Jesteś tutaj:-, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Telewizja-Domowa sala kinowa może być tym, czego potrzebujemy w 2021 roku

Domowa sala kinowa może być tym, czego potrzebujemy w 2021 roku

Utrudniony dostęp do kultury i sztuki jest obecnie sporym problemem dla większości ludzi, którzy po skończonym dniu pracy, chcieliby się zrelaksować poza domem. Zamknięte kina temu nie sprzyjają, dlatego warto zastanowić się nad domową salą kinową.

Obecnie wychodzenie z domu powinniśmy ograniczyć do minimum, dlatego warto zastanowić się nad rozwiązaniami alternatywnymi, które chociaż trochę pozwolą nam odciągnąć myśli od otaczającej nas rzeczywistości i przerwać zabójczą rutynę. Spędzanie czasu przed telewizorem to dobry sposób na relaks, ale można pomyśleć nad urozmaiceniem tego doświadczenia i powiewem świeżości, który pomoże na nowo czerpać radość z przesiadywania przed ekranem. Stworzenie własnego kina w domu wcale nie jest obecnie trudnym przedsięwzięciem i warto się nad takim właśnie rozwiązaniem zastanowić.

Nowoczesne projektory, w przeciwieństwie do telewizorów, imitują wrażenie przebywania w prawdziwym kinie. Ogromne rozmiary, matowy obraz i autentyczne kolory znacznie przewyższają możliwości odbiorników telewizyjnych. Projektor to nie tylko odpowiedź na tęsknotę za srebrnym ekranem, ale też nowa atrakcja dla dzieci, które potrzebują przecież nowych bodźców, zwłaszcza że czas kwarantanny jest dla nich najtrudniejszy. Odpowiednie przygotowanie pokoju, smakołyków i oświetlenia zapewni wszystkim domownikom kinowy klimat i pozwoli na wspólne spędzenie czasu.

 

image processing20201231 4126 vkvxlj

Projektor wysokiej klasy

Współczesne projektory są bardzo proste w obsłudze i konfiguracji, można je też bez problemu przenosić z pomieszczenia do pomieszczenia, a w okresie letnim nawet używać na zewnątrz, chociażby w ogrodzie. Wielkość pomieszczenia nie stanowi już takiego problemu jak kiedyś, ponieważ najnowsze modele pozwalają na krótki rzut – oznacza to, że urządzenie nie musi stać w dużej odległości od płaszczyzny, na którą ma rzucać obraz. Ustawienie odpowiedniego kąt nachylenia oraz ustawienie najlepszej wielkość wyświetlanego obrazu są łatwe i szybkie.

Wszystko czego potrzeba, to pusta i pomalowana na jasny kolor ściana, a niektóre urządzenia posiadają dodatkową funkcję dostosowania obrazu do koloru powierzchni, dzięki czemu wyświetlany film lub serial zachowa prawidłowe barwy.

Projektory Optoma została wzbogacona o nowe, wysokiej klasy modele 4K – CinemaX P2 i UHD380X. Oba modele zostały stworzone dla najbardziej wymagających kinomaniaków. Nadają się one nie tylko do oglądania filmów, ale również do grania. Wyposażono je w najnowszą technologię i szereg przydatnych funkcji. Urządzenia te oferują zgodność z High Dynamic Range (HDR) i HLG, Full 3D, HDMI 2.0, posiadają wbudowany odtwarzacz multimediów i przetwarzanie interpolacji klatek PureMotion, co eliminuje rozmycie ruchu lub zakłócenia obrazu.

 

image processing20201231 4126 144kk5t

 

Diabeł tkwi w szczegółach

CinemaX P2 to wielofunkcyjny projektor laserowy o ultrakrótkim rzucie, który został stworzony z myślą o rozrywce na najwyższym poziomie. Oferuje on kinową jakość w rozdzielczości 4K UHD i stylowy, kompaktowy design. Urządzenie posiada wbudowany soundbar Dolby Digital 2.0 i najnowsze funkcje smart home, w tym sterowanie głosem, współdziałanie z IFTTT, a także odtwarzacz multimedialny kompatybilny z 4K HDR10.

Dzięki szerokiej gamie kolorów oraz ich dokładnemu odwzorowaniu. Emitowany obraz telewizji, filmów czy gier jest bogaty w szczegóły i wiernie oddaje jakość materiału źródłowego. Dzięki soundbarowi o mocy 40W oraz imponującemu, szklanemu obiektywowi zdolnemu wyświetlać obraz o przekątnej do 120 cali z odległości zaledwie kilku centymetrów, projektor ten jest idealnym rozwiązaniem do domowej rozrywki – kina domowego, śledzenia transmisji sportowych, gier, oglądania zdjęć, ale także nauki i pracy zdalnej.

CinemaX P2

CinemaX P2

 

UHD380X

 

 

Projektory te są zintegrowane z funkcjami smart. Zarówno dzieci, jak i rodzice mogą przekształcić je w produktywne narzędzie do nauki i pracy na odległość dzięki aplikacji TapCast i screen mirroring. Umożliwia ona bezprzewodowe wyświetlanie i udostępnianie treści na dużym ekranie bez dodatkowego sprzętu za pomocą aplikacji. Dzięki temu bezprzewodowo można przesyłać dokumenty, obrazy lub filmy przechowywane na urządzeniu mobilnym lub laptopie. Aplikacja działa również jak bezprzewodowa mysz i klawiatura, umożliwiając sterowanie projektorem. CinemaX P2 może także zmienić mieszkanie w galerię sztuki. Wszystko to za sprawą funkcji FRAMED, która została stworzona do wyświetlania dzieł i obrazów w formie cyfrowej w niespotykanej do tej pory jakości.

Autor |2020-12-31T13:18:32+01:0031 grudnia 2020 13:18|Kategorie: Newsy, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Telewizja|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.