Jesteś tutaj:-, PC i Laptopy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Acer ograniczy ślad węglowy dla laptopów z serii Vero

Acer ograniczy ślad węglowy dla laptopów z serii Vero

Acer podczas konferencji Next@Acer, organizowanej przy okazji Szczytu Klimatycznego COP28, zaprezentował nowy produkt – Acer Vero 16 (AV16-51P). Urządzenie promuje podejście producenta do ograniczenia ilości śladu węglowego. Acer rzuca tym samym wyzwanie branży, wyznaczając kierunek rozwoju w stronę ekologicznie odpowiedzialnych innowacji.

Od momentu debiutu serii Aspire Vero, Acer wciąż poszukuje sposobów, aby wprowadzać innowacje, które są zgodne z ekologicznymi standardami. Najnowszy model Aspire Vero 16 (AV16-51P) stanowi kolejny krok firmy w kierunku zrównoważonego rozwoju. Urządzenie oferuje szereg innowacji zmierzających do minimalizacji śladu węglowego przez cały cykl życia produktu.

 

„Aby pomóc w stawieniu czoła rosnącym wyzwaniom związanym ze zmianami klimatycznymi, firma Acer proponuje „świadomą technologię” zaprojektowaną i wykonaną z myślą o przyszłości”, powiedział Jerry Kao, dyrektor operacyjny Acer Inc. „Ze strony korporacyjnej, firma Acer dołączyła do inicjatywy RE100 i zobowiązała się do osiągnięcia 100% odnawialnej energii elektrycznej do 2035 roku. Zobowiązaliśmy się również do osiągnięcia zerowej emisji netto do 2050 roku”.

 

Ekoulepszenia dla środowiska

Projektowanie wspomnianego laptopa przebiegało zgodnie z podejściem ograniczenia wpływu na środowisko. Od materiałów użytych do produkcji po metody pakowania i recyklingu. Każde z podjętych działań ma ogromny wpływ na zmniejszenie emisji CO2

 

Acer Vero 16 posiada:

  • Zrównoważone materiały: Obudowa wykonana jest z mieszanki ponad 60% plastiku pochodzącego z recyklingu (w porównaniu do 30% w pierwszej generacji), a jej powierzchnia nie zawiera lotnych związków organicznych, farb ani dodatków. Touchpad wykonany jest z plastiku pochodzącego z oceanu.
  • Podzespoły: Nowy Aspire Vero został wyposażony w najnowsze procesory Intel® Core™ Ultra, które są bardziej energooszczędne niż poprzednie generacje. Intel AI Boost, nowa zintegrowana jednostka przetwarzania neuronowego (NPU), zapewnia nowe możliwości oparte na sztucznej inteligencji przy ekstremalnej wydajności energetycznej.
  • Ekologiczne opakowania i zoptymalizowany transport: Podejmowane są kroki w celu zmniejszenia śladu węglowego poprzez recykling odpadów powstałych podczas produkcji i stosowania opakowań w 100% nadających się do recyklingu. Przemyślane projekty pozwalają na łatwe ponowne wykorzystanie papierowego pudełka z certyfikatem FSC, pochodzącego w 100% z recyklingu. Dodatkowo firma Acer nawiązała współpracę z dostawcami usług logistycznych, tak by zmniejszyć emisje gazów powstałych przy transporcie morskim, co możliwe jest dzięki użyciu biopaliwa na różnych trasach.
  • Przemyślane zastosowanie: Oprogramowanie AcerSense™ do zarządzania baterią koncentruje się na efektywności energetycznej dzięki czterem trybom wydajności: Eco+, Eco, Balanced i Performance.
    Ekologiczne podejście do naprawy i recyklingu: Aby zapewnić szybki i łatwy demontaż w celu naprawy, modernizacji lub recyklingu używane są standardowe śruby.

 

Technologia świadoma ekologicznie

Acer kontynuuje swoje zaangażowanie w tworzenie innowacyjnych produktów, jednocześnie kierując się zrównoważonymi praktykami. Aspire Vero 16 stanowi wyraźny krok w stronę ekologicznie świadomej technologii. Wskazuje drogę do przyszłości, w której efektywność idzie w parze z dbałością o środowisko.

image processing20231206 138028 cc27f9

Więcej szczegółów na temat Acer Aspire Vero 16 zostanie ujawnionych w styczniu w Las Vegas. Dokładne specyfikacje, ceny i dostępność produktu będą różnić się w zależności od regionu.

 

Autor |2023-12-07T14:38:51+01:007 grudnia 2023 15:30|Kategorie: Newsy, PC i Laptopy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile