Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Huawei, Inne, Internet, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje-Huawei AppGallery z rekordowymi wynikami w Polsce

Huawei AppGallery z rekordowymi wynikami w Polsce

Ośmiokrotny wzrost liczby pobrań aplikacji, sięgający już ponad 1,2 miliona w skali miesiąca, ponad 700 tysięcy nowych, aktywnych użytkowników sklepu i 1,8 miliona nowych, zarejestrowanych kont Huawei ID – wszystko w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Podczas konferencji Huawei Developer Conference Polska 2020, dedykowanej polskim deweloperom i twórcom aplikacji, Huawei przedstawił najnowsze dane na temat swojego autorskiego sklepu AppGallery i ekosystemu Huawei Mobile Services.

Sklep AppGallery to kluczowy element budowanego przez markę ekosystemu HMS, dostępnego w smartfonach i tabletach Huawei nowej generacji. Każdego miesiąca ze sklepu korzysta ponad 500 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie. Podczas konferencji HDC Polska 2020 ogłoszono, że liczba polskich użytkowników sklepu wynosi już półtora miliona, z czego 700 tysięcy dołączyło w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Miesięczna liczba pobrań generowanych przez odwiedzających AppGallery wynosi ponad 1,2 miliona, co stanowi ośmiokrotny wzrost w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Wzrosła również liczba kont Huawei ID, która aktualnie wynosi 5,5 miliona, o 1,8 miliona więcej.

Huawei poinformował również o rozwoju sklepu AppGallery pod kątem dostępności aplikacji w języku polskim i ich integracji z ekosystemem HMS. Obecnie w AppGallery znajduje się ponad 4 900 aplikacji w języku polskim, a ponad 70% najważniejszych aplikacji lokalnych jest już dostępnych na smartfonach i tabletach Huawei nowej generacji.

 

– Mamy już prawie 650 partnerów, właścicieli i twórców aplikacji, którzy podjęli z nami współpracę biznesową i udostępnili swoje rozwiązania w AppGallery. Dynamicznie poszerzająca się oferta, coraz atrakcyjniejsza dla konsumentów i ogromny ruch w sklepie, to policzalne korzyści dla naszych partnerów wynikające z monetyzacji ich rozwiązań. W przeciągu roku Huawei wypłacił europejskim deweloperom o 425% więcej środków z tytułu reklam w naszych usługach. Zależy nam, aby pokazać tę skalę oraz wachlarz możliwości współpracy, które powiększają się z każdym miesiącem o nowe funkcjonalności, takie jak wyszukiwarka Petal Search czy aplikacja do nawigacji Petal Maps – mówi Witold Walczak, dyrektor rozwoju ekosystemu Huawei w Polsce.

 

Inwestycje w budowę ekosystemu HMS w Polsce, w tym programy partnerskie dla polskich twórców i właścicieli aplikacji, sięgnęły w ostatnich 12 miesiącach ponad 20 milionów złotych.

 

Huawei Developer Conference Polska 2020

Huawei Developer Conference Polska 2020 to wydarzenie, które miało w tym roku formę konferencji online, i było jednym z cyklu regularnych spotkań z polskimi deweloperami i twórcami aplikacji. Uczestnicy konferencji mogli zapoznać się ze szczegółami działania ekosystemu Huawei oraz możliwościami biznesowej współpracy w ramach AppGallery. Eksperci Huawei przedstawili proces wprowadzania aplikacji do sklepu, wachlarz narzędzi do promocji usług w AppGallery oraz możliwości monetyzacji aplikacji za pomocą platformy Huawei Ads.

W wydarzeniu wzięli udział partnerzy Huawei, przedstawiciele znanych marek, takich jak Empik, którego cztery aplikacje są już obecne w sklepie AppGallery. W ciągu dwóch miesięcy aplikacja Empik.com została pobrana przez użytkowników urządzeń Huawei prawie 100 tysięcy razy. O sukcesie współpracy z Huawei opowiedział również przedstawiciel Grupy Blix, posiadającej w swoim portfolio aplikacje Blix, Qpony i Zdrowe Zakupy, z których korzysta prawie 3 miliony polskich konsumentów i które również znajdują się w AppGallery.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.