Jesteś tutaj:-, Inne, iPhone, Muzyka, Newsy, radio, Rozrywka, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Top7-Apple przygotowuje iPhone z USB Type-C i nowy iPod Touch

Apple przygotowuje iPhone z USB Type-C i nowy iPod Touch

Według nieoficjalnych informacji firma Apple opracowuje nowy model odtwarzacza iPod Touch. Ponadto,  Apple zastanawia się nad odstąpieniem od firmowego złącza Lightning na korzyść bardziej uniwersalnego USB Type-C. 

Najnowszy iPod Touch szóstej generacji został wydany latem 2015 roku i był dostępny za 199 Dolarów(~740 złotych). W specyfikacji jest on podobny do iPhone 6, ale ma trochę mniejszy ekran. Był to najprostszy sposób, aby uzyskać dostęp do aplikacji na iOS i usług online firmy Apple.

Najwyraźniej firma chce kontynuować produkcję tańszych odtwarzaczy iPod bez możliwości dzwonienia, ale z dostępem do Apple Music i innych usług. Jak donosi AppleInsider, na razie nie ma szczegółowych informacji na temat specyfikacji technicznej samego odtwarzacza.

Według AppleInsider,  firma myśli też nad tym, żeby w nowych modelach iPhone od  2019 roku przejść na złącze USB Type-C. Taki krok wydaje się logiczny bo w komputerach Mac i nowych iPad dostępne jest już złącze Type-C. Ponadto, Unia Europejska naciska na ujednolicenie złączy ładowania w telefonach, ze względu na aspekty technologiczne. Z drugiej strony, Apple pozbawi się w tej sposób źródła dochodów z relatywnie drogich akcesoriów, których ceny często wielokrotnie przewyższają podobne rozwiązania konkurencyjnych firm.Autor |2019-01-15T09:23:27+02:0015 stycznia 2019 09:23|Kategorie: Apple, Inne, iPhone, Muzyka, Newsy, radio, Rozrywka, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Top7|Tagi: , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.