
Górny pasek oferuje typowe informacje: siła zasięgu, poziom naładowania baterii oraz centrum notyfikacji. Po rozwinięciu notyfikacji do pełnego ekranu mamy do dyspozycji aplikację Ustawienia. Dla kontroli ważnych funkcji: wyciszenia, aktywności Bluetooth czy Wi-Fi, producent przewidział specjalny widżet, który możemy usadowić na jednym z ekranów startowych.
Pod ekranem znajdziemy trzy przyciski dotykowe, realizujące funkcje typowe dla Androida: wstecz, ekran główny i ostanie aplikacje. Nad ekranem producent umieścił praktyczną diodę LED powiadomienia i Czujnik zbliżenia.

Na górnej krawędzi znajdziemy przycisk włączania i blokady oraz gniazdo słuchawkowe 3,5 mm

Port micro USB producent umieścił na lewym boku One V.

Na prawym boku obudowy znajdziemy przyciski służące do regulacji głośności.
będzie mój jest świetny
Bardzo wielki.
[img]http://www.nlmlol.info/g.gif[/img]
Mój kolejny telefon czekam tylko.kiedy bedzie w orange
już jest!
Pytanie do posiadaczy: Czy faktycznie nie ma on kamerki z przodu? Jeśli tak to Skype odpada….
nie ma
Bez przedniej kamerki można przeżyć
Miałem ten telefon.Ten robi fajne zdjęcia.
Wstęp
Produkty firmy HTC zna zapewne każdy. Telefony tejże firmy zazwyczaj są drogie i nie zawsze cena = jakość (a dokładniej nie zawsze są opłacalne). Dziś zrecenzuję najmniejszego z serii One – smartphona One V.
One V jest najmniejszy i najtańszy z całej serii. Koszt zakupu na allegro waha się w granicach 900 – 1100 zł. Czy warto za niego tyle zapłacić? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w dalszej części mojej recenzji.
Kilka słów o telefonie
Opisywany model zaskoczył mnie zarówno wykonaniem, szybkością działania, aparatem, jakością dźwięku jak i czasem pracy na baterii.
Wziąłem go w Play na abonament i nie żałuję tego Moim poprzednim telefonem był Samsung S8500 Wave i bałem się, że HTC pod względem dźwięku mnie nie zadowoli… Czy moje obawy były słuszne? Na wstępie powiem, że nie, ale o tym później.
Specyfikacja:
– procesor: Snapdragon S2 (Qualcomm MSM8255) o taktowaniu 1 GHZ (można podkręcić do 1,5 GHZ)
– pamięć operacyjna: 512 MB
– układ graficzny: Adreno 205
– pamięć wbudowana: 4 GB (dla użytkownika około 1 GB) + slot kart microSD / SDHC do 32 GB
– ekran: 3,7 cala super LCD 2 o rozdzielczości 800 x 480 (WVGA)
– aparat: 5 mpx z autofokusem, inteligentna lampa błyskowa LED, czujnik BSI, przesłona F2.0 i soczewka 28 mm, nagrywanie w HD (720p)
– system: Android 4.0 Ice Cream Sandwich z nakładką HTC Sense 4 (aktualna wersja Andka u mnie to 4.0.3)
– łączność: micro-USB, Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11b/g/n, HSPA
– bateria: 1500 mAh
– system dźwięku Beats Audio
– czujniki: zbliżeniowy, światła, akcelerometr
– odtwarzane formaty dźwięku: AAC, AAC+, eAAC+, AMR, OGG, WAV, WMA, MP3 (w standardzie)
– odtwarzane formaty wideo: H.263, H.264 (w standardzie)
W zestawie otrzymujemy: telefon, ładowarkę, kabel usb do transmisji danych i ładowania (ładowarka nie ma swojego kabla, używamy usb), słuchawki (grają kiepsko), skróconą instrukcję oraz kartę gwarancyjną
Jak widać po specyfikacji za te pieniądze nie jest źle, choć procesor mógłby być szybszy.
Jeśli chodzi o wydajność to jest zaskakująco dobra. System pracuje stabilnie, programy nie lagują, gry działają bez ścinek. Dzięki energooszczędnemu procesorowi czas pracy przy normalnym użytkowaniu wynosi 2-3 dni ! (rozmowy, smsy, trochę muzyki i przeglądania Internetu)
Przeglądarka bez problemu łyka strony z flashem (choć ze swojej strony polecam np. Operę Mobile).
Telefon wykonany jest z aluminium (tył odporny na zarysowania). Wygięta „bródka” dodaje mu uroku i elegancji.
Dźwięk oraz brzmienie
Od razu zaznaczam, że testowany nie będzie na stockowym playerze (bo gra tragicznie) lecz na MortPlayer Music.
Subiektywną jakość dźwięku określam na solidne 4+. Troszkę mu do Wave brakuje (w Wave po odpaleniu eq Rock uśmiech nie schodził mi z twarzy) ale gra naprawdę przyjemnie. Nawet na odpalonym eq Rock w Mortcie brakuje mi troszkę basu ale ogólna jakość dźwięki jest dla mnie jak najbardziej wystarczająca i dobra. Telefon niestety trochę szumi na słuchawkach. Na innym playerze niż stockowy jest to mało zauważalne ale jednak. Nie polecam odpalać Beats Audio – może i dudni jak szalony ale wg mnie zniekształca dźwięk i powoduje wzrost szumów.
Nie będę opisywał poszczególnych pasm – nie znam się dobrze na tym i nie chce pisać głupot.
Powiem tylko, że na słuchawkach Xkdun CK-700 jak i Philips SBC 3361 bass jest przyjemny, nie męczący (choć czasem przydałoby się więcej – od czego jest eq ;)), soprany nie kłują w uszy, są przyjemne i dobrej jakości, scena dosyć szeroka a analityczność na dobrym poziomie.
Podsumowanie
HTC One V jest jak najbardziej opłacalnym smartphonem w swoim segmencie cenowym – solidnie wykonany, z nienajgorszą wydajnością, świetnym aparatem i dobrą baterią. Po podłączeniu dobrych słuchawek można cieszyć się dobrą muzyką wszędzie. Polecam go każdemu kto oczekuje wysokiej jakości, a nie chce wydać całej wypłaty 😉
czy można do tego telefonu podłączyć modem 3 g z aero 2