Jesteś tutaj:-, Sprzęt, Telefony-BlackBerry wykupi wszystkie swoje akcje?

BlackBerry wykupi wszystkie swoje akcje?

Redakcja Reuters.com dotarła do informacji o tym, że Blackberry zamierza w pełni sprywatyzować firmę wykupując wszystkie swoje akcje.

logo BlackBerry
logo BlackBerry

Od pewnego czasu firma źle sobie radzi na giełdzie. Akcje są coraz tańsze, a ich urządzenia coraz mniej popularne. Aby zapobiec sytuacji, w której BB musiałoby ogłosić upadłość zdecydowano się na takich ruch.

BlackBerry Curve 8520 Gemini
BlackBerry Curve 8520 Gemini

Przypomnijmy, że firma z kanady była niegdyś liderem w dostawie telefonów komórkowych głownie na rynek rodzimy oraz amerykański. W Europie sytuacja była nieco gorsza, jednak przez długi czas odnotowywano tendencję wzrostowe w sprzedaży na tym rynku. Niestety po kilku latach urządzenia z Androidem, WP czy iOS okazały się być bardziej atrakcyjne dla klientów.

Źródło: Reuters

Marcin KuszAutor |2013-08-11T23:20:27+02:0011 sierpnia 2013 23:20|Kategorie: Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. Miami 11 sierpnia 2013 w 21:41 - Odpowiedz

    Rzyczę im powodzenia bo słyszałem że robią dobre telefony na których internet można tesz oglondać.

  2. dddddd 12 sierpnia 2013 w 10:59 - Odpowiedz

    Myślą że samo się sprzeda za sprawą swojej niby elitarności. Nikt nie chce twgo kupowac za 2 kafle. Do teco CEO RIM mówi cały czas że nie ma nic złego w obecnej kampanii. Jeśli nie wyprodukują szybko jakichś tanich smartfonów to firma upadnie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.