN jako „zagrożony”.

Rokselana

Rokselany to gatunek małp wyróżniający się złocisto-żółtymi plamami na bokach i grzbiecie. Zostały one wpisane do Czerwonej Księgi Gatunków Zagrożonych IUCN jako „zagrożone” z racji stopniowego niszczenia ich siedlisk.

Informacje na temat Czerwonej Listy IUCN

Czerwona Księga Zagrożonych Gatunków IUCN jest powszechnie uznawana za najbardziej wyczerpujące, obiektywne podejście do oceny globalnego stanu zachowania gatunków roślin i zwierząt. Początkowo niewielka Czerwona Księga IUCN jest obecnie znacznie obszerniejsza i bardziej złożona. Odgrywa ona istotną rolę jako wyznacznik działań w zakresie ochrony przyrody dla rządów, organizacji pozarządowych i instytucji naukowych.

Wskaźniki określające zagrożenie wyginięciem poszczególnych gatunków (od najwyższego do najniższego):

  • Wymarłe (EX)
  • Wymarłe na wolności (EW)
  • Krytycznie zagrożone (CR)
  • Zagrożone (EN)
  • Narażone (VU)
  • Bliskie zagrożenia (NT)
  • Najmniejszej troski (LC)

Więcej informacji na temat IUCN nas tronie http://www.iucnredlist.org

źródło: Samsung

Kan

Autor |2015-03-19T12:20:34+01:0019 marca 2015 12:20|Kategorie: Inne, Internet, Newsy, Płatności, Samsung|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. LesH 19 marca 2015 w 14:27 - Odpowiedz

    Pojemności nienajgorsze, produkt pod tym względem nie tak cienki, teraz czas na cenki…

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile