Jesteś tutaj:-, Internet stacjonarny, Newsy, Rynek-Huawei o nowych mozliwosciach infrastruktury szerokopasmowej na Konferencji FTTH

Huawei o nowych mozliwosciach infrastruktury szerokopasmowej na Konferencji FTTH

Podczas odbywającej się w Warszawie w dniach 11–12 lutego 2015 roku Konferencji FTTH Huawei prezentuje innowacyjne rozwiązania optycznej sieci dystrybucyjnej ODN oraz podsumuje efekty wdrożenia pierwszej na świecie komercyjnej sieci hybrydowej. Konferencja FTTH to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży telekomunikacyjnej. Wydarzenie objęły swoim patronatem Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej. Huawei jest globalnym złotym sponsorem konferencji.


Będąc światowym liderem w sektorze rozwiązań umożliwiających stały dostęp do sieci, Huawei angażuje się w wiele wspólnych projektów innowacyjnych oraz skupia się na aktualnych wyzwaniach firm telekomunikacyjnych. Z rozwiązań Huawei korzysta ponad jedna trzecia użytkowników usług szerokopasmowych na świecie.

Przykładem innowacyjnych rozwiązań teleinformatycznych Huawei jest uruchomienie w ostatnim czasie pierwszej komercyjnej sieci hybrydowej WDM-PON i XG-PON. Rozwiązanie to zwiększa kilkadziesiąt razy efektywność wykorzystania połączeń światłowodowych przez operatorów sieci, a tym samym pozwala lepiej realizować strategię infrastruktury szerokopasmowej i zintensyfikować proces rozbudowy sieci.

Nasze rozwiązanie umożliwia światłowodowy dostęp do sieci na zasadzie „wyłączności fali”. Zapewnia to lepszą jakość oferowanej usługi oraz niezawodność dla klientów instytucjonarnych. Zastosowanie sieci hybrydowej umożliwia jednocześnie zaspokojenie potrzeb dostępu do sieci mniej zaawansowanym użytkownikom – dzięki wykorzystaniu efektywnego kosztowo rozwiązania XG-PON, umożliwiającego im współdzielenie łącza sieciowego o przepustowości 10 Gbit/s. To połączenie zalet optycznej sieci dystrybucji (ODN) z tradycyjną PON. Dzięki temu możemy w pełni wykorzystać istniejącą infrastrukturę światłowodową i świadczyć usługi o różnych prędkościach, w tej samej sieci dostępowej, co znacząco upraszcza jej architekturę” – powiedział Thierry Valette, dyrektor ds. technologii Access Network Huawei

Koncentrując się na innowacyjnym podejściu do kwestii optycznej sieci dystrybucyjnej (ODN), firma Huawei opracowała dedykowane systemy skrzynek rozdzielczych (FDB) oraz rozwiązania połączeń światłowodowych typu Plug-and-Play. Rozszerzenie możliwości systemu FDB pomogło usprawnić proces wdrożenia rozwiązań FTTH dla rosyjskiego dostawcy usług telekomunikacyjnych Rostelecom. Współpraca Huawei i hiszpańskiego dostawcy Telefónica zaowocowała natomiast wspólnym projektem połączeń Plug-and-Play, co poprawiło efektywność wdrażania sieci FTTH przez tego operatora.

Konstrukcja sieci Rostelecom oparła się na punktach dostępowych dla użytkowników, a system kondygnacyjnych skrzynek rozdzielczych (FDB) działał jako interfejs dla infrastruktury zewnętrznej (OSP) i wewnętrznej (ISP). W przypadku, gdy zajdzie potrzeba rozbudowy sieci, wcześniej przygotowane okablowanie ułatwi szybkie włączenie do usługi. To właśnie za pomocą takiego modelu działań Huawei i Rostelecom mogły odpowiednio dostosować FDB do różnych wymagań na poszczególnych etapach tworzenia sieci FTTH” – tłumaczy Thierry Valette.

W przypadku technologii połączeń wstępnych opracowanej dla firmy Telefónica, zaproponowane przez Huawei rozwiązanie ODN wykorzystuje technologię specjalnego złącza lotniczego, składającą się ze wstępnie zakończonych przewodów przyłączeniowych, działających w oparciu o technologię Plug-and-Play, co pozwala uniknąć kłopotów związanych z ręcznym spawaniem światłowodów i usprawnia obsługę sieci. Rozwiązanie posiada również stopień ochrony IP68, dzięki czemu łącze światłowodowe może działać w temperaturze od + 70 ° C do -40 ° C, a także w warunkach dużej wilgotności” – dodaje Thierry Valette.


Podczas odbywających się prelekcji, warsztatów, spotkań oraz targów, które tradycyjnie przyciągają najlepszych specjalistów z branży Internetu światłowodowego, pojawią się też eksperci firmy Huawei.
12 lutego w panelu dotyczącym możliwości rozwiązań FTTH wystąpi Thierry Valette, dyrektor ds. technologii Access Network Huawei, który poruszy temat zaawansowanych sieciowych technologii teleinformatycznych Huawei. Dodatkowo, goście odwiedzający stoisko Huawei będą mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi produktami i rozwiązaniami firmy wdrażanymi z powodzeniem na całym świecie.

Konferencja FTTH organizowana jest cyklicznie przez FTTH Council Europe, a jej tegoroczna, dwunasta już edycja, odbywa się w Polsce, w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Każdorazowo tematyka Konferencji FTTH koncentruje się wokół zagadnień związanych z możliwościami rozwoju infrastruktury szerokopasmowej. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to „Creating a Connected Continent” („Łącząc kontynenty”), a wydarzenie objęły swoim patronatem Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej.

W Polsce od kilku lat prowadzone są intensywne prace nad rozwojem infrastruktury szerokopasmowej, a eksperci Huawei regularnie uczestniczą w branżowych dyskusjach mających na celu rozwój tego sektora. Firma Huawei była również wykonawcą największego w Polsce projektu „Bezpłatny Internet dla mieszkańców Radomia zagrożonych wykluczeniem cyfrowym”, w ramach którego powstała sieć eLTE, z której korzysta 1500 gospodarstw domowych znajdujących się w obrębie aglomeracji.

źródło: Huawei

Kan

Autor |2015-02-11T16:09:03+01:0011 lutego 2015 16:09|Kategorie: Huawei, Internet stacjonarny, Newsy, Rynek|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile