Jesteś tutaj:-, Inne, LG, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Cel LG w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych zatwierdzony przez ekspertów klimatycznych SBTi

Cel LG w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych zatwierdzony przez ekspertów klimatycznych SBTi

Walidacja potwierdza słuszność strategii LG w zakresie wykorzystania naukowo uzasadnionych celów, aby osiągnąć postanowienia określone w Porozumieniu Paryskim.

Firma LG Electronics (LG) ogłosiła, że jej strategia redukcji emisji gazów cieplarnianych (GHG) w całym procesie produkcyjnym, od produkcji do użytkowania, do 2030 roku została niezależnie zweryfikowana i zatwierdzona przez eksperta ds. klimatu SBTi. Weryfikacja ta potwierdza pewność LG co do jej strategii redukcji całkowitej ilości bezpośrednich emisji gazów cieplarnianych zgodnie z inicjatywą „Business Ambition for 1.5°C”, do której firma zobowiązała się na początku tego roku.

SBTi jest globalną organizacją koalicyjną współzałożoną przez Carbon Information Disclosure Project (CDP), program ONZ „Global Compact” (UNGC), Światowy Instytut Zasobów (WRI) i Światowy Fundusz na rzecz Przyrody (WWF) w celu promowania opartych na nauce celów redukcji emisji gazów cieplarnianych. Aby osiągnąć swoje zobowiązanie „Zero Carbon 2030” podjęte w 2019 r., plan LG zakłada zmniejszenie całkowitej ilości bezpośrednich emisji gazów cieplarnianych w Zakresie 1 i pośrednich gazów cieplarnianych generowanych w procesie produkcji o 50% w porównaniu ze standardami z 2017 r. w Zakresie 2. W Zakresie 3 firma LG spodziewa się ograniczyć emisję gazów cieplarnianych aż o 20% na etapie użytkowania produktu.
Zaangażowanie firmy LG w ochronę środowiska było również widoczne podczas zeszłomiesięcznej konferencji „Route to Net Zero: Asia”, której gospodarzem była Carbon Trust, londyńska organizacja biznesowa finansowana ze środków publicznych, założona 20 lat temu w celu reagowania na zmiany klimatu. Prezentacja dotyczyła wielu urządzeń LG, które uzyskały certyfikaty Carbon Trust Footprint Label i Water Footprint Certification za skuteczność w ograniczaniu emisji dwutlenku węgla (CO2) i zużycia wody w gospodarstwie domowym w celu zminimalizowania wpływu na środowisko.
W ramach niedawno ogłoszonej inicjatywy „Zero Negative Environmental Impact”, firma LG planuje stworzyć więcej zakładów produkcyjnych, które będą miały pozytywny wpływ na środowisko. Aby zagwarantować, że LG osiągnie swoje ambitne cele w zakresie neutralności węglowej i gospodarki obiegowej, firma ogłosiła zamiar ograniczenia wykorzystania tworzyw sztucznych pochodzenia petrochemicznego poprzez wprowadzenie do 2030 r. do procesu produkcyjnego nawet 600 tys. ton tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu oraz niemal podwojenie do tego samego roku ilości odzyskiwanych odpadów elektronicznych do 8 mln ton.

Jako lider branży, LG bardzo poważnie traktuje swoją odpowiedzialność. Firma LG jest mocno zaangażowana w realizację celów związanych z neutralnością węglową i zerowym bilansem netto, opartych na podstawach naukowych, aby przyszłe pokolenia nadal mogły powiedzieć, że życie jest dobre – powiedział Kim Joon-ho, wiceprezes wykonawczy i szef Centrum Zarządzania Jakością firmy LG Electronics.

Autor |2021-11-02T09:13:15+01:002 listopada 2021 09:13|Kategorie: Aplikacje, Inne, LG, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.