Jesteś tutaj:-, Newsy, Raporty i prezentacje, Sprzęt, Wydarzenia-Nowe drukarki PIXMA G MegaTank w liczbach

Nowe drukarki PIXMA G MegaTank w liczbach

Liczby nie kłamią. Sprawdzamy, jak w codziennych zastosowaniach odnajdują się najnowsze modele Canon PIXMA G MegaTank z systemem stałego zasilania w atrament.

 

PIXMA G MegaTank 4 tcm125 2046558

 

Drukarki ze stałym zasilaniem w atrament to najszybciej rozwijająca się kategoria urządzeń z segmentu drukarek atramentowych. Pod kątem wyposażenia – są bardzo zbliżone do urządzeń z klasycznymi kasetami z tuszem Canon. Jednak popularność serii MegaTank wynika przede wszystkim z połączenia wydajności pracy i niskich kosztów eksploatacji, czyli cech kluczowych dla większości domowych i biurowych użytkowników, dla których drukarki są codziennymi narzędziami pracy.

Pod koniec października portfolio urządzeń PIXMA G MegaTank powiększyło się o pięć nowych modeli: PIXMA G3460, G3420, G2460, G2420, G1420. Model PIXMA G1420 to najprostsza, jednofunkcyjna (druk) konstrukcja, pozostałe cztery modele to urządzenia wielofunkcyjne (druk, skanowanie, kopiowanie). Modele z końcówką „60” (PIXMA G3460 i G2460) to urządzenia o podwyższonej szybkości – 10,8 vs 9,1 czarno-białych obrazów na minutę. Z kolei modele z „3” z przodu wyposażone są w moduł Wi-Fi do łączności bezprzewodowej. Wszystkie urządzenia wielofunkcyjne posiadają 2-liniowy wyświetlacz LCD do zarządzania i szybkiego dostępu do najważniejszych ustawień, wszystkie pięć modeli pozwala też drukować bezramkowe zdjęcia w popularnym formacie 10×15 cm.

A skoro mowa o liczbach, prześledźmy kilka najważniejszych wskaźników charakterystycznych dla wybranych urządzeń z tej serii i zobaczmy, jak przekładają się one na codzienne użytkowanie.

 

PIXMA G MegaTank 6 tcm125 2046556

 

6 000 stron na jednym ładowaniu

Tyle czarno-białych stron możemy wydrukować na jednej butelce czarnego tuszu, bez uzupełniania zasobnika. Ile to czasu w praktyce, czyli – po jakim okresie od zakupu drukarki czeka nas kolejny wydatek w postaci zakupu atramentu?

Załóżmy, że drukujemy pięć czarno-białych strony dziennie przez 365 dni w roku. Nieważne czy są to firmowe faktury, umowy, fragment publikacji w PDF czy notatki szkolne dla dzieciaków. Przy takim scenariuszu eksploatacji, kolejna butelka z czarnym tuszem będzie nam potrzebna dopiero po ponad 3 latach od zakupu urządzenia (lub 4 latach, jeśli korzystamy z trybu ECO). Co ciekawe – w przypadku kolorowych wydruków liczba stron do wydrukowania na jednym zestawie tuszy wzrasta do 7 700 stron.

 

10,8 obrazów na minutę

Szybki druk to przede wszystkim oszczędność czasu. Szczególnie, jeśli używamy drukarki na co dzień lub co pewien czas potrzebujemy wydrukować większe partie materiałów, np. dużą prezentację czy semestralną pracę zaliczeniową. Często też, niestety, robimy to na ostatnią chwilę, dlatego szybkie urządzenie przydaje się w najmniej spodziewanych sytuacjach.

Szybkość na poziomie 10,8 czarno-białych obrazów na minutę (przy 6 obr./min w kolorze) w modelach PIXMA G3460 i G2460 to blisko 1 strona na 5 sekund, przy zachowaniu wysokiej jakości druku i wyraźnego, ostrego tekstu dzięki czarnemu atramentowi pigmentowemu.

 

PIXMA G MegaTank 5 tcm125 2046557

 

1,2-metrowe wydruki

To maksymalna długość arkusza, jaką możemy zadrukować na tych niewielkich urządzeniach serii MegaTank (maks. szerokość – 21,6 cm). To funkcjonalność, którą powinni docenić przede wszystkich właściciele punktów sprzedaży (plakaty, promocje, oferty), przedstawiciele szkół czy administracji (infografiki, harmonogramy, storyboardy), ale też kreatywni rodzice drukujący szablony do domowych zabaw z dzieciakami. Wszystkie te aplikacje możemy bez problemu wykonać na tych niewielkich urządzeniach, zachowując minimalne zużycie atramentów.

 

Skaner 600 x 1200 dpi

Stare, analogowe zdjęcia z dzieciństwa nie musza już tylko zalegać w albumach na dnie szuflady. Dzięki skanerowi o rozdzielczości 600 x 1200 DPI w drukarkach PIXMA MegaTank możemy teraz przenieść je do świata cyfrowego, dając drugie życie rodzinnym albumom współdzielonym z bliskimi np. na popularnych platformach w chmurze. I choć wielofunkcyjne urządzenia nie osiągają parametrów charakterystycznych dla profesjonalnych fotolabów, dzięki głębi kolorów i skali szarości 16- i 8-bit w nowych drukarkach PIXMA, możemy dodatkowo zabezpieczyć domowe archiwum zdjęć w pamięci cyfrowej.

 

14 rodzajów papieru

Obsługa niestandardowych mediów to zawsze dodatkowy atut urządzenia. Szczególnie dla tych użytkowników, którzy lubią tworzyć kreatywne materiały ozdobne. W przypadku nowych urządzeń MegaTank użytkownicy domowi mogą wybrać spośród wielu niestandardowych nośników druku, takich jak magnetyczny papier fotograficzny Canon do zadruku spersonalizowanych magnesów na lodówkę lub samoprzylepny papier fotograficzny z możliwością ponownego (bezśladowego) przeklejenia do dekoracji ścian, luster, laptopów czy pokrowców na smartfon.

Nowością w ofercie Canon są również tzw. naprasowanki do tkanin (wersje do jasnych i ciemnych ubrań). Dzięki nim możemy w domowych warunkach odświeżyć starsze elementy garderoby (t-shirty, bluzki) o spersonalizowane wzory czy nawet zdjęcia, ale także samodzielnie wykonać „obrandowane” tkaniny przy okazji eventów czy spotkań firmowych.

Autor |2020-12-10T12:50:35+01:0010 grudnia 2020 12:50|Kategorie: Akcesoria komputerowe, Newsy, Raporty i prezentacje, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.