Jesteś tutaj:-, Microsoft, Newsy, Tablety, Wywiady-Bill Gates o Snowdenie, zmianie klimatu i przyszłości rolnictwa

Bill Gates o Snowdenie, zmianie klimatu i przyszłości rolnictwa

Były szef Microsoftu, a obecnie najbogatszy człowiek na świecie, udzielił obszernego wywiadu magazynowi Rolling Stone. Gates wypowiedział się nie tylko na temat technologii, ale również w kwestii zmian klimatu i wojny w Syrii.

Bill Gates
Bill Gates

Bill Gates ma te same zastrzeżenia wobec rządu, co wielu jego kolegów będących technologicznymi potentatami. „Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że rząd jest dość tępym instrumentem”, mówi w wywiadzie. „Bez stałego kontaktu z wysoko wykwalifikowanymi ludźmi z właściwymi wskaźnikami, możesz zacząć podejmować bardzo złe decyzje.” Jeśli w rozmowie można było dostrzec jakiś główny wątek, dotyczył on impasu oraz równowagi potrzebnej do zachowania między możliwościami technologii, wykonalnością polityczną i kwestiami etycznymi.

Gates wypowiedział się także na temat inwigilacji, Edwarda Snowdena, strony Healthcare.gov, i innych aktualnych zagadnień. O Snowdenie powiedział, że „złamał prawo a swoje cele mógł osiągnąć za pomocą innych środków. (…) Martwię się o rzeczy takie jak wojna w Syrii oraz jej skutki”, stwierdził w odpowiedzi na pytanie o swoje największe obawy. „Nie mogłeś przewidzieć, że państwo to w szczególny sposób dotknie przerażająca wojna domowa, w której cierpienie jest po prostu niewiarygodne, i nikt dokładnie nie wie co zrobić aby ten konflikt zatrzymać.”

Źródło: The Verge, Rolling Stone

Sewix

Autor |2014-03-13T22:40:04+01:0013 marca 2014 22:40|Kategorie: Inne, Microsoft, Newsy, Tablety, Wywiady|Tagi: , , , |5 komentarzy

5 komentarzy

 1. Stentor 14 marca 2014 w 06:34 - Odpowiedz

  [quote] O Snowdenie powiedział, że „złamał prawo a swoje cele mógł osiągnąć za pomocą innych środków. [/quote]
  A co miał powiedzieć . Sam zarządza tysiącami potencjalny Snowdenów których na co dzień po prostu ma gdzieś a twierdzi że są środki dzięki którym pojedynczy człowiek może zwrócić uwagę jemu czy całemu światu że idzie w złym kierunku.
  Sam pozwolił na podłączanie kabla NSA do swoich serwerów i cicho siedział a twierdzi że mógł w zgodzie z prawem zaprotestować zwykły obywatel . Bill nie graj pożytecznego idioty. Ja w to nie uwierzę.
  Teoria spiskowa , być moze . Ale mam wrazenie że Skype kupili dla NSA .
  Bill nie obrażaj inteligencji przeciętnego mieszkańca ziemi .
  Z tyłu spodni ciągnie się za tobą skrętka UTP dokądkolwiek się ruszysz. Gdzie jest wetknięta druga wtyczka chyba nie muszę nikomu pisać:(.

 2. pisul 14 marca 2014 w 11:41 - Odpowiedz

  Najbogatrzy mieszkaniec mojego miasta wypowiadal sie niedawno o ekonomi i ubustwie w spoleczenstwie w tv. Okey ale moja kobita u niego robila i taki z niego „biznesmen” ze zatrudnia ludzi na 3/4 etatu zeby najnizszej krajowej nie placic 🙂 A jak zbliza sie dzien wyplaty to norma uslyszec:” sorki, musicie poczekac na wyplate” Co do Snowdena czy mogl jako urzednik niszczego szczebla ot tak zadzwonic do Merkel ze jej komorke sojusznicy podsluchuja a ta antena na ambasadzie w niemczech nie do odbioru tv satelitarnej?
  Naprawde Bill w to wierzysz?
  Niepojete ze osobe ktora ujawnila lamanie prawa musi sie ukrywac i jest sama scigana za prawde. Usa to hipokryci i niewiele sie roznia od dzialan Federacji Rosyjskiej na Ukrainie. Ze taki czlowiek jak Bill Gates swoim nazwiskiem firmuje takie dzialania agendy rzadowej na wlasnym spoleczenstwie? żenuła

 3. Adam 14 marca 2014 w 18:17 - Odpowiedz

  No to jak rząd USA (i nie tylko) ma walczyć z mafią, terroryzmem, wywiadem obcych państw, jeśli nie może podsłuchiwać, wysyłać agentów, którzy niekoniecznie działają zgodnie z prawem, kupować informacji, itp. ??? Jeśli mają być skuteczni, muszą robić wszystko, co jest konieczne. Łamanie prawa jest wtedy, gdy robią to w innym celu, niż bezpieczeństwo państwa.

  • Stentor 15 marca 2014 w 16:41 - Odpowiedz

   Łamanie prawa to łamanie prawa . Cel nie uświęca środków. Zasmucające jest to ile w tobie niewolnika. Z mojej wiedzy laika. Jeżeli są prawnicy niech mnie poprawią . W Polsce sąd ma swobodę oceny dowodów i moze uznać z dowód nawet materiały pozyskanie nielegalnie . W USA jest to niemożliwe . Każdy dowód aby był dowodem w sądzie musi mieć legalne pochodzenie . Ja myślę że akurat ta zasada jest jak najbardziej OK . Jak mozna egzekwować prawo nie postępując w zgodzie z nim.
   Nie ma usprawiedliwienia na działania NSA na terenie USA nie wspominając już o działaniach przeciwko obywatelom innych krajów w ich ojczyznach . To jest tak wielki skandal że właściwie nie wiadomo jak postąpić w tej sytuacji . Ale na pewno nie powinno się tego akceptować wymyślając cele które sankcjonują permanentną inwigilację . Mieliśmy w Polsce taki okres za komuny . Milicja i inne służby miały nieograniczoną władze . Było znacznie bezpieczniej . Ale czy chcemy powrotu tego typu poczucia bezpieczeństwa ?
   Chciałbym jeszcze jedno dodać . Zasmucające jest to że Snowden nie znalazł ochrony w bardziej cywilizowanym kraju . Obywatele Unii którzy są poszkodowani w tej sprawie powinni byli zapewnić mu bezpieczeństwo. Niestety Unia korzysta wiedzy jakiej dostarczył Snowden ale nie była wstanie podziękować mu za to zapewniając chociaż bezpieczeństwo, okazała się zbyt miękka i pozwoliła aby satrapa Putin skorzystał na akcji Snowdena.

  • Stentor 16 marca 2014 w 09:32 - Odpowiedz

   10 sposobów inwigilacji stosowanych przez NSA………………………….
   [url]http://vod.pl/10-top-10-sposobow-inwigilacji-stosowanych-przez-n,143346,w.html [/url]

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.