Jesteś tutaj:-, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Targi i konferencje-Rynek akcesoriów GSM w Polsce w Q1 2015

Rynek akcesoriów GSM w Polsce w Q1 2015

iRotor, młoda i dynamicznie rozwijająca się hurtownia internetowa opracowała pierwszy w Polsce raport dotyczący rynku akcesoriów GSM. Przeprowadzona analiza miała charakter porównawczy zestawiając ze sobą pierwsze kwartały 2014 i 2015 roku.


Rynek akcesoriów GSM w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie, spowodowane jest to stosunkowo szybkim cyklem życia samych urządzeń mobilnych oraz trendem związanym z popularyzacją samych urządzeń. Akcesoria natomiast stają się niezbędnym elementem nowego urządzenia mając głównie na celu jego ochronę i rozszerzenie funkcjonalności.


Na rynku dostępne są dziesiątki tysięcy akcesoriów a wartość tej kategorii w Polsce znacznie przekracza ponad 100 mln złotych. Na pewno najbliższe lata będą owocne dla całej kategorii, która rozszerzy się również o dodatkowe urządzenia takie jak SmartWatch’e i SmarBand’y pozwalające monitorować aktywności użytkownika” – mówi Rafał Mrowicki, mobile Departament Manager K-Consult, partnera raportu i hurtowni iRotor.


Przeprowadzona analiza wykazała znaczy wzrost sprzedaży w porównywanych okresach. Okazuje się, że w pierwszym kwartale 2014 roku wynosiła ona prawie 37,7 mln złotych by w analogicznym okresie 2015 roku sięgnąć prawie 43 milionów złotych, co stanowi przyrost rzędu 13%. Należy pamiętać, że mówimy tu o sprzedaży internetowej obejmującej jedną z najpopularniejszych platform e-handlu – allegro.pl pokrywającą ok. 42% całego handlu online. Mimo to tak znaczny wzrost sprzedaży w tej kategorii pozwala wnioskować o jej potencjale.Szczegółowe dane dotyczące poszczególnych kategorii znajdują się w prezentowanym raporcie. Raport dostępny pod linkiem: http://raport.irotor.pl/.

Partnerami raportu są portale: http://mobilestage.in/, https://www.telix.pl/, http://pcfoster.pl/, http://jaka-komorka.pl/.

Sidonius

KanAutor |2015-05-28T17:30:29+02:0028 maja 2015 17:30|Kategorie: Gadżety, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Targi i konferencje|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.