Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Telefony-Flash nie działa na Androidzie 4 ICS Adobe szykuje plugin

Flash nie działa na Androidzie 4 ICS Adobe szykuje plugin

Niedawno dowiedzieliśmy się, że Adobe nie będzie rozwijał technologii flash na przeglądarkach mobilnych, dziś dowiadujemy się, że flash nie działa na Androidzie 4.0 Ice Cream Sandwich.

Pierwszy model smartfonu z ICS na pokładzie, Google Nexus nie odtworzy animacji flash na stronach, bo ICS nie wspiera technologii flash.

Adobe pomimo oficjalnego wycofania się ze wsparcia flash dla urządzeń mobilnych, przygotuje aktualizację dla ICS do końca roku. W oświadczeniu czytamy, że wypuszczona zostanie jeszcze jedna (tylko jedna) wersja Flash Playera ze wsparciem dla Androida 4.0 i nastąpi to do końca roku 2011.

Stanowisko Adobe nie wyklucza przyszłego działania odtwarzacza flash na androidzie, za sprawą pluginów innych producentów, takich jak: HTC, czy RIM, który ogłosił, że nadal będzie oferował możliwość odtwarzania flash na swoim tablecie PlayBook. Każdy developer z licencją na kod źródłowy może postąpić tak samo.

Koniec wsparcia dotyczy oczywiście tylko odtwarzacza w przeglądarce, ciągle będą wychodziły aplikacje i gry oparte o technologię flash.

źródlo:gsmarena.com

JarKenAutor |2011-11-22T00:01:35+02:0022 listopada 2011 00:01|Kategorie: Android, Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.