Jesteś tutaj:-, Apple, Gadżety, Inne, Microsoft, Newsy, Tablety-CES 2015: Noke to kłódka Bluetooth, którą otworzymy smartfonem

CES 2015: Noke to kłódka Bluetooth, którą otworzymy smartfonem

W zeszłym roku na Kickstarterze projektowi pod nazwą Noke udało się zebrać na realizację ponad 650 tysięcy dolarów. Podczas tegorocznego CES można zobaczyć jak w praktyce sprawuje się kłódka, która do otwarcia nie potrzebuje kluczy, lecz smartfona.


Noke to pierwsza na świecie kłódka wyposażona w technologię Bluetooth, której nazwa wzięła się od połączenia słów „no key”. Gadżet ma rozwiązać problem gubienia kluczy czy zapamiętywania szyfrów do kłódki, bo do jej otwarcia wystarczy smartfon z zainstalowaną odpowiednią aplikacją.


Po pobraniu oficjalnej aplikacji na telefon z Androidem, iOS lub Windows Phone, kłódka automatycznie znajdzie smartfona i się z nim sparuje, jeśli tylko dysponujemy technologią Bluetooth 4.0. Następnie wystarczy znaleźć się w pobliżu gadżetu, aby kłódka sama się otwarła, nawet bez wyjmowania telefonu z kieszeni czy torby. A co, jeśli nie mamy ze sobą smartfona lub rozładowała nam się bateria? Dzięki funkcji Quick Click, Noke możemy otworzyć za pomocą kodu w postaci dłuższych lub krótszych dotknięć po powierzchni kłódki. Dodatkowo, jeśli chcemy zezwolić na otwarcie zabezpieczenia innej osobie, wystarczy że przydzielimy jej odpowiednie uprawnienia poprzez aplikację.


Noke ma ergonomiczny kształt, jest wykonana ze stali hartowanej oraz boru oraz wodoodporna. Wbudowana bateria ma wytrzymać rok i będzie mogła zostać wymieniona w prosty sposób, bez użycia specjalnych narzędzi. Kłódkę można kupić za niecałe 60 dolarów, w kolorze czarnym lub szarym, poprzez stronę. Na razie zbierane są zamówienia, a wysyłka rozpocznie się w kwietniu.

Źródło: Cnet, 9to5Google

SewixAutor |2015-01-08T01:04:18+01:008 stycznia 2015 01:04|Kategorie: Android, Apple, Gadżety, Inne, Microsoft, Newsy, Tablety|Tagi: , , |2 komentarze

2 komentarze

 1. lusarz 8 stycznia 2015 w 11:09 - Odpowiedz

  Ależ to debilizm! Konieczność zasilania, brak możliwości „dorobienia kluczy” oraz mimo wszystko przebywania w pobliżu, cena – właściwie żadnych zalet w stosunku do dobrej kłódki mechanicznej.

  • Marek 27 stycznia 2020 w 13:35 - Odpowiedz

   @lusarz
   Masz w bloku dowcipnisia, który stale robi Ci na złość. Tak dla sportu. Polewa kłódkę różnymi syfami, zapycha dziurkę od klucza, zalewa zamek klejem… Każdą dostępną na rynku kłódkę możesz w jakiś sposób sabotować. Im bardziej wytrzymałą kłódkę założysz, tym bardziej będziesz się denerwował usuwając ją po zablokowaniu przez dowcipnisia mechanizmu kłódki.
   Taka kłódka może mieć w tym przypadku sens… Brak klucza, tarczek kodowych – aby była tylko wytrzymała. Bateria nie stanowi problemu. Trzeba tylko zawczasu sobie ustawić jakiś przypominacz w telefonie i z bani…

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.