Jesteś tutaj:-, Gry, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Zaprezentowano NVIDIA RTX A5000 i NVIDIA RTX A4000 – wsparcie PNY dla obu produktów

Zaprezentowano NVIDIA RTX A5000 i NVIDIA RTX A4000 – wsparcie PNY dla obu produktów

Kiedy NVIDIA zaprezentowała skierowaną do profesjonalistów kartę graficzną NVIDIA® RTX™ A6000, opartą o architekturę NVIDIA Ampere, wiele osób zaczęło się zastanawiać jakie inne produkty zostaną zapowiedziane, aby uzupełnić tę linię produktową. Wraz z konferencją GTC21 oczekiwanie dobiegło końca. Do RTX A6000 dołączają karty NVIDIA RTX A5000 i NVIDIA RTX A4000, a PNY podejmuje zdecydowane kroki, aby oba produkty jak najszybciej trafiły do jak najszerszego grona artystów, projektantów, inżynierów i naukowców. Zarówno PNY jak i NVIDIA wierzą w słowa wizjonera nauk informatycznych Alana Kaya, że „najlepszym sposobem na przewidzenie przyszłości jest jej wymyślenie.” PNY oraz NVIDIA są mocno zaangażowane w takie działania.

Architektura NVIDIA Ampere opiera się na mocy NVIDIA RTX i oferuje następną generację akceleracji obliczeń wizualnych. Miliony profesjonalistów pracujących z dowolnego miejsca na świecie, w różnych warunkach i okolicznościach, polegają na szerokiej gamie urządzeń, które zapewniają moc i wydajność niezbędną do efektywnej pracy.

NVIDIA RTX A5000 i RTX A4000 szybko staną się kluczowymi rozwiązaniami dla profesjonalistów, dzięki rdzeniom RT drugiej generacji implementującym ulepszony ray tracing w czasie rzeczywistym. Rdzenie Tensor trzeciej generacji zapewniają znaczny wzrost wydajności mocy obliczeniowej wspartej akceleracją AI – niektóre bez zmian w kodzie. To wszystko, połączone z bardziej wydajnymi rdzeniami CUDA, zapewnia niezwykle wydajną, fotorealistyczną i kinową jakość grafiki, zdecydowanie przyspiesza symulacje CAE FP32 i radykalnie zwiększa możliwości aplikacji wykorzystujących sztuczną inteligencję i wymagających akceleracji GPU.

image processing20210422 9208 wfiqjt

NVIDIA RTX A5000 ma 64 rdzenie RT drugiej generacji, 256 rdzeni Tensor trzeciej generacji oraz 8192 rdzenie CUDA w połączeniu z 24 GB pamięci graficznej GDDR6 ECC (48 GB z NVLink). Zapewnia to moc, wydajność i wsparcie ISV dla budowania produktów następnej generacji, projektowania krajobrazów miejskich przyszłości i tworzenia wciągającej rozrywki jutra – już dziś. A wszystko to z poziomu twojej stacji roboczej. Opcjonalne łącze NVLink umożliwia łączenie pamięci GPU i skalowanie wydajności, a obsługa synchronizacji sprzętowej (opcjonalna karta rozszerzenia) pozwala na tworzenie ogromnych automatycznych wirtualnych środowisk (CAVE), interaktywnych systemów digital signage, wydarzeń na żywo, cyfrowych wirtualnych studiów i ciągów produkcji wraz z renderowaniem Frame Lock, wizualizacją i klastrami symulacyjnymi. RTX A5000 jest przygotowany do obsługi AR/VR/XR i z łatwością współpracuje z najnowszą generacją urządzeń HMD (Head Mounted Display).

 

image processing20210422 7564 4zpkme

 

NVIDIA RTX A4000 to wydajny, jednoslotowy procesor graficzny dla profesjonalistów, oferujący ray tracing w czasie rzeczywistym, obliczenia przyspieszane przez AI oraz bardzo wydajną grafikę desktopową. Zbudowany w oparciu o architekturę NVIDIA Ampere, RTX A4000 łączy 48 rdzeni RT drugiej generacji, 192 rdzenie Tensor trzeciej generacji oraz 6144 rdzenie CUDA z 16 GB pamięci graficznej GDDR6. RTX A4000 umożliwia budowanie lepszej przyszłości dzięki współpracy z wiodącą w branży technologią synchronizacji sprzętowej od NVIDIA, wsparciu przez niezrównany ekosystem ISV oraz przygotowaniu do obsługi AR/VR/XR. Karta ta doskonale uzupełnia modele NVIDIA RTX A5000 i RTX A6000, wzbogacając rodzinę profesjonalnych produktów graficznych NVIDIA z architekturą Ampere.

 

image processing20210422 7564 4zpkme

 

„Firma PNY stawia sobie za cel rozwiązywanie wspólnych wyzwań w procesach produkcyjnych 3D w różnych branżach, a procesory graficzne NVIDIA RTX A5000 i NVIDIA RTX A4000 są kluczowym wsparciem linii sprzętowej PNY” powiedział Steven Kaner, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w PNY. „Gdy produkty NVIDIA RTX, oparte na architekturze Ampere, połączone z bezkonkurencyjnymi rozwiązaniami, takimi jak NVIDIA Omniverse, definiującym procesy produkcyjne 3D czy NVIDIA Clara dla służby zdrowia, wsparte są kreatywnością społeczności skupionej wokół oprogramowania ISV okazuje się, że NVIDIA RTX jest bez wątpienia najlepszym wyborem dla profesjonalistów, którzy chcą wykonywać swoją najlepszą pracę w życiu.”Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.