Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek-Redukcja zatrudniania w Electronic Arts

Redukcja zatrudniania w Electronic Arts

Źle się dzieje w Electronic Arts. Zarząd postanowił przeprowadzić masowe zwolnienia. Według nieoficjalnych doniesień już w tym miesiącu prace straciło 170 osób. Niestety to dopiero początek.

Zagraniczny portal techspot podaje, iż EA zwolni dziesięć procent swoich pracowników.
Producent nie potwierdza tych informacji. Nie ma wątpliwości, że problem istnieje. W oficjalnym oświadczeniu możemy przeczytać, iż redukcje związane są bezpośrednio z nowym ukierunkowaniem firmy. Firma obecnie chce skupić się na platformach mobilnych. Czy to jest powód zwolnień ?


Naszym zdaniem działania te związane są z nieciekawą sytuacją finansową firmy. Jaka ona dokładnie jest dowiemy się już 7 maja. Wtedy to właśnie zostanie opublikowany raport fiskalny za rok 2012.

Electronic Arts, z siedzibą w Redwood City, Kalifornia, jest największym światowym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego. Założona w 1982 roku firma produkuje, wydaje i dystrybuuje swoje produkty na całym świecie z myślą o systemach do gier wideo, komputerach osobistych, telefonach komórkowych i Internecie. Produkty Electronic Arts ukazują się w Polsce pod trzema markami: EA SPORTS, EA GAMES i EA SPORTS BIG.

Źródło: Mcvindia.com, techspot

Marcin Kusz

Autor |2013-05-01T08:22:29+02:001 maja 2013 08:22|Kategorie: Android, Newsy, Rynek|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.