Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Sprzęt, Telefony-Sailfish OS firmy Jolla na smartfonach Sony (wideo)

Sailfish OS firmy Jolla na smartfonach Sony (wideo)

Nowy, mobilny system operacyjny Sailfish OS, od firmy Jolla trafi na smartfony 27 września tego roku. Fińskie przedsiębiorstwo przygotowało Sailfish X, bo tak nazywa się odmiana Sailfish OS dla Sony Xperii X. To platforma oparta na jądrze Linux, tak samo jak Android.

Sailfish X
Sailfish X

Dla zainteresowanych jedna uwaga, nowy system nie będzie działać idealnie. Sailfish X ma problem z ogarnięciem działania modułu Bluetooth, czytnika linii papilarnych, oraz innych ważnych sensorów. Funkcje te po prostu nie zostaną wspierane przez ten system. Nie jest to jakaś nowość, czy plotka, tylko informacje potwierdzone. Jakby tego było mało, pakiet instalacyjny został wyceniony, po przeliczeniu na 220 zł i będzie można go pobierać od 27 września we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Trzeba wspomnieć, że do instalacji Sailfish X na smartfonie będzie wymagany również komputer z systemem Linux i podstawowa wiedza na temat działania terminala.


Póki co, Xperia X to jedyny model Sony, który będzie pozwalał na instalację Sailfish OS. To w jakim czasie i czy w ogóle system pojawi się powszechnie na rynku nie zostało ujawnione.

Poniżej krótka prezentacja nowego systemu od Finów z Jolla.

źródło: Speed Test

Kan

Autor |2017-08-29T15:05:03+02:0029 sierpnia 2017 15:05|Kategorie: Android, Aplikacje, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. juv 30 sierpnia 2017 w 13:18 - Odpowiedz

    Jolla powiedziała, że pierwsze wydanie nie będzie obsługiwała tych sensorów i Bluetooth ale z kolejnymi aktualizcjami to się zmieni.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.